Debata międzypokoleniowa w Bielawie

Debata międzypokoleniowa w Bielawie

39
13
PODZIEL SIĘ

We wtorek 28 października odbyła się debata międzypokoleniowa, której tematem była „Rodzina jako najwyższa wartość”. Akcję zorganizowało miasto wraz z Zespołem Ośrodków Wsparcia w ramach programu „Mieszkam w Bielawie – moja rodzina jest OK!”.

debata_miedzypokoleniowa_3

Celem debaty zorganizowanej w formie rozprawy sądowej, w której obie strony przedstawiały argumenty za i przeciw wartościom rodzinnym, była promocja prawidłowego modelu rodziny, będącego źródłem miłości i akceptacji.

debata_miedzypokoleniowa_11

W debacie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz słuchacze Bielawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Gośćmi specjalnymi spotkania byli:

debata_miedzypokoleniowa_6

burmistrz miasta Ryszard Dźwiniel, dyrektor Gimnazjum nr 2 Jadwiga Flisoraz radca prawny Mariola Kałużna, którzy tworzyli skład sędziowski orzekający w sprawie.

debata_miedzypokoleniowa_17_2

Akcji miała zwrócić uwagę na znaczenie rodziny i jej role w kształtowania prawidłowych wzorców postępowania. Organizatorzy dziękują nauczycielom i uczniom za zaangażowanie się w debatę i odważne oraz przekonujące przedstawianie swoich poglądów.

debata_miedzypokoleniowa_7

Rzecznik – Łukasz Masyk

13 KOMENTARZE

 1. Modle się do Boga żeby te wybory przegrał Dźwiniel. Żeby ten były sekretarz zobaczył wreszcie co to jest ciężka praca.

 2. Dzisiaj wpadła mi w ręce gazetka wydawana przez Urząd Miasta ze zdjęciami jak rozwija się Bielawa. Chcę poinformować pana burmistrza, że przeszedł w chamstwie samego siebie. Ja jako mieszkaniec Bielawy nie życzę sobie, żeby za moje pieniądze ta ….. robiła sobie kampanię. Ja moge panu burmistrzowi powiedzieć i pokazać jak naprawdę wyglada Bielawa. Ta prawdziwa to odrapane korytarze z walącymi się schodami w budynkach komunalnych, to cała masa bezrobotnych. To brud, smród i ubóstwo. Taka jest Bielawa i wara ….. od nas Bielawian. Skończyło się!!!

  • To wreszcie zobaczyłeś jak wygląda Bielawa ,
   klatkę można pomalować samemu , a farbę da Ci
   MZBM , tylko trzeba wykazać własną incjatywę
   i będziesz mieszkał w czystej klatce schodowej ,
   wielu tak zrobiło ,a Ty potrafisz tylko
   narzekać na Burmistrza !
   A bezrobocie to skutki działań wolnorynkowych , też PO
   i porzednich rządów które zniszczyły potężne zakłady
   w których pracowali bielawie.
   Zastanów się co piszesz !

   • Panie Bielawianin, może i niech samemu Bielawianie sobie wyczyszczą chodniczek i wszystko porobią sami. Są rzeczy, za które odpowiada burmistrz. Ha ha – skutki działań wolnorynkowych to bezrobocie, a według mnie to zbyt duża biurokracja, zbyt wysokie podatki, dyrektywy unijne, które zabijają innowacyjność, pakiety unijne, które uderzają w energetykę, korupcja i kolesiostwo. Tylko PiS i Pan Lyżwa.

 3. No i jeszcze koniecznie debata z przedszkolakami. No i koniecznie zaprosić na nią Dźwiniela. Coś te dzieciaki smutne na zdjęciach. To chyba jakiś przymusowy spęd, żeby kolejny raz pokazać uśmiech naszego dobroczyńcy burmistrza. Żałosne.

Comments are closed.