Czy pieszyccy działkowcy powołają swoje stowarzyszenie?

Czy pieszyccy działkowcy powołają swoje stowarzyszenie?

21
20
PODZIEL SIĘ

W trakcie walnego zebrania członków Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. T. Kościuszki w Pieszycach podpisany został list intencyjny dotyczący podjęcia działań, których celem będzie usamodzielnienie się działkowców z terenu Gminy Pieszyce poprzez założenie lokalnego stowarzyszenia. Proces ten związany jest bezpośrednio z wejściem w życie w dniu 19 stycznia 2014 r. Ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.

 rod

List intencyjny podpisany został przez Prezesa Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. T. Kościuszki w Pieszycach Ryszarda Urbana, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Pieszycach – Wojciecha Bośkę oraz burmistrza miasta Pieszyce – Mirosława Obala.

Najważniejszymi punktami listu są deklaracje wzajemnej współpracy, która będzie polegała m.in. na: wzajemnym informowaniu się partnerów o podejmowanych działaniach, wymianie informacji i wiedzy na temat nowej ustawy o ogrodach działkowych oraz rzetelnym i partnerskim podejściu do prac, których ostateczny zakres określać będzie corocznie Ogólne Zebranie Działkowców w Pieszycach.

Gmina Pieszyce ze swojej strony zadeklarowała m.in.: pomoc organizacyjną i prawną, pomoc w zakresie upowszechnienia informacji o Ogólnym Zabraniu poprzez stronę internetową gminy Pieszyce, Gazetę Pieszycką i inne media, pomoc w zagospodarowaniu gruntów ROD na potrzeby ogółu społeczności lokalnej oraz pomoc w zagospodarowaniu terenu wokół stawu oraz pomoc w naprawie zasilania w wodę. Gmina Pieszyce zadeklarowała również, że nie jest jej celem przejmowanie jakichkolwiek gruntów będących w użytkowaniu ogrodów działkowych. Działania gminy ukierunkowane są na wsparcie nowo powstającej organizacji pozarządowej zrzeszającej działkowców z terenu gminy Pieszyce.

Zarząd Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. T. Kościuszki w Pieszycach deklaruje z kolei: przystąpienie do prac związanych z przekształceniem się obecnej formy prawnej ogrodów działkowych w lokalne stowarzyszenie, przygotowanie materiałów informacyjnych na temat zmian jakie niesie ze sobą nowa Ustawa, informowanie działkowców i mieszkańców o aktualnym stanie prawnym i planowanych zmianach, skutecznie poinformowanie działkowców o Ogólnym Zebraniu Członków, które odbędzie się 15 czerwca 2014 r., udział działkowców w pracach na rzecz wspólnego dobra, organizowanie uroczystości o charakterze integracyjnym, włączanie się akcje organizowane przez inne lokalne stowarzyszenia, urząd miejski i szkoły. Jednocześnie ROD w Pieszycach zadeklarowały podjęcie starań, aby dokonywane zmiany organizacyjne nie wpłynęły na pogorszenie obecnego stanu i zasad użytkowania działek przez działkowców. Działanie ROD ukierunkowane jest na powołanie nowego autonomicznego stowarzyszenia oraz poprawianie walorów użytkowych zarządzanych gruntów.

Co umożliwią zmiany? – Jeżeli utworzymy własne stowarzyszenie, wówczas cały majątek pieszyckich ogrodów przechodzi na własność działkowców w Pieszycach. Wszystko staje się naszą własnością i daje swobodne gospodarowanie mieniem – informował w trakcie zebrania prezes ROD – Ryszard Urban. – To działkowcy będą ustalać składniki swoich składek. Pozostanie w starej formie daje ROD jedynie „opiekę prawną”, nie pomaga nam, a wręcz przeciwnie. Zabrania pozyskiwania pieniędzy, Ogrody nie mogą prowadzić działalności gospodarczej, dzierżawić i wynajmować swojego terenu. Nasz dochód składa się tylko ze składek.

– Społeczeństwo obywatelskie daje dziś możliwości, żeby ludzie, którzy postrzegają podobnie swoje otoczenie, mogli zakładać swoje stowarzyszenia i organizacje – mówił w trakcie spotkania burmistrz Mirosław Obal. – Jeszcze 10 lat temu w naszej gminie nie było ich dużo, dziś funkcjonuje ich kilkanaście. Chcę powiedzieć, że dla naszej gminy te organizacje pozarządowe mają olbrzymie znaczenie. W 2014 roku stoimy przed decyzją, co zrobić z pieszyckimi ogrodami? Ta decyzja podjęta zostanie 15 czerwca, w trakcie zebrania członków ROD. Każda decyzja zostanie przez gminę uszanowana, bo to Państwa wybór. Po licznych spotkaniach z prezesem ROD w Pieszycach, uważamy, że założenie własnej organizacji, będzie uzyskaniem „wolności”. Pozostając w starej strukturze, tak nigdy nie będzie. Dziś to zarząd w Szczawnie podejmuje decyzje, my – pieszycki zarząd, możemy jedynie wnioskować do niego o realizację tego, co sami chcielibyśmy zrobić u nas w Pieszycach. Nowa forma działalności ROD, zobliguje do ustanowienia własnego statutu, sposobu kontroli wewnętrznej itd. Wówczas stowarzyszenie w Pieszycach będzie podejmowało decyzje dotyczące Pieszyc, a nie zarząd w Szczawnie. Plusem nowej sytuacji będzie też fakt, że nie będzie trzeba odprowadzać 35% składek do Szczawna, które zostaną przeznaczone na działalność w Pieszycach, a nie finansowanie wyższych struktur. Ważnym argumentem jest też możliwość pozyskiwania środków zewnętrznych.

Burmistrz zwrócił się też do przybyłych osób z prośbą o mobilizację i informowanie osób w swoim towarzystwie o spotkaniu w dniu 15 czerwca 2014 r. oraz zapewnił przybyłych o pomocy w realizacji najbliższych planów – przekazaniu zestawu komputerowego na rzecz ROD oraz pomocy przy zakupie materiałów budowlanych do przeprowadzenia remontu dachu Domu Działkowca.

W trakcie dzisiejszych obrad przedstawiono m.in. sprawozdanie komisji rozjemczej, komisji rewizyjnej oraz przedstawiono preliminarz finansowy na 2014 rok. Zebrani zapoznali się także ze sprawozdaniem finansowym oraz sprawozdaniem z działalności za miniony rok. Z wykonanych prac wymieniono: liczne naprawy ogrodzeń, wymianę bojlerów i instalacji elektrycznej, prace porządkowe przeprowadzone na nieużytkowanych działkach. Z planów na najbliższy czas wymieniono m.in.: remont przeciekającego dachu w Domu Działkowca wraz z czyszczeniem rynien, malowaniem okien oraz przygotowanie terenu wokół Domu Działkowca pod plac rekreacyjny.

Kolejne zebranie, którego celem będzie podjęcie uchwały o wyodrębnieniu się i utworzeniu lokalnego Stowarzyszenia Działkowców odbędzie się 15 czerwca 2014 r. Aby decyzje podejmowane na zebraniu były prawomocne, w I-szym terminie musi wziąć udział przynajmniej 50% członków ogrodu. Zebranie odbędzie się najprawdopodobniej w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pieszycach przy ul. Ogrodowej 23 o godz. 10:00. O szczegółach wszyscy działkowcy zostaną poinformowani pisemnymi zaproszeniami. To bardzo ważna, a wręcz żywotna sprawa dla pieszyckiego ogrodu. Zarząd prosi o zaangażowanie i frekwencję.

UM Pieszyce

20 KOMENTARZE

 1. To jest przykład, jak prezes ogrodu manipuluje świadomością działkowców.Kłamie w swojej wypowiedzi, że jeśli działkowcy wybiorą sobie swoje stowarzyszenie, to wszystko dostaną na własność. Przecież w ustawie jest wyraźnie napisane, że dostaną tyle praw ile ma PZD, czyli użytkowanie wieczyste. Kłamie też, że lokalne stowarzyszenie będzie mogło swobodnie dysponować swoim majątkiem. Przecież te inne stowarzyszenia również obowiązuje ustawa o rodzinnych ogrodach działkowych i wszystkie inne ustawy m.in. ustawa o podatkach i opłatach lokalnych, prawo budowlane ustawa o gospodarce nieruchomościami. Nie prawdą jest, że ogrody w PZD nie mogły i nie mogą prowadzić działalności gospodarczej. Mogły i mogą też te, które wybiorą sobie lokalne stowarzyszenie, tyle że od tej działalności nie ma zwolnień podatkowych. Dlaczego prezes okłamuje działkowców i przy okazji burmistrza miasta, że lokalne stowarzyszenie będzie droższe, bo będzie musiało zlecać prowadzenie wielu spraw prawnikowi, księgowemu z uprawnieniami. Kto zapłaci za to? Oczywiście działkowcy.
  Dziwi mnie, że burmistrz dał się w te kłamstwa wrobić. No chyba, że burmistrz urabia już sobie elektorat wśród działkowców, bo wybory samorządowe się zbliżają. Nieładnie panie burmistrzu gruszki na wierzbie obiecywać biednym działkowcom! A najgorsze jest to, że i burmistrz i prezes wykorzystują nikłą wiedzę działkowców i indoktrynują ich. Jak się taki ogród zadłuży lub pozawala wiele ważnych spraw, to ciekawy jestem, czy burmistrz razem z prezesem uratują własnymi pieniędzmi ogród od likwidacji. Działkowcy nie dajcie się manipulować. Za dotychczasowe 35 procent składki członkowskiej do Szczawna, czli za niecałe 20 zł. rocznie od każdego działkowca mieliście święty spokój, a i prezesowi się nie źle żyło, ale on wam celowo tego nie powiedział. Z tego co ja wiem jako działkowiec z Dzierżoniowa, to ogród w Peszycach dostawał ze Szczawna dotacje na remont domu działkowca i to dużo, chyba 30 tysięcy zł. A dlaczego prezes nie powiedział działkowcom, że można ze Szczawna dostać dotację na naprawę dachu? Kłamstwem i manipulacją tylko krzywdę chce zrobić działkowcom!

  • Już dawno ten system powinien być rozwalony. Pieszyce dają przykłąd innym jak to zrobić!!! na co czeka nasz zarząd w bielawie????

    • Anonim, nie obrażaj nas. Gdyby nie te czerwone dziadki, tak w ogóle, to ty dzisiaj chodziłbyś za stodołę sr.ć, tam skąd wyszli twoi rodzice. A w naszym ogrodzie to te dziadki czerwone już dawno na tamtym świecie są. Nasze ogrody w Bielawie ani myślą się rozwalać na jakieś tam inne stowarzyszenia. W PZD mamy ostoję i nie obawiamy się o nic.
     Pieszyce, to chyba ludzie niegramotni jak wierzą w te gruszki na wierzbie, które burmistrz im razem z prezesem zdrajcą obiecują.Ciekawy jestem co ten prezes chce z tym domem działkowca wykombinować, pewnie jakiś interes razem z burmistrzem zwęszyli a ludziom wodę z mózgu robią.

      • Masz coś poza wyzwiskami? Jak nie, to je sobie wepchnij w… Sam najlepiej wiesz, gdzie, już pewnie się tam nie mieszczą. Wiem, jakim działki dające odrobinę radości wielu ludziom, są łakomym kąskiem dla samorządów i „bździznesmenów”. Wydaje mi się, że związek ogólnokrajowy – mimo idiotycznych, często z poprzedniej epoki naleciałości – trudniej złamać, niż drobną organizację w maleńkiej mieścinie. Jeśli masz inne argumenty, przedstaw je. Jeśli masz tylko przekleństwa, daruj sobie, chyba że już ci się wylewają z… Sam wiesz skąd.

     • Odezwał się bohater pracy socjalistycznej co to całe życie „chodził” do pracy a nic nie wytwarzał a teraz jest tylko kupą balastu dla systemu emerytalnego.

      • Anonimie. Widać, że oprócz inwektyw pod adresem ludzi, którzy wiedzą więcej od ciebie, nie potrafisz nic logicznego napisać ( bo chyba oprócz jadu w mózgu masz zero jakiejkolwiek wiedzy), to lepiej idź pod budkę z piwem. Tam twoje miejsce. Tu piszą ludzie, którzy na działkach pracują i chcą aby ogrodów nie likwidowano. Wasz burmistrz a mój „prezesunio” z ogrodu w Pieszycach, to jedni z tych, którzy w komitywie coś kombinują. Chcą chyba dom działkowca przeznaczyć na prywatny interes. Dlatego okłamali działkowców, że jak się oderwą z PZD to wszystko będzie naszą własnością, a to guzik prawda. Ten majątek, czyli konkretnie dom działkowca będzie własnością tego stowarzyszenia, które chce nam burmistrz z prezesem utworzyć, a nie naszą – działkowców. Ludzie, poczytajcie ustawę o rodzinnych ogrodach działkowych, tam stoi napisane jak byk. Ta ustawa zreformowała PZD i nic tu już starego nie ma i ta ustawa obowiązuje stowarzyszenie, które chce nam burmistrz z prezesem wcisnąć. Ja nawet wiem, kto jest w komitecie założycielskim tego przyszłego stowarzyszenia – sami niebiescy z platformy. Bo oni po to zniszczyli czerwonych, żeby się sami mogli panoszyć i do ogrodów się dobierają za wszelką cenę. Grunty to pieniądze. Ogłupili działkowców. Jak ludzie nic nie rozumieją, to władza zrobi z nimi co chce. Szkoda ogrodu. A tyle mamy wolnego terenu w ogrodzie, to mógł prezes zadziałać i prawnie oddać państwu to co zbędne.A teraz jak się odłączy, to za parę lat będzie tylko wspomnienie po ogrodzie. Ludzie nie mają kasy żeby burmistrzowskie stowarzyszenie utrzymywać.
       A burmistrz, to nie może dać kasy na nic, poza tym co jest napisane w art. 6 ustawy o rod. Wynika z niego, że gmina może dać kasę jak sama otrzyma z budżetu państwa. I po co burmistrz łże. Chyba wszystko jasne. Ludzie opamiętajcie się i zadziałajcie tak jak parafianie, którzy niedobrego księdza z parafii pogonili.

      • Jak zaczniecie płacić normalne podatki od nieruchomości to możemy gadać sierotko po komunie.

   • Andrzeju. Najlepiej i najłatwiej rozwalać to co dobrze służy. Już w naszej nowej Polsce wiele rozwaliliśmy i co w to miejsce storzyliśmy? Moje dzieci mnie zostawiły bo pracy w Polsce nie mają.
    A ja chcę chociaż ten ogródek za tanie pieniądze uprawiać. Jak chcesz haracz płacić dla jakiegoś tam stowarzyszenia co się prezesowi widzi, to nie mów za wszystkich. Prezes ma w tym swój interes, ale nie my działkowcy. Poco nas namawiać do czegość co nie pewne. Pożyjemy to zobaczymy. Już na okłamali, że wszystko w ogrodzie będzie naszą własnością. A to bujda na resorach. I ty śmiesz mówić, że ten system trzeba rozwalić. Przeciez PZD to już po nowemu działa, bo tak ustawa nowa mówi i nie inaczej będzie działało stowarzyszenie, które burmistrz i prezes chcą założyć, bo ustawa jest jedna. Poczytaj chłopie tą ustawę to ci się rozjaśni, a nie pleć bzdur.

 2. Szanowni Państwo, działkowcy z Pieszyc!

  Całkiem przez przypadek natknąłem się na informacje zamieszczone w Dzierżoniowskim Tygodniku pt. „Czy pieszyccy działkowcy powołają swoje stowarzyszenie?. Lektura tego artykułu, burzy krew w żyłach, a zarazem wzbudza litość i zażenowanie poziomem wiedzy i manipulowaniem faktami przez Waszych przedstawicieli w Zarządzie ogrodu jak i włodarzy Miasta. Czy nie dostrzegacie w ich wypowiedziach demagogii, gry politycznej , działań dla zaspokojenia swoich partykularnych interesów . Czyżby rozpoczęła się już kampania przedwyborcza ?
  Też jestem działkowcem, przynależnym do jednego z bielawskich ogrodów i zostałem poinformowany przez Zarząd mojego ogrodu o uregulowaniach zawartych w nowej ustawie
  o rodzinnych ogrodach działkowych , o wszystkich elementach przemawiającymi „za” pozostaniem w Stowarzyszeniu Ogrodowym „Polski Związek Działkowców” i jak i o tym co było by, gdyby nasz ogród powołał własne , lokalne stowarzyszenie. Bilans jakby nie kalkulował wskazuje na to , że pewniejszy byt, eliminujący pokusy samowładztwa daje stowarzyszenie PZD.
  Argumenty przedstawiane przez sygnatariuszy Listu intencyjnego o usamodzielnieniu się działkowców świadczą dobitnie o ich „aspiracjach” , przedstawiając nieprawdziwe informacje chociażby to, że „majątek pieszyckich ogrodów przechodzi na własność działkowców w Pieszycach”. Dla jasności – majątek ten będzie własnością Stowarzyszenia. A np. to, że działanie ROD ukierunkowane będzie na poprawienie walorów użytkowych zarządzanych gruntów. Pytam Zarząd ROD , a co do tej pory zrobił w tym kierunku, przecież ustawa z 2005r jak i ta nowa z 13 grudnia 2013 r. nie zabrania podejmowania działań w tym zakresie. A może to nieudolność i brak inicjatywy ze strony Zarządu jest próbą usprawiedliwienia , że „Dziś to Zarząd w Szczawnie podejmuje decyzje, my – pieszycki zarząd, możemy jedynie wnioskować do niego o realizację tego, co sami chcielibyśmy zrobić u nas w Pieszycach”

  Szanowni działkowcy, spytajcie swojego Prezesa Zarządu, przedstawicieli władz miasta Pieszyce, kto Wam zabrania pozyskiwania pieniędzy? A może nieznajomość uregulowań prawnych w tym zakresie jest powodem mizerii finansowej Waszego ogrodu?.
  Nie wiem jak rozumieć zdanie ” Po licznych spotkaniach z prezesem ROD w Pieszycach, uważamy, że założenia własnej organizacji, będzie uzyskaniem „wolności”. Czy Wy działkowcy jesteście zniewoleni, ubezwłasnowolnieni w rozstrzyganiu spraw dot. Waszego Ogrodu? A może nikt o to Was nie pyta, nikt z Wami o tym nie chce rozmawiać. O ile tak, to rzeczywiście potrzebna jest Wam ” wolność” , ale od uzurpatorów samorządności i wolności.

  Szanowni pieszyccy działkowcy.
  Apeluję o obiektywną ocenę nad tym co jest, ale też o rozwagę i zastanowienie się nad tym co proponują Wam Wasi „dobroczyńcy”.

  Decydenci.
  Nie obiecujcie gruszek na wierzbie, ponieważ po „siewie”, nadejdzie czas zbiorów – rozliczeń.

  Bielawa, 8.04.2014r. Krzysztof

  • Krzysztofie z Bielawy, te struktury już dawno powinny być rozpierdzielone, bójcie sie skostniali postkomunistyczni działacze – nieroby. bójcie się . życzę działkowcom z dzierżoniowa i z bielawy żeby poszli w slad za działkwocami z PIeszyc. należy też rozwalić struktury związku emerytów i zwiazku niewidomych, tutaj też jest nepotyzm i zdzieranie składek.

   W pieszycah powstał ostatnio związek wędkarski, i też dzierzoniow mocno płakał. Burmistrz obiecał że pomoże i dzisiaj zwiazek ma juz ponad 100 cżłonków. I jestem pewien i życzę diałkowcom z pieszyc aby udało się wyjsc z ogólnopolskiej struktury!

   Wiem ze stara ekipa bedzie płakać i wojować jak to zawsze bywa. NIe dajcie sie !

   • no piękny Andrzejku ale robisz wodę z mózgu działkowcom ja wiem że te „stare czerwone dziadki” nie wszyscy mają internet i komputery ale jak będą chcieli się dowiedzieć dowiedzą się prawdy jeszcze NIGDY władza miejscowa nie poszła na rękę mieszkańcom zawsze tak wykręciła żeby wyszło na jej stronę a teraz są tacy dobrzy i chcą coś dać ot tak nieprawda Pan prezes ogrodu nawiasem mówiąc zamieszkujący w domu działkowca może chce za bezcen wykupić od stowarzyszenia lokum no i rączka rączkę myje nie działkowcy nie bądźcie naiwni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Dobrze, że ktoś to komentuje. Ja na tym zebraniu byłem i wszystko potwierdzam. ten duet – prezes i burmistrz uzurpowali sobie prawo do tego, aby nas namawiać do wyjścia z PZD. Ja dobrze wiem, że jak ich posłuchamy, to długo nie pocieszymy się ogrodem. U nas bieda i działkowicze nie będą płacić za wszystko. Teraz to chyba uwierzyli tym dwojga, bo każdy z nich tę kołdrę ciągnie w swoją stronę. Burmistrz chce być burmistrzem, a prezesowi coś obiecał, może mieszkanie, może stołek jaki. Wstydzili by sie własnych mieszkańców w maliny wypuszczać. Napisałem skargę do okręgu i do Warszawy, bo my działkowcy i nasz ogród to nie prywatny folwark burmistrza i prezesa. Jest prawo i ono rządzi, a a nie prezes z burmistrzem po swojemu. Szkoda, żeście panowie jeszcze sobie plebana nie wzieli do ogłupiania działkowców.

 4. Ale wstyd jak nie wiem co. Prezes Urban na zebraniu takie ściemy działkowcom opowiadał a burmistrz mu przytakiwał. Czytam dzisiaj w nowej ustawie o ogrodach działkowych i w art. 2 punkt 6 jest napisane wprost, że „stowarzyszenie ogrodowe -należy przez to rozumieć stowarzyszenie w rozumieniu ustawy Prawo o stowarzyszeniach powołane wyłącznie w celu zakładania i prowadzenia rodzinnych ogrodów działkowych”. Koniec kropka.
  Gdzie tu jest przyzwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej Panie Urban. Nie ma takiego przyzwolenia w dalszych przepisach tej ustawy. Jak stowarzyszenie ogrodowe to do prowadzenia wyłącznie ogrodów, a nie prowadzenia działalności gospodarczej. Prezes z burmistrzem prawa nie znają i nam działkowcom głupoty wciskają. Po co – aby ogród się rozwalił. Wstyd i hańba, powinniście wszystkich pieszyckich działkowców i opinię publiczną przeprosić. Czas z tępotą skończyć a do wyborów niech kandydują ludzie dobrze wykształceni, bo niedouczeni nic dobrego nie zrobią dla swojego społeczeństwa.

 5. Ciekaw dlaczego prezes i burmistrz milczą. Powinni coś ludziom wyjaśnić, bo narozrabiali. A oni cicho siedzą jak gdyby nic się nie stało. A wieść poszła pomiędzy ludzi. W Dzierżoniowie działkowcy się śmieją z prezesa pieszyckiego ogrodu.Wyrwał się do odpowiedzi, tylko nic się wcześniej nie nauczył. Jak prezes prawa działkowego nie zna, to się powinien do dymisji poddać. Burmistrz też, bo „błysnął” ze znajomości prawa.

  • Ty kłamliwy gnoju, kończy sie Wasza komusza struktura. nieroby zafajdane. przykład brac a nie ujadać. nie chce sie zminić nic – bo nie potraficie. Urban przynajmniej coś stara sie zrobić. Burmistrz jasno powiedział że działek nie zamierza nikomu zabierać. i To jest najważniejsza informacja z tego spotkania. A ludzie sami zdecydują w czerwcu czy się odłączyć czy nie! ciekaw jestem dlaczego w dzierżoniowie nikt sie za to nie bierze??? moze dlatego ze tam są sami powiernicy starego systemu, tego samego co nakazał w ustawie 50 % kworum na spotkaniu decyzjnym! – wszystko po to zeby jak najtrudniej było cokolwiek zmienić…

 6. Trafiłem przypadkowo na tę stronę ponieważ interesuję się obecnym życiem na ogrodach, jestem z innego regionu Polski, uważam że to sami działkowcy zdecydują jaką formę zarządzania mają przyjąć działkowcy, my na naszym ogrodzie podjęli uchwałę o wyodrębnieniu się, odbyły się dwa zebrania informacyjne, nikt nikogo nie agitował i ponad 80% dzierżawców działek zagłosowało za wyodrębnieniem się, jesteście w bardzo dobrej sytuacji że władze samorządowe są z Wami, nie bójcie się tego że prezes coś będzie kombinował, przecież stowarzyszenie jest Wasze więc stwórzcie takie zapisy w statucie i regulaminie żeby sprawy były pod kontrolą chyba że czekacie żeby Warszawa Wam napisała statut, regulamin, przesłała wytyczne co macie robić, obecne struktury związku są nie dostosowane do obecnej sytuacji gospodarczej i politycznej kraju, jesteśmy manipulowani przez aparat związkowy, przykład ustawa powstała na naszym projekcie, który przygotowali związkowi prawnicy, a dzisiaj z Warszawy się dowiadujemy że ustawa jest dobra ale wyodrębnienie się z struktur jest złe, proszę zwróćcie uwagę że Rada krajowa przeszkoliła i poinstruowała jak mają działać przedstawiciele obsługujący zebrania, przecież to są nasze zebrania i wara im podczas tych zebrań od nas podczas to Wy sami będziecie podejmowali te decyzję, uważam że powinniście się wyodrębnić i wziąść sprawy we własne ręce, trzymam za Was kciuki dzierżawca działki

Comments are closed.