CUPRUM LUBIN zwycięża w Wiosennym Turnieju Juniorów

CUPRUM LUBIN zwycięża w Wiosennym Turnieju Juniorów

20
0
PODZIEL SIĘ

Na rozegranym 12-tego kwietnia w Bielawie Wiosennym Turnieju Piłki Siatkowej Juniorów zagrały trzy zespoły: Beewatec Bielawianka Bester Bielawa, Cuprum Lubin oraz Spartakus Jawor, czyli drużyny które prawdopodobnie będą walczyć w przyszłym sezonie o najwyższe pozycje na Dolnym Śląsku.

20140412_160506

Parę dni przed turniejem z udziału w turnieju zrezygnował zespół AZS Nysa oraz Victoria Wałbrzych. Tym samym uczestniczące w turnieju drużyny mogły rozegrać po dwa mecze do trzech wygranych setów.

W pierwszym spotkaniu turnieju naprzeciw siebie stanęły zespoły, które przed tygodniem rywalizowały na podobnym turnieju w Lubinie. Wówczas lepsi okazali się siatkarze Cuprum Lubin, którzy 2:0 pokonali Beewatec Bielawiankę Bester Bielawa i zwyciężyli w tych zawodach a bielawianie zajęli tam drugie miejsce wyprzedzając Rataje Poznań i Blyskawicę Szczecin.

20140412_160718

Na Sali ZSO w Bielawie BBBB chciała bardzo się zrewanżować Cuprum i wszystko było na dobrej drodze w pierwszym secie do stanu 24:20.Wówczas to stanęliśmy nie wykorzystując pięciu piłek setowych, natomiast goście zmotywowani odrobieniem wydawałoby się beznadziejnego wyniku poszli za ciosem i w drugiej piłce setowej zwyciężyli w pierwszej partii 28:26. W drugim i trzecim secie był już spektakl gry jednego zespołu.

TurniejWiosenyJuniorowPuchary

Cuprum Lubin wygrał zdecydowanie dwie kolejne partie do 16 oraz 18 i w całym spotkaniu zwyciężył 3:0. Trener BBBB Jarosław Dusza nie mógł w tym dniu skorzystać z podstawowego środkowego bloku Michała Skwarcana i od drugiego seta rotował składem, ale zmiennicy nie wnosili poprawy gry bielawian w porównaniu z dobrym pierwszym setem.

20140412_160724

W drugim spotkaniu turnieju naprzeciw siebie stanęły zespoły Cuprum Lubin i Spartakus Jawor. Trener Cuprum Norbert Śroń po zwycięstwie z BBBB dał odpocząć większości siatkarzom z podstawowego składu, chłopaki wybrali się na obiad i basen Aquarius a pozostała siódemka rywalizowała ze Spartakusem. Lubin wygrał pewnie dwie pierwsze partie do 19 i 21, ale w trzecim secie nastąpił mały zwrot akcji. Jawor prowadził w nim od stanu 7:6 a później nawet 4 punktami (12:8), ale siatkarze z zagłębia miedziowego zdołali doprowadzić do remisu 16:16 i 18:18.

20140412_160513

W tym momencie trenerka Spartakusa Dorota Wojtowicz-Śliwka wykorzystała swój pierwszy czas i jej podopieczni ponownie uzyskali czteropunktową przewagę, której już nie oddali do końca seta. Czwarty set, podobnie jak dwa pierwsze toczony był pod dyktando Cuprum i tym samym Lubin wygrał go do 22, w całym spotkaniu 3:1 i dzięki temu zwyciężył w Turnieju Wiosennym Juniorów z kompletem 6 punktów.

20140412_160537

O drugim miejscu decydował zatem ostatni trzeci pojedynek pomiędzy gospodarzami i Spartakusem Jawor. Lepiej rozpoczęli goście, którzy dosyć niespodziewanie wygrali bardzo zdecydowanie dwie pierwsze partie do 15. W trzecim secie podopieczni Jarosława Duszy jakby złapali drugi oddech, świetnie przyjmował, bronił i atakował Mateusz Bortnik, który chwilę wcześniej zmienił na przyjęciu Tomka Wierzbickiego.

Wtórował mu w ataku Michał Kuśnierz i od razu widać było chęć gry w BBBB. Wygraliśmy bardzo zdecydowanie do 18 trzeciego seta. W czwartym gra naszego zespołu była jeszcze bardziej przekonywująca, prowadziliśmy w nim 18:11 a pierwszą piłkę setową mieliśmy przy wyniku 24:19. Wówczas przydarzył nam się podobny przestój jak w pierwszym secie turnieju z Cuprum. Spartakus zbliżył się do nas na jeden punkt (24:23), ale w piątej piłce setowej zakończyliśmy tą partię i doprowadziliśmy do remisu 2:2. W tie-breaku prowadziliśmy przez cały czas, ale najwyżej 1-2 punktami. Na chwilę na tablicy pojawił się nawet remis po 8, ale potem ponownie dwupunktową przewagę 10:8 oraz 13:11 i ostatecznie wygraliśmy ostatniego seta do 13 i dzięki temu w turnieju zajęliśmy drugie miejsce.

Puchary zespołom wręczył wiceburmistrz Bielawy Pan Mariusz Pach. Turniej został zorganizowany przy wsparciu Starostwa Powiatowego oraz OSiR Bielawa. Dziękujemy sponsorom i zespołom uczestniczącym w zawodach, gratulujemy zwycięzcom oraz przegranym i zapraszamy za rok.

Łukasz Gryś

BRAK KOMENTARZY