Chcecie znać prawdę? Czytajcie tylko Wieści z Piławy Górnej

Chcecie znać prawdę? Czytajcie tylko Wieści z Piławy Górnej

27
23
PODZIEL SIĘ
Karol Praski

Nie współczuję redaktorowi Piotrowi Laskowskiemu i z całą powagą Piławianina potwierdzam, że słusznie (z należną skruchą) uznał się podłym kłamcą.

Niewątpliwie sprawa informacji o rzekomym odkryciu gazu łupkowego, na naszym terenie, miała posmak skandalu dyplomatycznego, skoro pod protestem podpis złożyła sama Pani Burmistrz. A nie jak to zwykle bywa, zastępca lub sekretarz. Panie Piotrze Laskowski! Dzierżoniowski Tygodnik Powiatowy powinien się wzorować na WIEŚCIACH Z PIŁAWY GÓRNEJ, gdzie są podawane tylko prawdy oczywiste, sygnowane przez Urząd Miasta Piława Górna. Co jest czynione z całą odpowiedzialnością za podawane treści (tylko nie wiadomo czyją, bo najczęściej brak podpisu autora – autorki). Aby nie być gołosłownym i dać nauczkę Panu Redaktorowi to podam kilka przykładów.

1. W sprawozdaniu za 2009 rok , z wykonania zadań inwestycyjnych i remontowych, czytamy, że utwardzono kostką brukową pobocze ulicy Mickiewicza. Jako dowód „prawdziwości” tej informacji załączam fotki poboczy tej ulicy. Jak widać jest to trawiasta (nowoczesna) kostka brukowa.

2. W WIEŚCIACH Z PIŁAWY GÓRNEJ nr 7(66)/2012 (Sesja absolutoryjna w Piławie Górnej) czytamy: W ubiegłym roku gmina wykonała szereg zadań inwestycyjnych, m. innymi: modernizację nawierzchni ulic: Szkolnej, Mickiewicza…… co dobitnie i jednoznacznie potwierdza załączona fotka nawierzchni ulicy Mickiewicza .

Gdyby Pan Redaktor nie wierzył to zapraszam na wizję lokalną.

budynek na Placu

3. W WIEŚCIACH Z PIŁAWY GÓRNEJ nr 11(47)/2010, w artykule „Rozbiórka czy remont” czytamy, że „Zabytkowy Dom Braci” jest w opłakanym stanie. Ze wspomnianego artykułu wynika, że za ten stan odpowiada poprzedni burmistrz, który, zamiast rozpocząć jego remont, wolał wydać pieniądze na budowę wielorodzinnego budynku mieszkalnego przy ul. Młynarskiej 6. I dalej czytamy: „Może więc nie rozpoczęto remontu budynku przy Placu Piastów Śl. 4 także dlatego, że trzeba było wysiedlić 29 rodzin? Jeśli jednak przyjąć, że na wysiedlenie były 2 lata, to taka hipoteza wydaje się mało prawdopodobna”.Podzielam zdanie anonimowego autora tego artykułu. Widocznie poprzedniemu burmistrzowi nie chciało się poszukać tych 29 mieszkań, lecz (z lenistwa)wolał wybudować nowe. W ostateczności mógł przecież remontować budynek bez wysiedlania jego mieszkańców. Przecież to tylko wymiana stropów, dachu i klatki schodowej. To nic trudnego, prawda anonimie?!

Mickiewicza-jezdnia

W związku z powyższym, po wielomiesięcznej i niewątpliwie ciężkiej pracy, zwieńczonej „Uroczystością zakończenia rewitalizacji placu”, przy którym stoi wspomniany wyżej Dom Braci (WIEŚCI ..nr 12(60)/2011) czytamy, że : „Plac stał się piękną wizytówką Piławy Górnej. Wspólnie ukończyliśmy dzieło z którego możemy być dumni-podkreśliła Burmistrz Piławy Górnej”. Myślę, że załączone fotki dobitnie potwierdzają „prawdziwość” tych słów. Przecież rewitalizacja placu to tylko plac, a nie obiekty przy min pobudowane!

Mickiewicza-pobocze2

Te znamienne –podane tu przykłady- dają świadectwo powagi i prawdomówności naszego urzędu. Gdyby to Panu nie wystarczało to mamy w zanadrzu jeszcze inne przykłady świadczące o powadze i prawdzie podawanych czytelnikom wieści , w WIEŚCIACH Z PIŁAWY GÓRNEJ. Dla czytelników mam zagadkę: Załączone fotki przedstawiają stan obiektów przed, czy po wykonaniu opisanej : inwestycji ( poz. 1),modernizacji (poz. 2), rewitalizacji ( poz. 3)? Dla ułatwienia podaję, że fotki wykonano 16 kwietnia 2014 roku. Czyli 15 dni po tegorocznym prima aprilisie.

Zaś rozgrzeszeniem dla Redaktora Naczelnego DTP może być jedynie zamieszczenie niniejszego artykułu w zarządzanym przez Niego tygodniku.

Z poważaniem Karol Praski

Poniżej prezentujemy artykuł Piotra Laskowskiego odpowiadający na pismo, które pani burmistrz Zuzanna Bielawska skierowała do naszej redakcji, po publikacji primaaprilisowego artykułu w Dzierżoniowskim Tygodniku Powiatowym.

Urząd odkrył prawdę – JESTEM PODŁYM KŁAMCĄ

Szanowna Pani Burmistrz 

Serdecznie dziękuję za przypomnienie mi, że prima aprilis przypada 1 kwietnia, a ja w ramach bezprawnych działań redakcji przesunąłem ten obrzydliwie niepoważny dzień na 30 marca.

Kartki musiały mi się w kalendarzu zlepić, albo jakoś tak. Uczyniłem to, w dodatku w sposób niezwykle karygodny. Zamieściłem mianowicie nierzetelny i kłamliwy tekst o tym, jakoby pod Bielawą, Dzierżoniowem i Piławą Górną zalegały potężne złoża gazu łupkowego, co uczyni wspomniane miasta bogatymi, a ich mieszkańcy będą się pławić w dobrobycie. Dobre wieści potwierdzali przytaczani przeze mnie burmistrzowie.

Ponieważ Bielawa ani Dzierżoniów – w przeciwieństwie do Piławy – nie protestowały, niniejszym odszczekuję moje paskudne kłamstwo i zgodnie z prawdą i ze śmiertelną powagą stwierdzam: nie ma gazu, Piława Górna nigdy nie będzie bogata. Zaś ludzie będą się pławić najwyżej we własnych wannach, lub w pięknie odnowionej przez Panią Burmistrz fontannie i to pod warunkiem, że wojna z Wodociągami zakończy się zwycięstwem.

Dziękuję również za ostrzeżenie mnie przed odpowiedzialnością karną wierząc, że jeśli jeszcze raz taki numer wywinę, surowy i sprawiedliwy sąd wyda wobec mnie dożywotni zakaz pisania tekstów primaaprilisowych, a wobec mojego przełożonego, zakaz publikacji takich tekstów i spalenie na stosie. Całego nakładu gazety, oczywiście, nie przełożonego.

Stosuję się też do ujętego w nagłówku pisma żądania Pani Burmistrz i zaprzestaję bezprawnych działań. Od 2 kwietnia począwszy.

Na koniec pragnę wyrazić głęboką wdzięczność za przywrócenie mi wiary w powagę ludzi i urzędów, jakie ci ludzie reprezentują. Tylko dzięki takiej – godnej najwyższej pochwały postawie – moje kłamliwe twierdzenia nie uszły uwadze Pani Burmistrz i wywołały Jej oburzenie. W efekcie słusznie otrzymałem reprymendę w oficjalnym piśmie opatrzonym sygnaturą akt, na papierze firmowym Urzędu Miasta w Piławie Górnej. Od razu też zrozumiałem, dlaczego Urząd – jak to wynika z papieru firmowego – otrzymał certyfikat ISO. Za czujność.

Z wyrazami należnego szacunku

Piotr Laskowski

piotr.laskowski@tygodnik.info.pl

 

GCI.053.7.2014                                                                                                                                                              Piława Górna, 31 marca 2014 r.

                                                                                                                                         Pan

                                                                                                                                         Grzegorz Nowak

                                                                                                                                         Redaktor Naczelny

                                                                                                                                        „Dzierżoniowskiego Tygodnika Powiatowego”

                                                                                                                                        ul. Rynek 36

                                                                                                                                        58-200 Dzierżoniów

sprawa: zaprzestanie bezprawnych działań redakcji

Przypominam Panu, że prima aprilis w Polsce obchodzimy 1 kwietnia. Nie widzę więc powodów, dla których Piotr Laskowski miałby w artykule z 30 marca 2014 roku „Gaz łupkowy w Bielawie!” na stronie www.dtp-24.pl przytaczać moją wypowiedź, której nigdy mu nie udzieliłam. Ostrzegam przed odpowiedzialnością karną za podszywanie się pod cudze nazwisko oraz bezprawne cytowanie wypowiedzi. Ponownie przypominam o konsekwencjach działań niezgodnych z zasadami funkcjonowania prasy w naszym kraju, które tak samo dotyczą autora publikacji, jak i wydawcy czy redaktora naczelnego.

Burmistrz Piławy Górnej

Zuzanna Bielawska

23 KOMENTARZE

 1. Wy w tej Piławie nie szczekajcie tylko wydajcie swoją gazetkę i dementujcie to co uważacie za nie prawdę.

  • Przypominam, że pan Praski był burmistrzem w Piławie Górnej. Jak pisze to ma pewność, że ma racje inaczej pani Bielawska zaraz byłaby z nim w Sądzie a tak nie jest.

 2. To ze Pan Laskiewicz jest podłym kłamcą to fakt , a to że pan Praski jest judaszem piławy to też fakt. Ale się dobrali.

  • Laskowskiego nie znam i się nie będę wypowiadał ale złamasie, kutafonie oszczerco łapy od Praskiego precz.
   Do pięt mu nie dorastasz smrodliwy gnoju.

  • Skąd wiesz że jest kłamcą skoro nawet jego nazwiska nie potrafisz poprawnie napisać? Widać kto tu jest kłamcą

  • Też nie znam Laskiewicza, znam Praskiego. To człowiek pogodny, logiczny, słuchający innych i wyciągający wnioski. Czyli dokładne przeciwieństwo pani burmistrz.

  • I znowu ta sama retoryka. Obrazić anonimowo i czekać aż ktoś to podchwyci.
   A może anonimie napiszesz coś merytorycznie?.
   Mam wrażenie, że na to Cię nie stać.

 3. Poniżej kilka cytatów – Wieści z Piławy Górnej nr 8 z 2012 roku – obnażające zachowanie pani Burmistrz Piławy Górnej na artykuły publikowane w Dzierżoniowskim Tygodniku Powiatowym przez Pana Karola Praskiego.

  Poniżej kilka cytatów
  „Pan Praski od niedawna przeżywa drugą młodość, bo za sprawą nowej gazety odkrył w sobie talent dziennikarski. A raczej – beletrystyczny – ponieważ artykuły, które publikuje, z rzeczywistością mają tyle wspólnego co drugorzędne powieści political fiction. Są wyssane z palca, oparte na argumentacji rodem z „Trybuny Ludu” i fałszywych, z góry przyjętych założeniach. Jeśli zaś fakty nie pasują do tezy, to tym gorzej dla faktów……………..”

  „Ze względu na szacunek dla osób starszych nie będę szczegółowo odnosić się do monologu
  pana Praskiego. Zabrakłoby miejsca, bo ma już dobrych kilka „odsłon”, jak je sam twórca nazywa. Złowróżbne proroctwa, w których dla Piławy Górnej wieszczy upadek demokracji lokalnej, korupcję i malwersacje w urzędzie, każą raczej zastanawiać się nad stanem zdrowia autora. Przypomnę jedynie artykuł 212 Kodeksu Karnego: „Kto za pomocą środków masowego komunikowania pomawia inną
  osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości
  prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić
  na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega
  grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2……………….”

  Minęło już sporo czasu a Pan Karol pisze nadal….. Nie sięgnęła go kara grzywny i kara pozbawienia wolności.
  Każdy mam prawo do wyrażania swoich opinii.
  Ty też możesz to zrobić.
  Do tego, żeby żyć zwyczajnie, trzeba mieć wiele odwagi.

  Istnieją ludzie, którzy posiadają tak mało odwagi, by stwierdzić cokolwiek, że boją się nawet oświadczyć, iż wieje wiatr, chociaż wyraźnie to czują, o ile nie usłyszą przedtem, że ktoś już to powiedział.

  • Rozumiem, że urząd straszył P Karola? A ten się nie przestraszył i nad tym i nad tym niejaki dariusz ubolewa.

 4. Ww komentatorzy reagują różnie na „Karol Praski”. Artykułu nie czytali i zdjęć nie oglądali. Jedno ze zdjęć zostało mylnie opisane. Które? Budynek jest prawdziwy a Plac…? Pozdrawiam wszystkich

 5. Opozycja musi być inaczej władza tak się rozpasa, że będzie urząd traktowała jak swój folwark. Inną rzeczą jest dialog z opozycją a nie udawanie, że jej nie ma.

 6. Konkurs dla mieszkańców Piławy Górnej
  Konkurs na logo, hasło, maskotkę i produkt turystyczny Piławy Górnej
  Jak to przeczytałem to łzy zalały mi oczy. Produkt Turystyczny?? A jaki?

 7. Piławian zachęcam i odsyłam do piątkowego wydania DTP ( z 9.05.2014 ) do artykułu pt. „Trzyletnia wojna o 7 groszy zakończona!”

 8. I Tak wygra Pani Burmistrz. Wy tzw. opozycja nie macie nic do zaproponowanie poza jednym NIC SIĘ WAM NIE PODOBA ale nie potraficie wskazać innych lepszych rozwiązań.

Comments are closed.