Chcą podarować drugiemu człowiekowi szansę na życie

Chcą podarować drugiemu człowiekowi szansę na życie

11
0
PODZIEL SIĘ

O kolejnych 200 osób powiększyła się baza dawców szpiku kostnego. IV Powiatowy Dzień Dawcy jak co roku odbył się w dzierżoniowskim „Ekonomiku”. Mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego i tym razem udowodnili, że nieobcy jest im los chorych na białaczkę.

d10

Podczas Dnia Dawcy, który odbył się 2 czerwca w Zespole Szkół nr 3 w Dzierżoniowie, baza potencjalnych dawców szpiku poszerzyła się o blisko 200 osób. Każda z nich zwiększyła szanse na uratowanie życia osób chorych na białaczkę. Tego dnia odbyła się też akcja krwiodawstwa, w trakcie której bank krwi wzbogacił się o 22 litry.

d12

Rejestracja dawców trwała przez cały dzień. W tym czasie wątpliwości tych, którzy wahali się, czy zapisać się do bazy dawców szpiku, rozwiewali przedstawiciele Fundacji DKMS Polska.

d15

Można było też porozmawiać z Tomaszem Paradyżem, mieszkańcem naszego powiatu, który pod koniec ubiegłego roku oddał szpik choremu na nowotwór krwi Amerykaninowi, dzięki czemu uratował mu życie.

– Nie ponosiłem żadnych kosztów, a zabieg nie był bolesny. Mały dyskomfort, który się odczuwa w trakcie pobierania szpiku, jest niczym w porównaniu z radością, że się komuś uratowało życie. Gdybym miał to zrobić raz jeszcze, nie wahałbym się ani przez chwilę – mówił Tomasz Paradyż.

Organizatorami powiatowej akcji byli: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, Zespół Szkół nr 3 w Dzierżoniowie oraz Fundacja DKMS Polska.

starostwo powiatowe

BRAK KOMENTARZY