Cała Polska czyta „Trylogię”

Cała Polska czyta „Trylogię”

13
0
PODZIEL SIĘ

Miejska Biblioteka Publiczna w Piławie Górnej zaprasza w sobotę 6 września na Narodowe Czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. To świetna okazja, by jeszcze raz przeżyć wspaniałe przygody bohaterów patriotycznych powieści.

20140822_2

Wspólna lektura „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza 2 lata temu zainaugurowała Narodowe Czytanie. W zeszłym roku, podczas drugiej edycji akcji w całej Polsce czytaliśmy dzieła Aleksandra Fredry. Odkrywaliśmy piękny, ale też cięty język słynnego polskiego pisarza, mądrość i ponadczasowy charakter diagnoz.

W tym roku, 6 września, zapraszamy do wspólnego czytania „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. W powieściach tworzących ten cykl pierwszy polski noblista w wyjątkowy sposób połączył głęboki patriotyzm z fascynującą przygodą, a nierzadko komizmem i humorem. „Trylogia” to obraz Polski różnorodnej i wielokulturowej. To wyraz naszych narodowych tęsknot i marzeń, kronika militarnych, a także duchowych zwycięstw.

Tegoroczne Narodowe Czytanie będzie wspaniałą okazja, by jeszcze raz przeżyć zapierające dech w piersiach przygody Sienkiewiczowskich bohaterów. Serdecznie zapraszamy w sobotę 6 września 2014 r. na godz. 11.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piławie Górnej.

UM Piława Górna

BRAK KOMENTARZY