Burmistrz Obal uniewinniony

Burmistrz Obal uniewinniony

15
2
PODZIEL SIĘ

Jest wyrok w sprawie hotelu dla psów w Dobrocinie

W 2010 roku rozpoczęła się sądowa batalia, w której Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt Ekostraż pozwało pieszyckiego włodarza za niedopełnienie swoich obowiązków w zakresie ochrony zwierząt, przekroczenia uprawnień oraz porzucenia przynajmniej 36 bezdomnych psów na terenie hotelu dla zwierząt P.H.U. Dragon Krzysztof Sawicki w Dobrocinie.

Sprawa burmistrza Obala toczyła się od 2010 roku. Pierwszy wyrok z sierpnia 2012 roku, który zapadł w Dzierżoniowie, był uniewinniający. W 2013 roku po odwołaniu się od wyroku oskarżyciela, burmistrza uznano za winnego. Dwie apelacje i znowu zmiana wyroku – burmistrz został prawomocnie uniewinniony.

m obal

Oświadczenie burmistrza Pieszyc Mirosława Obala


Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie w sierpniu 2012 roku uniewinnił mnie z oskarżeń Stowarzyszenia „Ekostraż” o niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień za kierowanie bezpańskich psów z terenu naszej gminy do „Pensjonatu dla zwierząt” w Dobrocinie.
Dzisiejszy wyrok Sądu Apelacyjnego potwierdza orzeczenie sądu pierwszej instancji.
Jest to pozytywna wiadomość, bo podobnie jak burmistrzowie innych okolicznych gmin oddających do tego pensjonatu bezdomne psy, działałem w dobrej wierze realizując Uchwałę Rady Miejskiej Nr XI/71/2007 w sprawie „utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy” zgodnie z obowiązującymi procedurami.
To orzeczenie jest ważne także dla mieszkańców gminy, którzy mają suwerenne prawo dokonywania oceny mojej pracy, również i w tym zakresie, bowiem będę ubiegał się o ponowny wybór w nadchodzących wyborach samorządowych.

 

2 KOMENTARZE

  1. A już opozycja na czele z głównym ideologiem zacierała ręce. Na szczęście się nie udało. Jak się chce wygrać wybory to proszę robić to uczciwie a nie kuchennymi drzwiami.

    • Czy nieprzytomny w sej nienawiści oskarżyciel nie powinien beknąć, choćby opłacić koszty z własnej kieszeni, a nie z podatków? Przy okazji, panie burmistrzu: zrób pan coś z palaczami na basenie. Oni trują niepalących. Mocno trują.

Comments are closed.