Budowa chodnika i remont mostu

Budowa chodnika i remont mostu

18
0
PODZIEL SIĘ

Pełną parą idą prace na drodze powiatowej we Włókach. Od początku kwietnia trwa tam budowa chodnika, a obecnie rozpoczął się też remont mostu w ciągu tej drogi. Inwestycję realizuje powiat dzierżoniowski przy współpracy z gminą Dzierżoniów.

W ciągu miesiąca wybudowano już spory fragment chodnika, który prowadzi od sali wiejskiej w kierunku placu zabaw. W ramach tegorocznej inwestycji chodnik wraz z odwodnieniem powstanie na odcinku 300 mb.

 wloki1

Poza tym zostanie wyremontowany most w ciągu tej drogi powiatowej. Prace już się rozpoczęły. Na czas naprawy mostu droga została zamknięta dla ruchu. Objazd w kierunku Kiełczyna został poprowadzony drogą wojewódzką nr 382. Potrwa on co najmniej do końca czerwca.

 wloki2

Wykonawcą zadania jest przedsiębiorstwo „TOM-TRANS” z Bielawy. Koszt inwestycji w wysokości 539 tys. zł sfinansuje powiat dzierżoniowski przy wsparciu gminy Dzierżoniów w kwocie 200 tys. zł.

 wloki3

W przyszłym roku, jeśli uda się pozyskać środki zewnętrzne ze „schetynówek”, budowa chodnika będzie kontynuowana, a dodatkowo powstanie ścieżka pieszo-rowerowa z Włók do Dzierżoniowa. Nowy ciąg komunikacyjny poprawi bezpieczeństwo na tej ruchliwej drodze, dlatego o realizację inwestycji zabiegają władze powiatu wspólnie z władzami gmin miejskiej i wiejskiej Dzierżoniów.

Starostwo Powiatowe

BRAK KOMENTARZY