Buczek wydzierżawi Bielawie OWW Sudety!

Buczek wydzierżawi Bielawie OWW Sudety!

22
90
PODZIEL SIĘ

W ekspresowym tempie zmieniła się sytuacja w Bielawie, mieszkańcy miasta będą mogli jeszcze tego lata korzystać z „jeziora”, bo UM w Bielawie zgadza się na niemal wszystkie stawiane przez właściciela warunki i zamierza doprowadzić do podpisania umowy dzierżawy obiektu w ciągu najbliższych dwóch dni.

Przed chwilą zakończyła się 51 Sesja rady Miejskiej Bielawy. jednym z punktów nad którymi debatowali rajcy była zmiana w budżecie gminy Bielawa i powiększenie deficytu gminy o blisko 1 mln złotych. M.in w projekcie uchwały została ujęta kwota 350 tysięcy złotych – tyle dostanie  Grażyna Buczek za wydzierżawienie gminie Zbiornika OWW Sudety do końca roku, rocznie 600 tysięcy złotych. Umowa, której projekt jest wciąż tajemnicą ma zostać podpisana w ciągu najbliższych dwóch dni, a okres jej trwania rozpocznie się już od 1 czerwca br. Nieobecny na Sesji Ryszard Dźwiniel, w którego imieniu wypowiadało się zamiennie dwóch zastępców, w obliczu ostatnich wydarzeń, m.in wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego postanowił postawić wszystko na jedną kartę i na 5 miesięcy przed wyborami znalazł w budżecie gminy wolne 600 tysięcy złotych na zaspokojenie warunków właściciela. Miesięcznie Grażyna Buczek będzie otrzymywać 50 tysięcy złotych za korzystanie z jej własności.

DSCF5331 DSCF5332 DSCF5338DSCF5334

Umowa ma w swoich zapisach również punkty, które zaniepokoiły radnych, m.in oprócz kwoty dzierżawy – gmina ma się w niej zobowiązać do wykonania remontu niezbędnych urządzeń, doprowadzenie do stanu używalności dróg oraz bieżące utrzymanie Zbiornika.

Gorąca dyskusja na Sesji o zasadność podejmowania teraz takiej decyzji spowodowała falę komentarzy. M.in radny Paweł Pawlaczek pytał zastępcę burmistrza Mariusza Pacha jaki sens ma dzierżawienie Zbiornika, płacenie właścicielowi, remontowanie nieruchomości, a tym samym podnoszenie wartości nieruchomości jeszcze bardziej – skoro gmina wciąż nie ma 14 milionów złotych (na tyle został wyceniony Zbiornik obecnie). Padały oskarżenia o prowadzenie za pomocą Zbiornika – kampanii wyborczej, która ma zapewnić burmistrzowi wygraną w jesiennych wyborach samorządowych.

11 radnych zagłosowało za przyjęciem zmiany w budżecie, co umożliwia burmistrzowi Ryszardowi Dźwinielowi  podpisanie umowy dzierżawy z właścicielami.

Andrzej Buczek, który jest pełnomocnikiem swojej żony telefonicznie potwierdził nam, że jeśli gmina zgodzi się na stawiane przez niego warunku, już od 1 czerwca wydzierżawi własność.

Co jeszcze wydarzyło się na Sesji, jakie komentarze radnych padały pod adresem działań burmistrza? Zapraszamy 30 maja do lektury Dzierżoniowskiego Tygodnika Powiatowego.

90 KOMENTARZE

 1. Jeżeli Państwo Buczek pragną zarobić na dzierżawie Zbiornika OWW Sudety, to powinni zacząć od przywrócenia akwenu wraz z otoczeniem do stanu zgodnego z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa.Mieszkańcy Bielawy nie powinni się zgodzić na dzierżawę czegoś co wygląda jak wyrwa po bombie za tak duże pieniądze.

 2. Jak „zaskakująco” łatwo przychodzi naszym urzędasom wydawanie naszych publicznych pieniędzy: 50 tyś. (=niezłe auto by za to było) / miesiąc – co im tam?!(przecież to nie ich kasa!) + koszt wspomnianych remontów (w dodatku na poczet czyjejś prywatnej własności a nie miejskiej!) „BRAWO”!!!

 3. to juz przechodzi ludzkie pojecie sprzedaja i rozkradaja bielawe na naszych oczach radni tego wam nie wybaczymy

 4. Szanowna Redakcjo czy można prosić o podanie nazwisk radnych głosujących za tą uchwałą?

  • Ja też jestem za tym żeby podać do publicznej wiadomosci, którzy radni głosowali za tą uchwała

    • Dziwni ludzie jestescie, przeciez glosowanie nie jest anonimowe. Wejdzcie sobie na bip. Chryste, komentarz potrafia napisac, ale wejsc na zwykla strone na ktorej dostepne sa ZAWSZE JAWNE protokoly z sesji rady miasta to już nie.

    • „Za” głosowali:
     Barbara Pachura
     Stefania Pagórska
     Tomasz Wojciechowski
     Władysław Kroczak
     Adam Pajda
     Henryk Lichnowski
     Leszek Białek
     Mariolla Jonas
     Leszek Stróżyk
     Zbigniew Skowroński
     Marek Pyziak

     Przeciw:
     Zbigniew Dragan
     Bożena Grzebieluch
     Stanisław Lenartowicz
     Paweł Pawlaczek
     Leszek Staszewski
     Halina Szatkowska – Skurzyńska

     Wstrzymali się:
     Bartosz Skwara
     Mariusz Urbanowicz
     Jarosław Florczak
     Grzegorz Raganowicz

     • I to jest dowod za co maja nas te darmozjady. Bez wlas ego zdania zdrajcy swoich wyborcow. Dzwiniel zrobi wszystko by zostac do emerytjry na stanowisku. A ze nie moze kupic za gotowke bo miasto zadluzone to kombinuje poprzez dzierzawe. 22 miliony dostalo miasto z tzw janosikowego czyli pomoc dla najubozszych gmin a burmistrz I jego poplecznicy h a wydac tyle pieniedzy. A chodniki.drovi. byscie w centrum porobili. Ludziom pomogli. Cala ta klika doprowadzila do destrukcji tego miasta. Rozliczmy tych ludzi w nadchodzacych wyborach

     • radni głosujący za są na garnuszku dźwiniela – pracują podległych mu jednostkach miejskich, burmistrz jest ich pracodawcą – to jest nieetyczne

 5. Nosz qrwa mać, czy w tej waszej Bi9elawie nie ma normalnych ludzi? burmiszcz daje wam zbiornik i tez żle? to lepiej żeby nic nie było bo szkoda pare groszy wydać? a co wy byście zaproponowali na lato?

  • Jakie DAJE? Z naszych pieniędzy DAJE do kieszeni spekulanta. GRANDA, GRANDA, GRANDA!!!!

  • zanim napuszczą wodę i sprawdzą stan będzie zima, a wczesniej jesień z wyborami, ta decyzja podyktowana jest potrzebami pod wybory, takiego wała robi sobie bury miś z mieszkańców bielawy, szkoda nawet pisać

 6. rysiu zrobi wszystko ,żeby mieć zbiornik i wygrać kolejne wybory, a biedna bielawa i jej biedni mieszkańcy niech płacą…

 7. Zastanawiam się czy nie można było od samego początku zawrzeć takiej umowy i czy trzeba było doprowadzić zbiornik do takiego stanu, płacić za prawników i robić szum medialny. Ciekawe kto zapłaci za odtworzenie zbiornika, remont wałów itp, zapewne Bielawianie… 50tys miesięcznie to niewiele, to miesięczne pensje dla dwóch panów zastępców pana Rysia..

  • ale oni prócz pensji karmią się z pieniędzy dodatkowych jeden jest kierownikiem unijnych projektów i bierze z za to dodatkowe pieniądze, ot takiego wała robi sobie zastępca burmistrza z mieszkańców bielawy

 8. Najpierw się cwaniakowało a teraz podkula się ogon. Oto skutki „rządów” cwaniaczka sekretarzyny bez matury.

 9. wszyscy chcemy korzystać ze zbiornika, ale po akcji grzebania przy beczce i ataku na tv sudecką, zastanawiam się czy nasi „politycy” z regionu przypadkiem nie wtopili tyłka bo naprawy zniszczeń na pewno przysporzą wielu kosztów a nie były sprawką bielawian tylko właścicieli zbiornika. zagranie buczków wyśmienite- władze odremontują obiekt wg wymagań a oni za jakiś czas go spieniężą. kwota dzierżawy nie jest duża jak na taki obiekt, ale widzę tutaj dużo kruczków…

   • 600 tys rocznie to 50 tys miesięcznie. Zbiornik ma powierzchnię 0,23 km², pojemność około 1,46 mln m³ i średnią głębokość 6,3 m. przeliczając na metry 230000 m2. przeciętna cena za dzierżawę gruntu rolnego w woj dolnośląskim to 2,70zł/m czyli koszt takiej działeczki wielkości jeziora to 621000, budowlanej 50zł /m czyli koszt 11500000, usługowej 1,20zł czyli 276000. dalej uważasz ze 50tys za taką działkę to dużo?!

     • też się z tm zgodzę – doskonały. świetnym posunięciem był zakup takiego obiektu w takiej okolicy i wykorzystanie nieudolności naszej władzy. co do poprzedniej wypowiedzi olo tak sobie teraz czytam i nie widzę żebym gdzieś w swojej wcześniejszej wypowiedzi napisała, że 600tys to mało albo dużo, więc nie wiem skąd to pytanie.

    • Ale dlaczego porównujesz cenę m.kw. zbiornika do m.kw. gruntu rolnego ? Przeciez m.kw. powierzchni akwenu wodnego kosztuje grosze w porównaniu z m.kw. gruntu rolnego. Jesli to tak dobrze przeliczasz to zapewne doskonale sie orientujesz w ktorym miejscu zastosowałas zwykłą MANIPULACJĘ ?

     • Z moich wyliczeń wynika, że każdy mieszkaniec Bielawy( mały czy duży) zapłaci za ten zbiornik 2 tysiące złotych.

 10. pol roku przed wyborami „znalazly” sie pieniazki na wydzierzawiewnie a przez dwa lata praktycznie toczyla sie batalia o ten obiekt. Brawo kampania wyborcza pelna geba!

 11. pan burmistrz zatrzęsł portkami jak poparcie wsrod bielawian zaczelo mu diametralnie spadac a co drugi komentarz na forach byl zlosliwy lub poprostu byl oskarzeniem. obudzil sie! tylko troche nie w pore

 12. Czyli pełna kapitulacja z jednej strony, a prywatna kampania wyborcza za publiczne pieniądze z drugiej.
  Jestem zniesmaczony i podłamany. Szkoda, że nie jestem w Forum, bo bym mógł rzucić legitymację im pod nogi. Wstyd!

  • TA to sobie może rzucić klocem do muszli klozetowej a do Forum zawsze się możesz zapisać żeby z siebie głupka zrobić

 13. Jak można dzierżawić coś co nie jest własnością Buczek ma podpisaną umowę na dzierżawę wieczystą teraz my bedziemy od niego dzierżawić i jeszcze za nasze pieniądze mamy zrobić remont to chyba kpiny niech sobie Buczek wsadzi to jezioro w dupe gdzie byli tacy mądrzy radni jak jezioro wystawił syndyk na sprzedarz czemu wtedy nie było kasy na kupno wszyscy i byli przeciwni a teraz beda płacic haracz i skakać koło Buczka jak psy radni nie macie za grosz honoru

 14. 2 lata dzierzawy 1,200,000zl co za te siano moznaby zrobic z cegielni.no chyba ze za blisko burmistrza,telewizora by nie slyszal

 15. Na nic nie zda się ten DESPERACKI krok bielawskiej władzy !!! Tych dwóch młodzików (w rządzeniu)z sali obrad Rady Miasta i tych 11-stu głosujących za uchwałą o powiększeniu zadłużenia Bielawy oraz oczywiście nieobecny „architekt” całej klapy nie uratują swojej dupy w listopadowych wyborach.
  Bielawianie pamiętają buńczuczne zapowiedzi z początku roku o największym budżecie w powiecie i o planowanych dochodach większych niż wydatki. I po 5-ciu miesiącach rządzenia Bielawa ma NAJWIĘKSZY ale DEFICYT w powiecie. Bielawa bierze kolejne kredyty. Do 43,5 mln zadłużenia na koniec roku 2013 doszły następne miliony złotych. PANIE I PANOWIE Z BIELAWSKIEJ WŁADZY PORA ODEJŚĆ !!! Wpuszczacie na minę swoich następców. Chcecie zostawić zgliszcza po tak fajnym kiedyś mieście !!!!

  • A cóż kogo obchodzą długi wsi Bielawa? Zawsze można się wyprowadzić. Nawet w takiej wsi nie ma już dziś przywiązania chłopa do ziemi.

  • Nie tyle głosowała, bo nie ma własnego głosu, co podniosła tłustą łapkę, bo jej szef kazał.

 16. Burmistrz dał plamę na całej linii. Za jego głupie wojny z Buczkami teraz miasto ma płacić, czyli my bielawianie. Strach przed przegranymi wyborami za pół roku tak go obleciał, że teraz dogada się nawet z diabłem, by tylko zostać na stołku.
  Dziwię się ogromnie tym 11 radnym, że poparli ten bardzo nie mądry gest burmistrza i wydanie w ciągu roku za samą roczną dzierżawę zbiornika aż 600 tys. zł i naprawy urządzeń i dróg przy nim (ok. 800 tys. zł). Za tę kwotę mogła Bielawa w 2006 r. być WŁAŚCICIELEM zbiornika! Ale burmistrz postanowił inaczej.
  Tej władzy i tym 11 radnym mówimy: DOŚĆ TAKIEJ NIEGOSPODARNOŚCI!
  W listopadzie bielawianie przy urnach wyborczych pokażą wam, gdzie jest wasze miejsce. Na pewno nie w Radzie Miasta i w Urzędzie Miasta.

  • Masz rację, Tymon. Tym radnym uzależnionym od burmistrza i jemu samemu trzeba podziekować jesienią na wyborach za zmarnowane lata dla Bielawy, za wyjazdy masowe ludzi do pracy zagranicę i za ogromne zadłuzenie miasta oraz zaniechanie zakupu zbiornika 7 lat temu.
   CZAS NA ZMIANY!!!

   • Kto ma te zmiany przeprowadzić? Urzędnicy i ich rodziny zależne od burmistrza? Pijaczki i obszczymurki stanowiące połowę społeczeństwa Bielawy? Paru trzęsących portkami pseudo-opozycjonistów? Sorki, że piszę brutalnie, ale tak to widzę.

    • Zmiany nastąpią jesienią, gdy rozczarowani fatalnymi posunięciami burmistrza bielawianie zagłosują na kogoś innego. Mieszkańcy chcą prawdziwego gospodarza miasta, a nie cynicznego hochsztaplera.

 17. Nowe oświadczenie majątkowe Marka Dyducha – za doradzanie burmistrzowi Dźwinielowi, z kasy Bielawy otrzymał za 2013 rok 44 928 zł.
  zobacz
  file:///C:/Users/Metrohouse/Downloads/Marek%20Dyduch%20(1).pdf

  • Przecież o kasie dla Dyducha pisały już gazety. Myślałem, że dzwiniel przestał mu płacić z naszych podatków po 40 tysięcy a jednak nie. Co trzeba zrobić aby Dźwiniel zrozumiał, że to nie są jego pieniądze tylko nasze.

 18. to hańba dla urzędu miasta wstyd mi za nich i za ich decyzje powinni podać się wszyscy do dymisji

 19. 99 % mieszkańców prosi o wodę w Zbiorniku Sudety,aby latem można było
  się wykąpać , jak to załatwił Burmistrz to 1 % malkontentów mówi,że po co to ?
  Więc kogo ma słuchać Burmistrz tych niezadowolonych ?
  Dla nich im gorzej w Bielawie , to zaczynają czuć swoją szansę by
  dopchać się do koryta .

 20. gdyby to robiono od początku roku, ale teraz zanim woda będzie napuszczona i czysta do kapania to będzie jesien albo zima,ale ważne aby na wybory było jezioro

 21. Niech Buczek wsadzi sobie to jezioro w 4 litery a te urzedasy niech tą kasę przeznacza na remont i może rozbudowę basenu

   • Basen przecieka i jego naprawa będzie kosztować więcej niż wykopanie nowego zbiornika.

 22. droga ta kampania w 2006 mógł je kupić i tyle nie zapominajcie że wtedy też rządził ryś…od kilkunastu lat robi na nas wała ja się dziwie że jeszcze nie siedzi…

 23. Proponuje powyzej zbiornika wybudowac nowy zbiornik i Buczkowie nie dostana wody. Chyba ze brudna po kapieli.
  Powinni wyremontowac zbiornik i drogi dojazdowe, na wlasny koszt i wowczas mozna dzierzawic. Widmo smierci polityczne zajrzalo Dzwinelowi i nie patrzy na koszty. Napelnianie zbiornika i remonty trwa dlugo, nie zdaza na ten rok w czerwcu. Buczkowie wezma 300 tysiecy za darmo Nastepny burmistrz nie ebdzie mial forsy, wycofa Umowe. dziwie sie ze Wladek Kroczak z ‚Solidarnosci” glosowal za. Pewnie nie czytak mego zbioru antykomunistycznych opowiadan ‚Fabryki dymu” a jest w ksiegarnaich Bielawy!
  Walerian Domanski delegat na 1 szy Zjazd ‚Solidarnosci”HUmor, satyra, dramaty. najlepszy debiut roku 2013!
  waleriandom@gmail.com

 24. I tak na wakacje nie uda się napełnić zbiornika! Burmistrz ze strachu przed wyborcami chce płacić za dzierżawę zbiornika aż 600 tys. zł przez rok (od 1 VI 2014 do 31 V 2015). Bezsensowne rozwiązanie!

  • 99 % mieszkańców prosi o wodę w Zbiorniku Sudety,aby latem można byłosię wykąpać , jak to załatwił Burmistrz to 1 % malkontentów mówi,że po co to ?
   Więc kogo ma słuchać Burmistrz tych niezadowolonych ?
   Dla nich im gorzej w Bielawie , to zaczynają czuć swoją szansę bydopchać się do koryta .

   • A kto prosił o wydanie 5,5 mln zł na remont kolejnej sali w Art-Inkubatorze? Radni właśnie zaklepali taki wydatek. 300 m2 za 5 500 000 zł. To jest 300 nowych miejsc pracy (18 tys. kosztuje utworzenie 1 miejsca pracy). Obawiam się, że 99% Bielawian wolałoby 300 nowych miejsc pracy niż nową salę wielofunkcyjną w psu na budę potrzebnym art-inkubatorze. Nawet gdyby miała mieć złote klamki. Ha, a wiecie ile można kupić za 5 500 000 złota? 78 kilogramów złota próby 585 (w skupie płacą 70 zł za gram).

    Co to ma być? Ostatni rzut na taśmę? Ktoś się naczytał mądrości, że jak r…ć to księżniczki, a jak kraść to miliony???

    • Nie przesadzaj. Przecież na 300 metrach da się ustawić 300 ludzi. Można im też wstawić złote szczęki. I kazać się gryźć się w język 8 godzin dziennie. Pewnie taniej wypadnie i będzie w zgodzie z prawem pracy. Przy okazji: jak rąbać, to księżniczki? Czemu nie Dźwiniela w wyborach?

 25. He, popatrzcie na dobę, jak się trzęsą aby tylko nic złego przeciwko swojemu panu nie napisać. O dzierżawie zbiornika napiszą dopiero jak im urząd gotową wersję wydarzeń prześle. Tak się niszczy niegdyś całkiem fajny projekt. Ciekawe jak taka służalcza postawa wpływa na ilość odsłon.

 26. To jest karygodne. Nie powinni dzierżawić tego zbiornika.
  Ten Dzwiniel to marnotrawca naszych pieniedzy.
  Ludzie nie wybierajcie go na następna kadencje !!
  Nie ma po co tam wracać.

  • Masz rację. W jesiennych wyborach trzeba mu „podziękować” za 16 lat zmarnowanych dla Bielawy. Za 8 tys. Bielawian w tym czasie zmuszonych do pracy i mieszkania za granicą.

 27. Bielawa w tej chwili zadłużona jest na ponad 40 milionów. Dojdzie kupno zbiornika 7 milionów. I kto to spłaci??? Burmistrz ze swojej kieszeni zapłaci? Cz mieszkańcy. To my będziemy płacić. Tylko z czego. Może podniesie podatki.

 28. Dźwiniel zbrata sie nawet z diabłem i wyda ostanie pieniadze miasta oraz zadłuży je na wiele lat, byleby tylko pozostać na stołku i uprawiać politykę kolesiostwa, kombinatorstwa i nepotyzmu.

  • 7 milionów piechotą nie chodzi. Siedem lat z 1.5 miliona robi się 7 milionów. To się nazywa biznes.
   Żaden bank takich procentów nie da ale bank który nazywa się Bielawa DAJE.

 29. Buczkowi wszystko jedno z kim się brata, to biznesmen i chce robić interesy a nie uprawiać politykę

Comments are closed.