Blisko tysiąc kierowców nie przestrzegało ograniczeń prędkości

Blisko tysiąc kierowców nie przestrzegało ograniczeń prędkości

9
0
PODZIEL SIĘ

mini_18986Policyjne działania, prowadzone na drogach województwa dolnośląskiego pokazują, że nadal niestety dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji powodowanych przez nieodpowiedzialnych kierujących.

W ostatnich dniach ponad 200 – stu funkcjonariuszy ruchu drogowego i policjantów prewencji prowadziło wzmożone działania kontrolne pn. „Zwolnij – dojedź do celu”, ukierunkowane na osoby przekraczające prędkość. Podczas tylko tych działań skontrolowano blisko 1,5 tys. pojazdów i ujawniono prawie tysiąc kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkości. Zatrzymano podczas tych działań także 9 nietrzeźwych kierujących.

Każdego dnia przyczyną wypadków, do których dochodzi na drogach, jest m.in. brawura połączona z niedostosowaniem przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów. Pomimo wielu apeli policjantów nadal znajdują się osoby, które swoją nieodpowiedzialnością stwarzają duże zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu. Dlatego też policjanci z Dolnego Śląska, oprócz bieżących działań na drogach, kolejny raz przeprowadzili wzmożone kontrole mające na celu sprawdzenia przestrzegania przez kierujących określonych limitów prędkości w miejscach, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów.

W kolejnej już akcji pn. „Zwolnij – dojedź do celu”, udział wzięło ponad 200 – stu funkcjonariuszy ruchu drogowego i prewencji dolnośląskiej policji. Mundurowi tylko w trakcie jednego dnia skontrolowali blisko 1,5 tysiąca pojazdów i ujawnili prawie tysiąc kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń szybkości. Zatrzymano również 9 nietrzeźwych kierujących.

Pamiętajmy, że dobra pogoda i prosta droga nie upoważnia kierujących do przekraczania dozwolonej prędkości. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, może dochodzić do wielu niebezpiecznych i nagłych sytuacji, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy wówczas prowadzonego pojazdu i dojdzie do tragicznych w skutkach wypadków i zdarzeń drogowych.

Policjanci jeszcze raz apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Tego typu wzmożone działania kontrolne będą kontynuowane.

st. asp. Paweł Petrykowski

BRAK KOMENTARZY