Bielawski Budżet Obywatelski 2015

Bielawski Budżet Obywatelski 2015

12
11
PODZIEL SIĘ

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rusza pierwszy Bielawski Budżet Obywatelski 2015 (BBO). Jest to inicjatywa, która w jeszcze większym stopniu ma zaangażować mieszkańców w proces tworzenia budżetu miasta i współdecydowania o tym, na jakie cele wydane zostaną publiczne pieniądze.

plac_zabaw_zeromskiego_5

W ramach Bielawskiego Budżetu Obywatelskiego na 2015 rok, przeznaczona zostanie pula pieniędzy, która w całości będzie zarezerwowana na realizację pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców. Już teraz zachęcamy więc do aktywnego włączenia się w akcję i proponowania zadań, które mogłyby zostać wykonane w 2015 roku. Czekamy na pomysły dotyczące: inwestycji, wydarzeń kulturalnych, artystycznych, sportowych i społecznych oraz z wielu innych dziedzin życia miasta. Propozycje można zgłaszać do Urzędu Miejskiego w Bielawie (pl. Wolności 1), drogą elektroniczną na adres bm@um.bielawa.pl lub przez Facebooka –www.facebook.com/ryszard.dzwiniel.

kopia_silownia_sudety_1

Liczymy na jak najszersze włączenie się bielawian w proces tworzenia przyszłorocznego budżetu. Każdy pomysł ma szanse na realizację, a wszystko zależy od Państwa mobilizacji. Nasze miasto z roku na rok staje się lepszym miejscem do życia i zmienia się z myślą o mieszkańcach. Dlatego tak ważne jest, aby zmieniało się tak, jak sami tego oczekujemy.

lines_2013_2

Dowodem na to, że mieszkańcy mają wpływ na to co dzieje się w Bielawie są wykonane w minionych latach inicjatywy, których pomysłodawcami byli właśnie bielawianie. Mowa tutaj choćby o Skateplazie, dwóch siłowniach plenerowych czy placach zabaw.

plac_zabaw_zeromskiego_6

Rzecznik – Łukasz Masyk

11 KOMENTARZE

 1. Szkoda, że tak późno. Ech, jaki to byłby wspaniały burmistrz tak ze 16 lat temu! Tak jakby 3 kadencje przespano, a zaczęto cokolwiek robić w tej ostatniej. To jak, dać mu szansę?

  Pomału, przeczytajmy o co kaman. „inicjatywa ma zaangażować mieszkańców w proces współdecydowania o tym, na jakie cele wydane zostaną publiczne pieniądze”. Wspólne decydowanie oznacza osiągnięcie porozumienia co do wydatkowania środków z budżetu. Czyli jak porozumienia nie będzie to marnowania pieniędzy na kolejne bzdurne Art-Inkubatory też nie będzie. Super!!!

  Czytajmy dalej. „W ramach Bielawskiego Budżetu Obywatelskiego na 2015 rok, przeznaczona zostanie pula pieniędzy, która w całości będzie zarezerwowana na realizację pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców”. Czyli jednak nie wydatkowanie środków z budżetu, nie współdecydowanie, ale wydzielenie uznaniowo z budżetu np. 0.1% (może 100 tys. zł) i rzucenie go na żer. Hm…. to już nie brzmi tak fajnie.

  Co dalej? „Każdy pomysł ma szanse na realizację, a wszystko zależy od Państwa mobilizacji” Czyli co, ilość lajków ma decydować, czy jak? Trzeba będzie zbierać podpisy? A jak np. zwycięży pomysł inwestycji polegającej na zburzeniu magistratu, to co, mam rozumieć, ze zburzą?

  Kto zdecyduje? Żadni mieszkańcy, tylko burmistrz. Dlatego żaden to obywatelski budżet tylko zwykła ściema propagandowa o posmaku kiełbasy wyborczej. Starego misia na sztuczny miód?

 2. I śmiesznie i strasznie. Co też ten człowiek nie wymyśli żeby przekonać Bielawian do głosowanie na siebie.

 3. Nagle burmistrz chce słuchać mieszkańców? A jak opowiedzieli się za budową hali widowiskowo-sportowej to dlaczego jej nie zbudowało? Komu potrzebne były bez pytania się mieszkańców o zdamie te inkubatory, kolorowe fontanny i Leśne Szkoły za grube miliony? Ile dały miejsc pracy zwykłym bielawianom?!

 4. Ależ on wstydu nie ma! Przecież w latach 1980-1989 był w PZPR. Aż do samego jej końca. To wierchowka tej partii służyła Moskwie, która zleciła zamach na papież a Jana Pawła II w 1981r. To tu m.in. zapadła decyzja o zabiciu ks. J. Popiełuszki i strzelaniu do górników w Kopalni „Wujek”. To w PZPR rozdawano talony na fiaty i bony do Pewexu oraz dodatkowe kartki żywnościowe, gdy naród nie miał co jeść.

Comments are closed.