Bielawa wśród najlepszych

Bielawa wśród najlepszych

9
17
PODZIEL SIĘ

bielawski_inkubator_przedsiebiorczosci

Bielawa znalazła się w krajowej czołówce gmin miejskich i miejsko-wiejskich w rankingu „Europejski Samorząd”, opracowanym w lipcu przez dziennik „Rzeczpospolita”. Ranking prezentuje zestawienie 100. polskich miast, które są najbardziej zaangażowane w pozyskiwanie funduszy z Unii Europejskiej. W rankingu „Rzeczpospolitej” Bielawa znajduje się na bardzo wysokim 33. miejscu w kraju i 3. na Dolnym Śląsku. W podsumowaniu dziennika nasze miasto jest jedynym reprezentantem z terenu powiatu dzierżoniowskiego.

Taki wynik nie jest zaskoczeniem, ponieważ Bielawa od lat jest liderem w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych w regionie. Ma to bezpośrednie przełożenie na wielkość budżetu i wartość nakładów na inwestycje, które również są największe ze wszystkich gmin powiatu dzierżoniowskiego. Osiągnięcia Bielawy w zdobywaniu pieniędzy europejskich i krajowych doceniają nie tylko specjaliści „Rzeczpospolitej”, ale także przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

frech_2_01

Na zaproszenie ministerstwa odpowiedzialnego m.in. za rozdysponowywanie środków unijnych, Bielawa prezentowała swoje osiągnięcia w zakresie rozwoju gospodarczego podczas konferencji w Uniejowie. Ponadto z inicjatywy Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju Bielawa dzieliła się dobrymi praktykami w zakresie realizowanej rewitalizacji miasta z innymi samorządami, podczas Kongresu Miast Polskich w Krakowie.

przedszkole_publiczne_2

Osiągnięcia w zakresie pozyskiwanych funduszy zewnętrznych zauważyło również wiele samorządów z różnych województw. Tylko w ostatnich miesiącach szkolili w Bielawie swoje umiejętności w tej dziedzinie przedstawiciele m.in. Urzędu Miejskiego we Wrocławiu i Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli, a w najbliższych dniach nasze miasto gościć będzie delegację z Urzędu Miejskiego w Ciechanowie.

9_slajd

Rzecznik – Łukasz Masyk

17 KOMENTARZE

 1. I dobrze. Oby tylko te kolosalne pieniądze przyniosły efekty w postaci rozwoju miasteczka i tworzenia miejsc pracy (w co niestety wątpię widząc dotychczasowe „efekty”).

  Tylko po co zapraszać na szkolenia ludzi za Zduńskiej Woli czy Ciechanowa, przecież Dyduch nie będzie tam dojeżdżał…

  • Sugerujesz, że Rzeczpospolita kłamie w swoim rankingu? Bielawa w 2014 roku miała największy budżet w powiecie. Z innych rankingów również wynika, że jesteśmy najlepsi w pozyskiwaniu funduszy unijnych. To są fakty a nie propaganda.

   • Miała bo dostaje dodatkowe miliony przez, że jest gminą która się gorzej rozwija. W przeciwieństwie np. do Dzierżoniowa…

   • Faktem jest też to, że na ten wysoki budżet Bielawy miała ogromny wpływ bardzo duża dotacja z kasy centralnej, która jest przeznawana gminom najuboższym!

  • Jak robią coś w Bielawie ŻLE jak nic nie robią też jest żle. Wam pieniacze zawsze jest żle jak robią coś inni. Może trochę więcej pokory by się przydało.

 2. Dlaczego DTP coraz bardziej robi się „niezależne”?
  Kiedyś można było u was przeczytać trochę prawdy, dzisiaj tylko wychwalacie i tego co źle się dzieje nie widzicie.
  Coraz bardziej zaczynacie przypominać konkurencyjny poddańczy portal. A szkoda, bo miło było was czytać.

   • Widocznie do takich standardów niektorzy przywykli, albo zle albo wcale, ja chce tu czytac informacje o moim miescie a nie tylko rzyganie politykow

 3. Moim zdaniem jest tu i wiarygodnie i ostro. Kiedys mozna bylo przeczytac wylacznie materialy szkalujace wszystkich za wszystko. Na tym polega dziennikarstwo?

 4. Dobre dziennikarstwo polega na przedstawieniu rzetelnym informacji o zaistniałym fakcie, podając argumenty różnych stron zagadnienia. Np. podaje się opinię władz miasta lub koalicji rządzącej oraz opinię opozycji. Natomiast powtarzanie chwalenia się UM w Bielawie o rzekomych sukcesach – bez choćby zapytania się o ogromne bezrobocie i o to dlaczego Bielawa otrzymuje jedną z największych dotacji wyrównujących dla gmin, w których płace są mocno poniżej średniej krajowej – świadczy o jednostronnym relacjonowaniu rzeczywistości i ma nie wiele wspólnego z misją dziennikarską.

  • Twoje pytania podsuwane swiadcza z kolei o ogromnej checi odgryIenia sie. „Bielawa otrzymuje jedną z największych dotacji wyrównujących dla gmin, w których płace są mocno poniżej średniej krajowe” – tak Cię to martwi?? To źle, że dostaje miasto kasę??

   • Ano źle, bo ta duża dotacja jest przeznawana gminom najbiedniejszym! To źle, że Bielawa należy do gmin najuboższych. To źle, że dziennikarz tego nie pokazuje, lecz powtarza slogany skompromitowanej władzy.

 5. Ale wy mnie śmieszycie wszyscy święci i idealni, gdybyscie chocby byli cieniem tego co mowicie juz byscie cos osiagneli. Pouczacie jak kaznodzieja a tak naprawde chodzi wam tylko o zdeptanie Dźwiniela

Comments are closed.