Bielawa-podwórka coraz ładniejsze

Bielawa-podwórka coraz ładniejsze

41
10
PODZIEL SIĘ

Na terenie Bielawy systematycznie przybywa pięknie zagospodarowanych podwórek, sąsiadujących z budynkami należącymi do gminy i wspólnot mieszkaniowych. W każdej części miasta spotkać można estetyczne klomby i skwery z pomysłowymi kompozycjami kwiatowymi i ciekawą roślinnością.

ogrodki_31

Cieszą one oko nie tylko okolicznych mieszkańców ale także ich sąsiadów i przechodniów. Wszystko za sprawą inicjatywy, jaką kilka lat temu podjęli wspólnie Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych, Urząd Miejski oraz oczywiście sami bielawianie.

ogrodki_24

Pomysł pojawił się na jednym ze spotkań organizowanych przez spółkę MZBM. Mieszkańcy kilku budynków zaproponowali, że włączą się w proces poprawy estetyki na swoich podwórkach i zaoferowali pracę przy projektowaniu i zakładaniu ogródków.

ogrodki_9

Współpraca zaowocowała nasadzeniem kwiatów, krzewów i drzew, a mieszkańcy sami wykonali prace ziemne. Przykładem współpracy są budynki zlokalizowane przy ulicach Wolności 131-136 i Włókniarzy 6. W tym roku kolejne podwórka zyskają nowe życie.

ogrodki_26

Każdego roku przeznaczamy duże pieniądze na remonty dachów, elewacji czy klatek schodowych w budynkach komunalnych. Chcieliśmy jednak aby zmiana estetyki dotyczyła nie tylko budynków, ale także ich otoczenia. Dlatego cieszymy się widząc efekty wspólnych działań i jednocześnie już myślimy o następnych. – mówi prezes MZBM Daniel Dubas.

ogrodki_5

Właśnie dlatego zagospodarowanie podwórek będzie jednym z tematów, które spółka MZBM i Urząd Miejski, będą chcieli poruszyć podczas sierpniowych spotkań z mieszkańcami budynków komunalnych i wspólnot mieszkaniowych.

ogrodki_23

Jak zauważa zastępca burmistrza Mariusz Pach – warto rozwijać współpracę z mieszkańcami w tej dziedzinie z kilku względów. Po pierwsze efekt końcowy jest zgodny z oczekiwaniami lokatorów. Po drugie mieszkańcy angażują się nie tylko w budowę, ale też w późniejsze utrzymanie i porządkowanie zieleni, ale co najważniejsze często udaje się stworzyć wspólnotę lokalną czy chociażby nową nić porozumienia między sąsiadami.

ogrodki_15

Rzecznik – Łukasz Masyk

10 KOMENTARZE

  1. Te kilka zdjęć mają nam mieszkańcom udowodnić, że Bielawa się zmienia. Panie Burmistrzu Bielawa to nie kilka klombów i kwiatków. Bielawa to ludzie którzy chcą tu żyć, pracować i mieszkać. Pochwal się pan jakimś zakładem pracy który zatrudni ludzi i ci nie będą musieli wujeżdzać za pracą do dzierżoniowa i wrocławia.

  2. Mam zupełnie inne zdanie, dobrze, że ludzie dbają bo tylko w ten sposób Bielawa wyladnieje. Dopóki sami nie zaczniemy dbać o swoje otoczenie to będzie brudno i byle jak. Większość mieszkań ludzie mają wykupione a budynkami zarządzają wspólnoty, więc nie może być inaczej. A takie inicjatywy są zachętą, bo rywalizacja jest najlepszą motywacją

  3. niestety nadal tych ohydnych i zaniedbanych jest więcej może tak dla alternatywy pokazać to co brzydkie,
    Bo jak m.z.b.m chwali się elewacjami tylko kilku budynków tak miasto chwali się tylko kilkoma podwórkami,a mieszkańcy i tak wiedzą jak to jest naprawdę i tyle w tym temacie

  4. świetne zdjęcia paru klombów. Jeżeli robił te zdjęcia pan rzecznik Masyk to brawo. Ma bardzo dobry aparat fotograficzny. Kak mniemam kupiony za nasze pieniądzę.

Comments are closed.