Bielawa miastem od 90 lat – uroczysta Sesja

Bielawa miastem od 90 lat – uroczysta Sesja

19
15
PODZIEL SIĘ

Dziś w Teatrze Robotniczym w Bielawie, odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej Bielawy z okazji Jubileuszu 90 –lecia nadania praw miejskich Bielawie. Jest to kolejny punkt podczas obchodów święta miasta.

Uroczystość miała podniosły charakter nie tylko ze względu na okazję, ale także dlatego, że wśród zaproszonych gości byli niemal wszyscy związani z Bielawa działacze, również przedstawiciele miast partnerskich, z którymi Bielawa współpracuje od wielu lat.

Otwarcia Sesji dokonał Przewodniczący RM Leszek Stróżyk.

W programie Sesji znalazły się m.in: wystąpienie wiceburmistrza miasta Andrzeja Hordyja, który zreferował jak na przestrzeni wielu lat rozwijała się Bielawa. Goście mogli również obejrzeć teledysk, który własnie z okazji 90 – lecia nadania praw miejskich został zrealizowany przez sekcję filmową MOKiS-u, na żywo wystąpiła Patrycja Mizerska.

Artystyczny wyraz uroczystości nadal również występ Zespołu Pieśni i Tańca Poloneziaki ze Spółdzielczego Centrum Kultury w Bielawie.

Dziś, podczas uroczystości wręczono dyplom i medal Honorowego za Zasługi dla Miasta Bielawa Polskiemu Związkowi Emerytów Rencistów i Inwalidów.

Swoje święto bez wątpienia miała dziś też Ewa Glura – Prezes Towarzystwa Przyjaciół Bielawy, która otrzymała akt nadanie jej tytułu Honorowego Obywatela Miasta. Prezes otrzymała również dyplom i medal Honorowego za Zasługi dla Miasta Bielawa dla Towarzystwa Przyjaciół Bielawy.

Burmistrz Bielawy, Ryszard Dźwiniel odebrał najwyższe rzemieślnicze wyróżnienie Szabli Jana Kilińskiego z rąk przedstawicieli Cechu Rzemiosł Różnych.

15 KOMENTARZE

 1. Wspaniała uroczystość. Uczestniczyli w niej godni ludzie. To wielki dzień dla naszego miasta i mieszkańców.

 2. Jak widać na zdjęciu nr 3 wiekszość spała na tej uroczystości. Młodzieży na widowni (poza sceną) nie uświadczysz.

 3. Siwe glowy rzadza miastem. Czas najwyzszy zmienic kierunek miasta. Polska obchodzila 25 lecie wolnosci a w Bielawie(I nie tylko) rzadzi niepodzielnie od 16 lat 1 sekratarz. Ludzie! Opamietajcie sie.

 4. Siwe głowy mogą być, ale twarze opalone w solarium i w drogich garniturach to już do biednej Bielawy nie przystoi. I ta cyniczna mina burmistrza ala Leszek Miller.

 5. Bielawa miastem od 90 lat, niestety ostatnie 16 zmarnowane. Trudno, stało się. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Na jesień wybierzemy nowego burmistrza, który ciężka pracą może wyprowadzi to miasto na prostą

  • Jakoś nie widzę w tej roli Mesjasza, który jedynie czyni cuda. Cuda się nie zdarzają, trzeba wziąć się za robotę, choć to będzie praca na ugorze ale jeszcze jest szansa

 6. Tłumów nie było, tylko ci którym wypadało być (ze względu na mieszkańców Bielawy a nie burmistrza)

 7. A dlaczego Bielawa nie obchodzi ważniejszej rocznicy XXV-lecia prawie wolnych i demokratycznych wyborów oraz wolności od komunizmu? Władze miasta wolą za to mieć w mieście osiedle XXV-lecia PRL!

 8. Jestem zniesmaczony takimi komentarzami. Pod pseudonimem ukrywacie swoje prawdziwe nazwiska. Boicie się napisać i podpisać swoim nazwiskiem. Gdyby jeden z drugim pisał pod swoim nazwiskiem na pewno byście tak nie obrzucali obelgami R Dźwiniela tchórze.

 9. Ty też nie ujawniasz nazwiska, nerwy puszczają w zwieraczach bo cba dogrzebało się lewych fakturek?

Comments are closed.