Bielawa Liderem

Bielawa Liderem

21
11
PODZIEL SIĘ

Bielawa liderem w pozyskiwaniu funduszy z Unii Europejskiej. W 2004 roku Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Dzięki temu od 10 lat nasz kraj korzysta z finansowego wsparcia Zjednoczonej Europy. Z pewnością bez unijnych funduszy nie udałoby się zrealizować w naszym kraju wielu istotnych inwestycji, które mają bezpośredni wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy.

 frech_2_01

                                                                          Bielawski Park Przemysłowy

Jednym z głównych źródeł finansowania inwestycji mających wpływ na rozwój miast są Regionalne Priorytety Operacyjne. W perspektywie programowej 2007-2013, na Dolny Śląsk przeznaczono kwotę blisko 9 mld złotych. W tym okresie samorządy miały szansę ubiegać się o dofinansowanie do realizacji projektów w ramach 9. priorytetów –przedsiębiorstwa i innowacyjność, społeczeństwo informacyjne, transport, środowisko i bezpieczeństwo ekologiczne, energetyka, kultura i turystyka, edukacja, zdrowie, miasta i pomoc techniczna.

 skatepark_2

                                                           Skateplaza

Jak wynika ze statystyk opublikowanych przez portal www.rpo.dolnyslask.pl, nasze miasto sięgnęło po dotacje w całkowitej wysokości 27.425.388 zł. Taki wynik dał Bielawie pozycję lidera w pozyskiwaniu funduszy unijnych ze wszystkich jednostek samorządu terytorialnego powiatu dzierżoniowskiego (w tym samorząd powiatu).

 przedszkole_publiczne_2

                                                           Przedszkole Publiczne

Poniżej prezentujemy statystykę efektywności jednostek samorządu terytorialnego oraz jednostek zależnych z terenu powiatu dzierżoniowskiego w pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 (w okresie 1.01.2007r.-30.04.2014).Spośród dziewięciu dostępnych priorytetów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013, Bielawa złożyła wnioski do ośmiu z nich.

 statystyka_pozyskanych_srodkow

                                                      Statystyka środków pozyskanych

Dzięki pozyskanym funduszom w Bielawie wybudowano między innymi: drogi wraz z pełnym uzbrojeniem do Bielawskiego Parku Przemysłowego, Dolnośląskie Inkubator Art-Przedsiębiorczości, Bielawski Inkubator Przedsiębiorczości, kompleks sportowy przy Gimnazjum nr 1, Interaktywne Centrum Poszanowania Energii, Szkołę Leśną, czy Skateplazę. Udało się również utworzyć Publiczne Przedszkole i przeprowadzić ekomodernizację Pływalni Aquarius, a obecnie realizowana jest kompleksowa modernizacja Parku Miejskiego.

Należy mieć nadzieję, że nowa perspektywa programowania w UE na lata 2014-2020, będzie dla Bielawy równie owocna.

 art-inkubator

                                                  Dolnośląski Inkubator Art-Przedsiębiorczości

Rzecznik – Łukasz Masyk

11 KOMENTARZE

 1. Burmistrz ze strachu, że go zmienią w najbliższych wyborach za pół roku, bo przegrał z kretesem wojnę z właścicielami Zbiornika Sudety, próbuje teraz zamydlić nam oczy jaki to on dobry gospodarz, bo pozyskał duzo pieniedzy dla miasta.
  A ja sie pytam: ILE Z TYCH PIENIEDZY (oraz z tych pożyczonych) JEST PRZEZNACZONE NA STWORZENIE NOWYCH MIEJSC PRACY? Leśna Szkoła za 2,5 mlz zł, Art-Inkubator za 11 mln zł, droga pod dom pana burmistrza i na Cegielnie za kolejne 3 mln zł, Betonowy amfiteatr i kolorowa fontanna za 2 mln zł to są zbędne wydatki, bo nie przyniosą miastu dochodu. Zadłużać się po uszy każdy głupi potrafi!

 2. tępy burmistrz i uległa rada miejska,a ile radnych jest zależnych finansowo od burmistrza? ilu pracuje w podległych mu jednostkach miejskich? kolesiostwo

 3. Dlatego trzeba to zmienić. Wybory przed nami i czas rozliczeń nieudolnych rządów Dźwiniela

 4. Tytuł jest niekompletny. Powinno być: „Bielawa liderem w rzucie kasą do błota”

 5. Państwo nie wiecie ile 27 mln zł to jest tak naprawdę kasy. To jest 1200 zł na mieszkańca Bielawy, niemowlaka i staruszki też. Gdyby tak każdy z nas miał tyle pieniędzy wydać z własnego portfela (rodzina 4-osobowa prawie 5 tys zł) to czy nie pilnowalibyśmy na co ta kasa poszła i co z tego mamy? Można za to wybudować osiedle 100 domów jednorodzinnych, kupić flotę 300 samolotów Cesna 150, albo … stworzyć w mieście 1500 miejsc pracy. Tak, utworzenie jednego miejsca pracy kosztuje średnio 18 tys zł. Jeżeli gmina miała dołożyć do pozyskanych środków drugie tyle, to mówimy o 3 tys nowych miejsc pracy!!!

  To ja się pytam, gdzie one są?

 6. Pobrano ogromne środki z UE i dodano potężne środki własne na projekty w dziedzinie przedsiębiorczości (głównie na drogi w podstrefie i parku przemysłowym oraz 2 inkubatory), a tu 8 tys. mieszkańców Bielawy musi pracować stale za granicą i zadłużenie miasta przekracza 40 mln zł! W dziedzinie ekologii 5 projektów zrealizowano, a przy tym mamy w Bielawie ogromne śmierdzące wysypisko śmieci pod nazwą ECO!
  A w dziedzinie turystyki? Mówią burmistrzowie tylko o pobliskich górach i wyznaczaniu szlaków, ale największa atrakcja turystyczna, czyli ZBIORNIK SUDETY przestał istnieć dzięki burmistrzów nieudolności!!!

 7. Może w końcu mieszkańcy obudzą się i pogonią dziada bez matury i jego nieudacznych przydupasów.

  • Co do nieudacznych przydupasów zgadzam się. Jeśli chodzi o dziada bez matury, wątpię, byś z tym poziomem wypowiedzi zdołał ją zdać.

 8. Ile trzeba mieć tupetu, żeby ciągle bielawianom kłaść do głów te wszystkie oklepane tematy, które władze Bielawy na czele z burmistrzem stawiają w żałosnym świetle. To jest manipulacja z wykorzystaniem wszystkich dostępnych i poddańczych mediów, których nie stać nawet na swój komentarz i które bezkrytycznie przyjmują wszystko to, co poda na tacy rzecznik urzędu miasta Bielawy pan Masyk. Oni wszyscy z nas się śmieją, śmieją się z nas w żywe oczy, pokazując wszystko to, co się świeci. Jak długo jeszcze można tak nas traktować?
  Bielawska władza łącznie ze służalczymi radnymi jest bezczelna! Ta władza jest skompromitowana! Ta władza musi odejść!

Comments are closed.