Bezpieczny Puchatek

Bezpieczny Puchatek

8
0
PODZIEL SIĘ

2222Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Piławie Górnej uczą się, jak unikać niebezpiecznych sytuacji i jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia życia. W tym roku biorą udział w programie prewencyjnym „Klub Bezpiecznego Puchatka”.

Szkoła realizuje program od 2013 roku. Nauczyciele będą prowadzić zajęcia na bazie materiałów edukacyjnych i scenariuszy przesłanych przez organizatorów „Klubu Bezpiecznego Puchatka”. Ogólnopolską akcję przygotowała firma Maspex (właściciel marki Puchatek) z Biurem Prewencji oraz Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i nauczycielami.

Najmłodsi uczniowie będą uczyć się, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, bezpiecznie bawić się w domu albo na podwórku czy szkolnym korytarzu. Dowiedzą się również, dlaczego w samochodzie trzeba zapinać pasy, a na drodze nosić elementy odblaskowe. Ważnym elementem zajęć ma być utrwalenie wiedzy z zakresu unikania zagrożeń i podstawowych zachowań w niebezpiecznych sytuacjach. Pierwszoklasiści poznają numery alarmowe i dowiedzą się, gdzie w razie potrzeby zwrócić się o pomoc.

Do najważniejszych założeń programu należy:

• Zapoznanie uczniów z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach.

• Rozwijanie umiejętność odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach, jakie mogą zdarzyć się w drodze do szkoły.

• Uświadomienie uczniom niebezpieczeństw i wykształcenie umiejętności właściwej reakcji na zaistniałe zagrożenia.

• Przekazanie reguł bezpiecznego spędzania wakacji i utrwalenie numerów telefonów alarmowych.

Patronat honorowy nad akcją sprawuje Komendant Główny Policji i Kuratorium Oświaty.

UMPG

BRAK KOMENTARZY