„Bezpieczeństwo dzieci na drodze – bezcenne!”

„Bezpieczeństwo dzieci na drodze – bezcenne!”

15
0
PODZIEL SIĘ

spotkaniezp04

W dniu 19 września 2014r. przedszkolaki, a następnie uczniowie kl. I-III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku uczestniczyli w spotkaniu z policjantem. Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie aspirant Michał Chałupka w ciekawy i przystępny sposób poprowadził spotkanie dotyczące bezpiecznego poruszania się pieszych po drogach.

spotkaniezp03

Oprócz podstawowych przepisów uczniowie poznali zasady poruszania się w pierwszej kolumnie oraz po poboczu pozbawionym chodnika – co jest częstym zagrożeniem występującym na wsi. Utrwalono również zasady poruszania się pieszych po zmroku – zawsze z elementami odblaskowymi! W trakcie dyskusji okazało się, że uczniowie kl. II i III dobrze orientują się w przepisach ruchu drogowego dotyczących pieszych.

spotkaniezp02

Na październik br. w klasach IV-VI zaplanowano kolejną wizytę policjanta dotyczącą agresji rówieśniczej oraz konsekwencji prawnych wykroczeń osób poniżej 13 roku życia. Dyrektor ZSP w Mościsku serdecznie dziękuje Komendantowi Powiatowemu Policji w Dzierżoniowie za owocną współpracę z placówką.

spotkaniezp01

Gmina Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY