Bezdomni spalili się żywcem w Bielawie!

Bezdomni spalili się żywcem w Bielawie!

26
7
PODZIEL SIĘ

Wczoraj, późnym wieczorem w okolicach ulicy Żeromskiego w Bielawie, dwóch bezdomnych spaliło się w pustostanie, który zajmowali.

DSCF5175

– Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 22:35. Pożar miał miejsce przy ul. Żeromskiego na miejsce pojechały 3 zastępy straży pożarnej w tym jedna z Bielawy. Po otwarciu drzwi ujawniono zwłoki dwóch ofiar prawdopodobnie byli to bezdomni – poinformował nas rzecznik prasowy Straży Pożarnej, Arkadiusz Kleban.

 DSCF5179

Aldona Frejek, która pracuje tuż przy budynku, który zajmowali bezdomni, mówiła, że tragedia musiała się tu stać, a do budynku wciąż docierali nowi bezdomni. – Pracuję tu od trzech lat – oni się ciągle zmieniali, albo dochodzili z torbami, albo wychodzili, jeden taki z brodą. Często przychodzili tutaj do nas, chcieli nawet znicze, ale nigdy nie dawaliśmy, żeby nie było tragedii, a akurat się stała. Ciężko stwierdzić kto to był, bo oni wciąż się zmieniali.

Stan ciał nie pozwala na ustalenie tożsamości, oto komunikat Policji:

– W dniu 08 maja br. o godzinie 22:38 dyżurny Komisariatu Policji w Bielawie otrzymał zgłoszenie o pożarze pomieszczeń gospodarczych na ulicy Żeromskiego w Bielawie. Na miejscu działania gaśnicze podjęła Państwowa Straż Pożarna z Dzierżoniowa i OSP z Bielawy. Po akcji gaśniczej i przeszukaniu pogorzeliska okazało się, że w wyniku pożaru śmierć poniosły dwie osoby znajdujące się wewnątrz płonącego pustostanu. Czynności na miejscu Policja wykonywała pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej

DSCF5177

w Dzierżoniowie. Obecnie trwają czynności w celu ustalenia tożsamości ofiar pożaru oraz ustalenia jego przyczyn.

 DSCF5181

7 KOMENTARZE

  1. w Bielawie wladza nie widzi problemu bezdomności ktorych jest coraz więcej dzięki temu że niema pracy ludzie nieradzą sobie i popadają w bezdomność

  2. Bezdomni w Bielawie przecież to nie możliwe przy tak prężnie działającym MZBM i jego prezesie Dubasie.

Comments are closed.