Beewatec Bielawianka Bester Bielawa zagra trzeci raz z rzędu w II lidze

Beewatec Bielawianka Bester Bielawa zagra trzeci raz z rzędu w II lidze

12
0
PODZIEL SIĘ

Logo BBB z beewatecW końcu stało się faktem to, na co po cichu liczyliśmy od kilku miesięcy po kompletnie nieudanym dla nas sezonie 2013/2014. Polski Związek Piłki Siatkowej rozszerzył ponownie II ligę w sumie do 58 zespołów i pozwolił tym samym zagrać na szczeblu centralnym kilku zespołom, które się o to ubiegały. W tym gronie był także nasz klub, który po niezbyt udanej końcówce poprzedniego sezonu miał się pożegnać z II ligą.

Oprócz BBBB taką szansę w II grupie, w której będziemy grać otrzymał także spadkowicz z pierwszej grupy Orion Sulechów oraz dwa zespoły, które w poprzednim sezonie walczyły w rozgrywkach III ligi, ale nie wywalczyły awansu bezpośrednio do II ligi, czyli Dolmat Siatkarz Oleśnica (mistrz Dolnego Śląska – w turnieju finałowym w Oleśnicy zajął 2-gie miejse przegrywając mecz o awans 2:3 z MDK Warszawa) oraz UKS Mickiewicz Kluczbork (2-gie miejsce w lidze opolskiej).

Stawkę dziesięciu zespołów II grupy uzupełniają drużyny, które także w poprzednim sezonie rywalizowały z BBBB, czyli: KS Gwardia Wrocław, SPS Chrobry Głogów, MKS Olavia Oława, AZS Zielona Góra, WKS Sobieski Żagań i MKST Astra Nowa Sól. TS PWSZ Victoria Wałbrzych, która wygrała rywalizację w tej grupie uzyskala awans na zaplecze Plus Ligi, mimo, że także nie wywalczyła go bezpośrednio (rozszerzenie I ligi z 12 do 14 zespołów).

Poszerzenie ligi sprawia, że rywalizacja będzie dłuższa w samej rundzie zasadniczej a po jej zakończeniu drużyny z miejsc 1-4 i 7-10 zagrają w odpowiednich parach w tzw. play-off odpowiednio o awans i utrzymanie. Zespoły z miejsc 5 i 6 zakończą sezon po rundzie zasadniczej. PZPS tym samym powrócił do sprawdzonego sposobu rywalizacji po zakończeniu rundy zasadniczej.

A już od jutra na naszej stronie internetowej oraz fanpage na facebooku zaczną się pojawiać najnowsze informacje odnośnie składu na przyszły sezon, o których celowo nie informowaliśmy przed ogłoszeniem decyzji PZPS oraz wkrótce zdradzimy także, kto poprowadzi zespół BBBB do miejmy nadzieje wysokiej pozycji na koniec sezonu 2014/2015. Uwierzcie nam, że będzie się działo w następnym sezonie .

 Łukasz Gryś

BRAK KOMENTARZY