Batalionów Chłopskich i Bielawska do remontu

Batalionów Chłopskich i Bielawska do remontu

7
0
PODZIEL SIĘ

W tym roku ruszy przebudowa ul. Batalionów Chłopskich i Bielawskiej w Dzierżoniowie. Inwestycję rozpocznie etap obejmujący odcinek dróg od ronda „Żołnierzy Wyklętych” do mostu na wysokości młyna.

batalionow_chlopskich_2014_2

Planowane nakłady na inwestycję wynoszą 4 mln 700 tys. zł. Miasto sfinansuje część prac kwotą 1 mln 500 tys. zł. Pozostałą kwotę (3 mln 200 tys. zł) zapłaci właściciel drogi – Województwo Dolnośląskie. Inwestycję w imieniu województwa przeprowadzi dzierżoniowski urząd.

To kolejne przebiegające przez Dzierżoniów drogi wojewódzkie remontowane wspólnie przez miejski i wojewódzki samorząd. Na podobnej zasadzie w Dzierżoniowie odnowiono już m.in. ul. Świdnicką, część ul. Bielawskiej i Wrocławską, ul. Daszyńskiego, Piastowską i Kopernika.

Realizacja tej inwestycji będzie się wiązała z utrudnieniami w ruchu. O czasie rozpoczęcia remontu dróg i zmianach w organizacji ruchu będziemy Państwa informować na stronie www.dzierzoniow.pl.

Uchwałę umożliwiającą przeprowadzenie inwestycji podjęła Rada Miejska Dzierżoniowa podczas sesji, która odbyła się 26 maja.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY