BARDZO SZKODLIWY SZCZAW

BARDZO SZKODLIWY SZCZAW

27
44
PODZIEL SIĘ

Prawdopodobnie o szkodliwości jedzenia szczawiu, a zwłaszcza polecania konsumpcji tej szkodliwej dla zdrowia rośliny, przekona się przy najbliższych wyborach poseł Niesiołowski, bowiem cierpiący na reumatyzm, artretyzm, czy też kamienie nerkowe nie powinni jeść szczawiu.
Roślina ta zawiera szkodliwy dla zdrowia szczawian potasu. Możemy jednak przeczytać w Wikipedii, że roślina ta jest uznawana za leczniczą w częstych poselskich dolegliwościach, a mianowicie przy dolegliwościach wątroby i nerek. Zalecane jest też płukanie jamy ustnej naparem ze szczawiu przy owrzodzeniu jamy ustnej. Zjawisko „niewyparzonej gęby” jest coraz powszedniejsze wśród posłów zwłaszcza PO.
Do tej grupy dołączyła Julia Pitera stwierdzeniem, że w Polsce wiele dzieci nie je śniadań, bo „w Polsce nie ma kultury jedzenia śniadań”. W latach 1981–1991 Julia Pitera należała do NSZZ „Solidarność”, proponuję więc, aby solidarnie z tymi niekulturalnymi dziećmi nie jadła śniadań, przynajmniej do czasu poprawy kultury dzieci. A może Pani poseł przemyśli lewicowy pogląd, że to nie kwestia kultury tylko pieniędzy? Jeśli nadal jedynym programem rządzących będzie zwiększanie bezrobocia, blokowanie wzrostu najniższego wynagrodzenia, proponowanie uelastyczniania czasu pracy i śmieciowych umów o pracę, wychwalanie obsadzonej szczawiem zielonej wyspy, to Marsz Gwardii Ludowej „My ze spalonych wsi, My z głodujących miast. Za głód, za krew, za lata łez (…)” ponownie będzie na ustach umęczonych i wygłodniałych wyspiarzy.
A może by tak wysłać wcześniej niektórych posłów na szczaw i poprawę kultury?
„Jeśli myślisz, że nie możesz czegoś zmienić – zmień myślenie!”

Jerzy Jankowski

44 KOMENTARZE

 1. czepiacie się szczawiu a wypowiedź posła Niesiołowskiego miała inny kontekst. Nie chodziło o niej żeby dzieci jadły szczaw.

  • Nie napisałem, że kazał dzieciom jeść szczaw i mirabelki, ale stwierdził, że jeśli przy drogach leżą mirabelki, a na torach jest szczaw świadczy to niezbicie, że dzieci nie są głodne. Jeśli byłyby to by wszystko zjadły. Czyli miarą polskiego dobrobytu jest ilość zalegających mirabelek i rosnącego na torach szczawiu. Zwracam jednak uwagę Panu posłowi, że każdy przyrząd pomiarowy obarczony jest błędem pomiaru, należy, więc wyznaczyć błędy względny, bezwzględny, graniczny, niepewność błędu itp. Szkoda, że już wybrałem i mam przypisany temat pracy inżynierskiej, myślę, że temat „wyznaczanie poziomy dobrobytu na podstawie leżącej ilości mirabelek i rosnącego szczawiu” byłby hitem i mógłbym liczyć na bardzo wysoką notę i liczne nagrody. Myślę, że zawartych w pracy tez, obliczeń i wykresów nie mógłby nikt podważyć, wątpię, że na uczelni są specjaliści w tej dziedzinie. No, ale wszystko przede mną, zawsze mogę zrobić takie opracowanie, jako pracę magisterską, obawiam się jednak, że mnie ktoś wyprzedzi.

 2. Towarzyszu Jerzy Jankowski, Wasz towarzysz Józef Stalin na Ukrainie nawet szczaw ludziom zabrał.

  Towarzysz Józef Stalin zagłodził na śmierć 8 milionów Ukraińców.

  Na część Józefa Stalina zbrodnicza organizacja PZPR nazwała miasto Katowice – Stalinogrodem.

  Pamiętajmy, zbrodnicza organizacja PZPR powstała na fundamencie zbrodni katyńskie. Zbrodni wykonanej przez towarzysza Józefa Stalina.

  Kontynuatorką tradycji PZPR jest SLD, którą reprezentuje towarzysz Jerzy Jankowski.

 3. Towarzyszu Jerzy Jankowski, Wasz towarzysz Józef Stalin na Ukrainie nawet szczaw ludziom zabrał.

  Towarzysz Józef Stalin zagłodził na śmierć 8 milionów Ukraińców.

  Na część Józefa Stalina zbrodnicza organizacja PZPR nazwała miasto Katowice – Stalinogrodem.

  Pamiętajmy, zbrodnicza organizacja PZPR powstała na fundamencie zbrodni katyńskiej. Zbrodni wykonanej przez towarzysza Józefa Stalina.

  Kontynuatorką tradycji PZPR jest SLD, którą reprezentuje towarzysz Jerzy Jankowski.

  • Stalin mordował w pierwszej kolejności lewicowców, aby pozbyć się konkurencji.
   Teraz też jest wielu jemu podobnych i to nie tylko na lewicy! Wieloletnie doświadczenie nauczyło mnie nie oceniać ludzi na podstawie oczernieni i pomówień. Często osoby niewątpliwie winne okazują się niewinne i odwrotnie. Widzę WSPÓŁPRACOWNIKU IBN, że bardzo łatwo kryjąc się za pseudonimem zarzucasz innym winy, wyobrażam sobie, jaki masz bagaż własnych. Zazwyczaj winni starają się oczernić otoczenie, aby wydawać się bielszymi. Ja staram się pomagać i mam nadzieję, że świadomie nie zrobiłem nikomu krzywdy! A że działam w SLD? Ponieważ jest to jedyna organizacja biorąca w obronę ludzi pracy. Proszę wskazać w Statucie SLD punkt krzywdzący ludzi pracy, pogłębiający rozwarstwienie społeczne, lub dyskryminację. Patrząc obiektywnie, kolejne wybory i tendencje europejskie są lewicowe. Traktuję, więc ataki skierowane pod moim adresem jako obronę przegrywających. Jednak postępu nie da się zahamować, można najwyżej spowolnić. Po niewolnictwie nastał feudalizm, po nim kapitalizm, dążymy nieuchronnie do komunizmu. Wiem, że to odległa perspektywa, ale humanitaryzm wymaga, aby przynajmniej kształtować socjalizm. Obrońcy zwierząt starają się zapewnić odpowiednie warunki zmarzniętym i głodnym zwierzętom, a o ludziach często zapominamy. Przypomnę, że w krytykowanym okresie socjalizmu w Polsce zapewniano pracę, osoby ubogie mogły liczyć na różnorodną pomoc, potrzebujący zawsze mógł znaleźć pomocną dłoń. Obecnie niestety potrzebujących jest dużo więcej niż możliwości niesienia pomocy. I gdyby nieotwarte granice Unii Europejskiej (aktywny udział brało w wstąpieniu do Unii Europejskiej SLD) to by w Polsce też umierano z głodu. Obecnie niestety jest wiele samobójstw ze względów ekonomicznych i kogo tymi śmierciami obarczysz?

 4. Powołujesz się na głód na Ukrainie? Bardzo szlachetne i odważne. Szkoda, że żyjesz w komunie.

 5. Czasy Stalina to już odległa przeszłość. Weźmy lepiej schyłek komuny, kiedy to komuna była już na dnie i wszystko było na kartki. W dostatku był tylko ocet i musztarda. I wtedy to sam Leszek Miller bierze teczkę i jedzie do Moskwy po pożyczkę kasy. Podobno ją zwrócił ale jego plany były oczywiste. Chciał przedłużyć agonię naszego narodu przy pożywianiu się musztardą i octem.

 6. Proponuję Panu z IBN aby skierował do prokuratora informację o wszystkich znanych mu zbrodniach, zbrodniarzach, oraz organizacjach działających niezgodnie z prawem. Postępek ten pozwoli na uwolnienie świata od wszystkich światowych i lokalnych zbrodniarzy oraz od samego Pana z IBN , który wyląduje w szpitalu dla bardzo , bardzo nerwowo chorych. Pozdrowienia dla tolerancyjnych inaczej, a dla przypomnienia zmiana ustrojowa nastąpiła ponad 20 lat temu, a rzesza ludzi bezdomnych i bezrobotnych oraz słabo opłacanych ciągle rośnie.

 7. Szczęśliwie wielu bandziora zajęła się już Sprawiedliwość Boska. Kazus niejakiego florka siwickego.

 8. „Przypomnę, że w krytykowanym okresie socjalizmu w Polsce zapewniano pracę, osoby ubogie mogły liczyć na różnorodną pomoc, potrzebujący zawsze mógł znaleźć pomocną dłoń.” – towarzysz Jerzy Jankowski
  Pomocna dłoń socjalizmu: Wybrzeże 70’
  Do spacyfikowania robotniczych protestów na Wybrzeżu, komunistyczna zbrodnicza organizacja zwana – partią robotniczą PZPR – użyła:
  – „ łącznie ok. 27 tysięcy żołnierzy oraz 550 czołgów, 750 transporterów opancerzonych i 2100 samochodów. Zaangażowano również 108 samolotów i śmigłowców, a także 40 jednostek pływających Marynarki Wojennej. „Razem z siłami, które zostały przesunięte w wyznaczone rejony ale nie użyte do akcji, jak również łącznie z grupami skierowanymi do dyspozycji miejscowych władz dla wewnętrznej ochrony obiektów na znacznym obszarze kraju –zaangażowano około: 61 tys. żołnierzy, 1700 czołgów, 1750 transporterów opancerzonych i 8700 samochodów (…)do sił Ludowego Wojska trzeba jeszcze dodać co najmniej 9 tys. milicjantów, funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa i Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej oraz służby więziennej czy nawet straży pożarnej, którzy zostali zmobilizowani i włączeni wtenczas do działania. W trakcie pacyfikowania demonstracji zużyto łącznie około 150 tys. sztuk środków chemicznych, a tylko żołnierze wystrzelili na Wybrzeżu blisko 46 tys. pocisków różnego kalibru i różnych typów.”
  Jak długo towarzysz Jerzy Jankowski będzie bezczelnie kłamał?

  • Rozbawiłeś mnie Współpracowniku. Każdy logicznie myślący czytelnik zadałby proste pytanie czy na tym wybrzeżu jeszcze coś zostało. Przedstawione siły wystarczyłyby w zupełności, aby zmieść z powierzchni ziemi średniej wielkości państwo. A jeśli tego nie zrobili to pewnie nie chcieli i to bardzo.
   Byłem w wojsku, w jednostce łączności, miałem, więc informacje, co nudzący się żołnierze mogą zrobić! Gdy będę miał chwilę czasu to może opiszę. A tak na marginesie to gdyby zabrakło ci argumentów, to chciałem przypomnieć, że grzebiący w ziemi komunista Kain zabił posiadacza stada owiec kapitalistę Abla i od tego się zaczęło. Nawet bracia pokłócili się o dobra doczesne i przychylność tych, co na górze.

   Muszę powiedzieć, że mi przykro, że dźwigam na swoich wątłych barkach takie brzemię (wszystkie zbrodnie popełnione i nie). Ale poza tym to dobrze się czuję, czego i tobie z okazji Świąt życzę.

 9. Już raz pisałem, lewak to stan umysłu. Towarzysze są odporni na niewygodne fakty.

 10. Naprawdę nie rozumiem dlaczego piszący nie odnoszą się do treści artykułów tylko piszą inwektywy pod adresem JJ. Tekst artykułu porusza temat głodnych dzieci i , moim zdaniem, durnowatej wypowiedzi posła. Spróbujmy o tym podyskutować, a nie o „komunie”. Chyba, że autorzy inwektyw, nie mają nic do napisania w sprawie tychże dzieciaków i piszą o tym co im akurat przyjdzie na myśl.

 11. Towarzyszu Karl1 czy któryś tam. Nie próbujcie próbować kneblować ust innym. Nie podoba się to nie pisz. Proste!!

  • Nie jestem twoim towarzyszem z Kalisza czy innej dziury. Głębia twoich przemyśleń jest porażająca , gdzie ty widzisz tekst o kneblowaniu??? Właśnie dlatego piszę, że nie podoba mi się chamowata i nie mające związku z artykułem pisanina idiotów.
   Jak nie masz nic mądrego do napisania to nie pisz a jak masz dość odwagi to spotkaj się osobiście z oponentem. Tylko o czym byś mógł z nim dyskutować gdy nawet tekstu o głodujących dzieciach nie zrozumiałeś.

  • Jak byś czytał ze zrozumieniem to tym samym zrozumiałbyś, że swoim ostatnim wpisem potwierdziłeś, że twoje wpisy nie miały związku z artykułem i były chamowate. Tak to już jest z idiotami , że nie „rozumią” słowa pisanego tudzież mówionego i dlatego atakują wszystkich i wszystko. Powiedz Macieju , której części tekstu z artykułu JJ nie zrozumiałeś tej o szczawiu czy o mirabelkach. To spróbuję ci to objaśnić.

    • Dokonaj przeglądu twoich wpisów i zobacz kto rozpoczął wyzwiska. Masz zryte pod beretem jak droga z Dzierżoniowa do Łagiewnik. Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem , bo poza wyzwiskami nie operujesz argumentami. cbdu.

     • Maciej Kalisz rzeczywiście jest jednostką chorobową. To paranoja prześladowcza i schizofrenia. Gość zakłada, że jest geniuszem i zbawicielem, a nie wsiowym głupkiem.

 12. Obecny system polityczny rzadko nazywa się po imieniu. I jest to zrozumiałe, bo kto darłby szaty w obronie „kapitalizmu”? Dlatego system wypracował pojęcie zastępcze, które totalitarnie ogranicza wolność słowa, a przede wszystkim – wolność politycznego wyboru. Tym pojęciem jest właśnie pojęcie demokracji. I jeśli przyjrzymy się wypowiedziom polityków, czy (rzekomo neutralnych) naukowców w mediach to szybko usłyszymy o tym, że „mamy demokrację”, „panuje demokracja”, „wywalczyliśmy demokrację”… W ten sposób aktorzy tego spektaklu informują nas, że podstawy systemu społecznego, w którym żyjemy są (magicznie) sprawiedliwe, są oparte na zasadach równości i innymi słowy – nienaruszalne.

 13. Burzliwa dyskusja, którą prowokują moje opinie i komentarze (i to bez względu na temat mojej wypowiedzi) upewniają mnie, że kroczę dobrą drogą. Podczas świątecznych rozważań zastanawiamy się o przykazaniu prostowania ścieżek, wszak ostre zakręty zarówno w lewo i w prawo są niebezpieczne. Oddalają nas od wytkniętego celu, a cel jest oczywisty i prosty; Biblijny Raj czyli komunizm, bez biednych i bogatych, rządzących i podwładnych, głodnych i sytych, pracujących i bezrobotnych. „KAŻDEMU WEDŁUG POTRZEB”

  • Chętnie bym rozdał, swój majątek, ale mam tylko na miarę swoich bardzo skromnych potrzeb 😉

  • I tu się anonimie mylisz, nie uważam się za nieudacznika i nie chcę zawiadywać nie swoimi pieniędzmi, (chociaż z „bólem serca” to robię). W Komunizmie niema żadnych pieniędzy, niema państwa. Do rozwiązywania problemów są samorządy. Jest to trochę wyższa forma wspólnoty pierwotnej. Jest podział ról i wypracowanych dóbr, według możliwości i potrzeb poszczególnych członków komuny. Nikt nie jest uprzywilejowany, ani nie jest nieudacznikiem. Wydaje się to utopią, ale takie komuny istniały i istnieją. Nie będę odwoływał się do związków wyznaniowych i zakonów, ponieważ mogą mieć zewnętrzne wsparcie, ale obecnie istnieją w Izraelu spółdzielnie nazywane Kibucu, a działające według zasad komunistycznych. Oglądałem reportaż w TV o tych spółdzielniach, w którym wypowiedzi członków były bardzo pozytywne. Najlepszą rekomendacją tej formy społeczno–ekonomicznej są powroty w ponad 80% młodzieży po od delegowaniach przez wspólnotę do świata zewnętrznego, np. na studia. Z wypowiedzi tych powracających, zewnętrzny Świat jest dla nich nie do przyjęcia, wszechobecny kult pieniądza, władzy i egoizm. Wolą nadal realizować swoje marzenia dla dobra wspólnoty. Może ideały komunistyczne wydają się utopijne, ponieważ eliminują zwierzęce instynkty przywódcze i dążenie do dominacji, lecz w miarę postępów cywilizacyjnych i poprawy dobrobytu te instynkty powoli zanikają, w końcu jesteśmy ludźmi. Dla przykładu do niedawna takim przedmiotem luksusu i pożądania był samochód, teraz nikt nie dostaje zawału, albo ataku apopleksji, że sąsiad kupił nowy samochód i to kolejny w tym roku. Teraz chyba większą sensacją jest „zdobycie” Prawa Jazdy. Proszę nie mylić filozofii komunistycznej z tym, co się działo w państwach byłego Bloku Socjalistycznego! Wprawdzie w tym systemie powstawały wszelkiego typu spółdzielnie typu komunistycznego, nawet jeszcze działające, wprowadzano system talonów i kartek, zastępujący w pewien sposób pieniądze. Promowane były żłobki (zwłaszcza całotygodniowe), przedszkola, (jako specjalistyczne zakłady wychowujące dzieci) i inne zbiorowe formy np. stołówki, Fundusz Wczasów Pracowniczych. Lecz do komunizmu było bardzo daleko. A najważniejsze, że tamten system nie spełnił oczekiwań tych, dla których został stworzony, tzn. robotników i chłopów. Trudno więc się dziwić, że te grupy wybrały przyjaźniejszy dla siebie system tzn. kapitalistyczny! Z zainteresowaniem śledzę dyskusję dotyczącą kolejnego uelastycznienia czasu pracy i ciekaw jestem co wybiorą robotnicy? Jeśli zgodzą się na tą formę to jeden elastyczny pracownik zastąpi przynajmniej, 2 (bo przecież po to się to robi), dzieci pracujących całodobowo pracowników będą wychowywały babcie, a w okresie mniejszej koniunktury i udzielenia czasu wolnego pracownikowi, babcie do szpitala, (bo przecież taki pracoholik będzie w domu nie do wytrzymania). A bezrobotni na szczaw i mirabelki, a młodsi za granicę.

 14. Jak zwykle u komucha masa pitolenia a zero konkretu.Widać że jankowski żarł szczaw dlatego pieprzy jak typowy tępy komuch. Na szczaw!!!

  • Zapominasz o jednym, ja już nic nie muszę!
   Jeśli nie chcesz czytać mojego pitolenia to też nie musisz.
   Może ktoś zechce i przeczyta. Jeśli to nawet będzie jedna osoba to warto było pisać.
   Sądząc po bezinteresownych wyrazach sympatii które otrzymuję podczas bezpośrednich kontaktów, jednak wielu rozumie moje pitolenie, nawet, jeśli nie całkiem zgadza się z moimi opiniami. Oczywiście nie twierdzę, że mam patent na mądrość, jednak wolałbym bardziej konstruktywną dyskusję niż z tobą. Ale to już twój problem, jeśli nie potrafisz i nie chcesz w tej dyskusji uczestniczyć.

  • Brazylijski bp H. Camara: „Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego nie mają chleba nazywają mnie komunistą”.

 15. Pozdrowienia Jurku z Irlandii musialem wyjechac z tej zarosnietej szczawiem wyspy. Mile wspominam czasy Bielbawu.
  Zenek z MTG

  • Masz jakis problem z matura? Za granica nie liczy sie papier a umiejetnosci. Jesli cos uniesz to jestes gosc, jesli nic nie umiesz, nawet gdy masz papier to masz problem. Chyba ze masz wyglad to mozesz pracowac w lodziarni i klientom chwalic sie dyplomem!

 16. Niema znaczenia rowniez w innych zawodach w ktorych nie jest wygany certyfikat lub uprawnienia. Czyli na wiekszosc prac. Ja pracuje w hotelu jako recepcjo nista, barman. Praca 8 godz. + mieszkanie, wyzywienie i placa powyzej polskiej sredniej . Moj zarobek jest jednym z najnizszych, ale mam inne obrywy.

 17. środa, 12 grudnia 2012 Kim jest Wojciech Jaruzelski Jaruzelski zdradził swoją ojczyznę i rodzinę. Przystał do tych, którzy celem było zniszczenie niepodległej Polski. Będąc w wojsku donosił na swoich kolegów dzięki czemu zrobił błyskotliwa karierę. W 1968 roku usunął z armii wszystkich tych, którzy go kiedyś promowali. W 1970 podległe mu jednostki urządziły krwawa łaźnię na wybrzeżu. Gdy w Polsce pojawiła się Solidarność błagał radzieckich towarzyszy o interwencję, ci jednak kategorycznie nakazali mu samemu zaprowadzić porządek co też zrobił. Rządząc w Polsce niepodzielnie nie przeprowadził niezbędnych reform gospodarczych próbując kierować państwem jak koszarami w zielonym garnizonie co doprowadziło do zapaści i katastrofy gospodarczej. Ponieważ jednak podzielił się władzą z konfidentami swojej własnej tajnej policji to dzisiaj nie można złego słowa na niego powiedzieć a o postawieniu przed sądem nie ma nawet mowy. Ostatnio ten zdrajca i sprzedawczyk został zaproszony na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego gdzie ma doradzić jak układać stosunki z Moskwą. Dobra komitywa z dzisiejszą władzą w ogólności a z Komorowskim w szczególności nie powinna nikogo dziwić. W końcu obaj panowie tak wiele mieli do czynienia z wojskowymi tajnymi służbami…

  • Wojciech Jaruzelski obejmując urząd prezydenta zaapelował o 90 dni spokoju. Deklarował, że w tym czasie ustabilizuje Polskę gospodarczo. Nie tylko nie otrzymał 90 dni, ale nie było, ANI JEDNEGO DNIA BEZ STRAJKU!!!
   Oprócz czynnego strajku, prowadzono również strajk bierny (pracownicy z opornikami w klapie). Wagonów wysypywano zawartość. Wielu ówczesnych działaczy za swój wkład w rozmontowanie socjalizmu zostało hojnie nagrodzonych. Również obecnie czerpią ze swojej niepodległościowej działalności profity i są na tyle majętni i wpływowi, że wolą aby nikt nie przypominał i wypominał przeszłości. Dlatego raczej należy liczyć na osąd historii, a nie sądu! Uważam, że historia będzie bardziej łaskawa dla Jaruzelskiego niż wielu piewców „Solidarności”, którzy wyzwolili Polskę od wschody, a sprzedali dla zachodu. Tajemnicą Poliszynela jest, że nie mamy już polskich banków, przemysłu, coraz mniej polskich sklepów, a nawet ziemi, bo tysiące hektarów są nabywane przez tzw. słupy. Niedługo pozostanie tylko godło i nazwa. Musisz więc molu książkowy być bardzo młody, że niepamiętna tamtych czasów i czytasz tylko prawicowe lektury szkolne. Proponuję sięgnąć nieco głębiej, do bardziej niezależnych źródeł, prasy, internetu. Przeczytać wspomnienia, uczestników tamtych wydarzeń itp.

  • A Kalisza wywalili z SLD
   I W Kaliszu biją Murzynów,
   Więc kolejny raz widać analogię podpisujących się Kalisz do Ku Klux Klanu.

Comments are closed.