Artystyczne podboje seniorów

Artystyczne podboje seniorów

8
0
PODZIEL SIĘ

Trwa letnie tournée zespołu z Piławy Górnej. Od początku miesiąca „Siwy Włos” wystąpił już w pięciu miejscach na terenie województwa dolnośląskiego.

20140630_0

Popularność „Siwego Włosa” nie maleje. Wysęp z okazji Dnia Matki 29 maja w Mietkowie zainaugurował swoistą trasę koncertową zespołu. Piławscy artyści wrócili potem w rodzinne strony, by już 7 czerwca zagrać koncert na zaproszenie Dziennego Domu Pomocy Społecznej w dzierżoniowskim kinie „Zbyszek” podczas Przeglądu Zespołów Folklorystycznych.

Kilka dni później pełni werwy seniorzy pojechali zaśpiewać w Ząbkowicach Śląskich. W tamtejszym domu kultury wystąpili 12 czerwca na przeglądzie zespołów ludowych, organizowanym przez lokalny Uniwersytet Trzeciego Wieku. W Świerzawie byli zaś 15 czerwca. Dali tam koncert z okazji 38. dni uroczego miasteczka. Wystąpili na Przeglądzie Pieśni Dziadowskich i Ludowych Gór i Pogórza Kaczawskiego.

20140630_2

Pełni zapału pojechali następnie do Sobótki, gdzie wzięli udział w Przeglądzie Zespołów Ludowych „Pod Ślężą śpiewanie”. W prestiżowej i bardzo lubianej przez dolnośląskich seniorów imprezie uczestniczyli 22 czerwca.

Nie gaśnie również entuzjazm, z jakim piławscy artyści poruszają się po niwie sztuki. „Siwy Włos” wszędzie prezentuje się bardzo dobrze, a piosenki i dowcipne skecze wzbudzają żywe reakcje publiczności. Pasja, optymizm i radość ze wspólnego śpiewania najwyraźniej udzielają się słuchaczom, bo z całej czerwcowej trasy koncertowej zespół przywiózł nagrody i podziękowania.

UM Piława Górna

BRAK KOMENTARZY