Antyterroryści w Komendzie

Antyterroryści w Komendzie

16
0
PODZIEL SIĘ

W dzierżoniowskiej komendzie w ramach Powiatowego Festiwalu Bezpieczeństwa i Profilaktyki odbyły się warsztaty promujące bezpieczeństwo wśród młodzieży. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w roli policjantów zatrzymali swoich kolegów i koleżanki, którzy odgrywali scenę handlu narkotykami.

 IMG_6396

14 i 16 kwietnia w dzierżoniowskiej komendzie odbyły się nietypowe warsztaty. W ramach Powiatowego Festiwalu Bezpieczeństwa i Profilaktyki gościliśmy uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież miał możliwość w sposób aktywny uczestniczyć w realizacji zatrzymania niebezpiecznej, zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem znacznej ilości narkotyków. Kilkoro uczniów, których opiekunami byli funkcjonariusze służb kryminalnych zostali przygotowani przez naczelnika tego wydziału. Odbyli odprawę na której naczelnik nakreślił sytuacje operacyjną, podzielił zadania wśród jej uczestników. Uczulił na kwestie bezpieczeństwa oraz taktyki działania przy takich akcjach.

IMG_6582

Część młodzieży został wyznaczona do grupy realizacyjnej. Pod okiem kierownika tej grupy oraz Naczelnika Wydziału Prewencji przygotowywali się do zatrzymania niebezpiecznych przestępców. Zostali umundurowani oraz wyposażeni tak jak policjanci grup realizacyjnych.

Podczas odprawy przeszkli, szybki kurs działania w ramach akcji taktycznych polegających na dynamicznym wejściu do lokalu, a następnie obezwładnieniu i wyprowadzeniu sprawców. Czterech ochotników odegrało scenę wymiany pieniędzy na narkotyki. Całość akcji przy całkowitym zaskoczeniu pozostałej grupy młodzieży i ich opiekunów został przeprowadzona błyskawicznie.

IMG_6420

Poszczególne grupy znały tylko swoje zadania i nie wiedziały jakie role i czynności mają do wykonania pozostali. Po zakończeniu działań cała już młodzież miało możliwość uczestniczyć w kryminalistycznym zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Młodzieży oraz obecnym z nimi nauczycielom taka forma warsztatów bardzo się podobała. W podsumowaniu wskazali, że dzięki takim zajęciom tematy odpowiedzialności karnej i profilaktyki przestępczości czy właściwych zachowań podczas niebezpiecznych sytuacji zostały im znacznie przybliżone.

KPP Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY