Antoni Macierewicz w Dzierżoniowie – „ Polakom trzeba odwagi”.

Antoni Macierewicz w Dzierżoniowie – „ Polakom trzeba odwagi”.

26
49
PODZIEL SIĘ

Wieczorem 27-go czerwca 2014 roku przyjechał do Dzierżoniowa Antoni Macierewicz, dziś wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, kierujący od czterech lat parlamentarnym zespołem , wyjaśniającym przyczyny i okoliczności tragedii pod Smoleńskiem.

DSCF6091

Jego wizyta doszła do skutku po długich staraniach, zmianach terminu wreszcie. Udało się ją sfinalizować dopiero w końcu czerwca br. Na zaproszenie Klubu „Gazety Polskiej” Dzierżoniów II, Ruchu Społecznego im. L. Kaczyńskiego w Dzierżoniowie i miejskiej organizacji Prawa i Sprawiedliwości mogliśmy spotkać się z dostojnym gościem w nowoczesnej sali Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury. A. Macierewicz tego dnia odwiedził też Nowa Rude i Legnicę, ostatnim etapem jego wizyty było nasze miasto.

Licznie zgromadzeni widzowie w liczbie ok. 200 osób obejrzeli najpierw najnowszy film – efekt pracy Zespołu Parlamentarnego, potem wysłuchali relacji Pani Anny Zalewskiej, posłanki PiS z naszego regionu. Główny bohater wieczoru przyjechał z niewielkim opóźnieniem ale od razu porwał salę swym wystąpieniem.

Głównym motywem, który przewijał się w słowach A. Macierewicza była zachęta dla wszystkich Polaków do aktywności społecznej, jednoczenia się wokół wspólnego rozwiązywania problemów. Mówca podkreślił, że nic nie jest dane na zawsze i trzeba wspólnego wysiłku, pracy lokalnej i ogólnokrajowej by efekty były widoczne dla każdego. Nie można bowiem liczyć, że to działalność centralna może zastąpić aktywność samorządową, polityczną i społeczną Polaków. Nie wolno zamykać się jedynie w wirtualnym świecie, narzekać, mieć pretensje do wszystkiego ale jednocześnie być biernym i nieaktywnym. Wskazywał na przykład „przebudzenia się „ narodu węgierskiego i efekty tego dla kraju w ciągu ostatnich lat.

Potem nastąpiły pytania z Sali, na które A. Macierewicz odpowiadał ciekawie i wyczerpująco. Spotkanie trwałoby pewnie do późnej nocy ale poseł musiał wracać do stolicy, obiecując kolejna wizytę w niedalekiej przyszłości.

Wydaje się, że w pamięci obecnych na spotkaniu najlepiej zapiszą się kilkakrotnie powtarzane przez mówcę słowa zachęty do tego, by Polacy mieli w sobie odwagę i chęć do działania, szukania wspólnego mianownika przy rozwiązywaniu spraw. Może staną się one impulsem do aktywności społecznej w czasie gorącej, samorządowej jesieni w naszym lokalnym środowisku.

gn

49 KOMENTARZE

 1. To co mówi minister poparte jest wiedzą i doświadczeniem. A poza tym trzeba mieć wiele odwagi aby walić prosto w twarz oszustom co o nich się myśli.

 2. Jak twój kolega z pracy cię okłamie- oszuka to idziesz dajesz mu w pysk i wymazujesz go ze swojego życia. A tu rząd mówi ci że masz murzyńskość, minister od zegarków blokuje kontrole firmy swojej żony, minister MSW ustala z Belką wywalenie z rządu rostowskiego Wincenta i dodrukowanie 10 miliardów złotych aby nie dopuścić do władzy apozycji.
  A mu POLACY dalej na rzeź.

 3. Polacy nie gęsi…pisał kiedyś nasz narodowy wieszcz…niestety mylił sie…kiedy plują im w twarz oni udają że NIC SIĘ NIE STAŁO

  • Co ty chrzanisz jaki model? Jakie dwa tysiące. Człowieku minister mówił o woli Polaków do zmian, mówił o odwadze i katolickim obowiązku zachowania Polskości.

   • „Zabrakło im szacunku dla wyborców”

    Kolację Radosława Sikorskiego i Jacka Rostowskiego na łączną kwotę 1352,25 zł sfinansowało MSZ. Były minister finansów nie chciał komentować „rozmowy prywatnej”, Julia Pitera, była pełnomocniczka premiera do walki z korupcją, nie ma jednak wątpliwości, że to było spotkanie służbowe. Zdaniem eksperta WP.PL politycy nie powinni zasłaniać się tym, że nagrano ich prywatną rozmowę towarzyską, skoro za dania i alkohole, które podczas niej spożywali, płacili podatnicy. – To niestosowne tłumaczenie, skoro płacili służbową kartą kredytową. To tylko dolewa oliwy do ognia. To wyjaśnienia osób, którym klasa, o ile w ogóle ją mieli, gdzieś umknęła. Zabrakło im szacunku dla wyborców – ocenia.

    Skąd taka kwota za kolację dla dwóch osób? Wyjaśnia to materiał opublikowany przez „Wprost”. „Sikorski przegląda kartę win. Rostowski pyta o specjały. Zamawianie potraw i dyskusja na ten temat trwają długo. Panowie nie mogą się zdecydować, czy lepsze są pierogi z farszem z królika, golonka glazurowana, pierożki cielęce, foie gras, czy tatar z tuńczyka. Ostatecznie minister spraw zagranicznych zamawia zupkę z dyni i krwistą polędwicę wołową. „Ach, zaszaleję” – mówi zadowolony. Były wicepremier decyduje się na foie gras, czerwone wino i comber z królika. „Z dziesięć lat królika nie jadłem” – cieszy się Rostowski. Do posiłku Sikorski proponuje bardzo drogie wino Pomerol z, jak mówi, kryzysowego 2008 – opisuje kolację tygodnik „Wprost”.

    Spotkanie, w którym udział brali Marek Belka i Bartłomiej Sienkiewicz zostało zasponsorowane przez NBP. Wydatki na jedzenie i alkohole – blisko 1500 zł.

    • Ta kolacja to pikuś w porównaniu z innymi wydatkami jakie serwują sobie rządzący. Wystarczy policzyć te wszystkie konwenty, seminaria, delegacje i inne „niezwykłej wagi spotkania”. W głowach sie im pieprzy z tego dobrobytu a zwykły człowiek to dla nich murzyn

    • JEŚLI TO SPOTKANIE SŁUŻBOWE TO PANOWIE BYLI W PRACY = SPOŻYWANIE ALKOHOLU W PRACY = DYSCYPLINARKA PAR 52. jeśli nie byli w pracy = defraudacja państwowych pieniędzy = prokurator.

     • Można nie być w pracy, a mieć spotkanie służbowe. Szewc zazdrości kanonikowi, że został prałatem, co?

      • Nie wiem czego zazdrości kanonik prałatowi (nie moje kręgi), ale spotkanie służbowe z natury rzeczy dotyczy spraw związanych z pracą więc albo jest to praca wykonywana na rzecz firmy albo jest to rozmowa o d Maryny i nie jest pracą.

 4. Miałem radość, ale i zaszczyt być na tym spotkaniu. Faktycznie przemawiała tam we wszystkich wystąpieniach odwaga, na którą nie wszystkich stać, ale również autentyczny patriotyzm w trosce o naszą ojczyznę w odróżnieniu od ojczyzny kolesiów. Warto podkreślić zwrócenie uwagi na pełzajacą przemianę naszej ojczyzny ku globalnemu zniewoleniu, co kojarzę z możliwością kolejnych zaborów przy akceptacji naszego społeczeństwa. Stąd konieczność woli walki, aby przeciwstawić się wykorzenianiu polskości w naszej ojczyźnie.
  Dziękuję organizatorom za to spotkanie.

  • Tak panie Stawicki tylko tam zgromadzili sie prawdziwi Polacy którym zależny na dobru Polski. Reszta to żydzi masowi i geje.. Co wy tam za głupoty wygadywaliście???

   • Pinokio! Trzeba sie było wybrać i stanać z Maciarewiczem oko w oko i powiedziec co sie myśli… Bezmyslnie ciagle powtarzacie że sekta, ze głupoty, ze to o żydach i masonach jak mantry. Dlaczego Pinokio nie przyszedł i nie zmierzył sie z tematem osobiscie? Bo sie Pinokoi bał, ze sie nawróci, ze różowe okularki spadną.

  • Lemingi jak zwykle tłumaczą po swojemu patriotyzm, więc szkoda czasu i fatygi na tłumaczenie intencji. Chcę wyrazić jedynie swoje zdanie. Nie mam 70 lat, nie biegam codziennie do kościoła i nie należę do PiS, jednak jak patrzę na te układy i układziki, które sprowadzają się do kasy i władzy to krew mnie zalewa. Z ludzi, dla których inne wartości są tłumaczone jako oszołomstwo składa się niestety liberalne (dla swoich) PO, interesowne PSL i rządne władzy SLD. Dlatego nie można się zrażać, wiemy już kogo wybrać a panu Stawickiemu dziękuje za mądre i odważne słowa

 5. Tylko aneksja przez RFN daje nadzieje na poprawę losu zwykłych ludzi w tym dzkim kraju, ten ludek nie umie się samostanowić. Stawicki walcz se sam, ludzie wolą godne życie.

 6. Horst z jakiego landu pazernego na Polske się urwaleś? Juz raz rozebraliście Polskę niedoczekanie wasze na rozbiory Polski. Takich Polaków jak pan Stawicki Polsce potrzeba. PO to zdrajcy Polski a ich POplecznicy to niejaki horst!!!!!!!!!!!!!11

 7. Lemingi vs Surykatki, ależ mi dajecie wybór.

  BTW, Mr.J&J, o co poszło Lidii, że z takim hukiem wyskoczyła z SLD wyzywając byłych już kolegów od najgorszych?

 8. Lidka wydymała was bez mydła. BuuuuuHHHHHHHHAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 9. A swoją drogą, patrząc na zdjęcia to widać jak młodym (tym przed trzydziestką, a nawet czterdziestką)zależy na polityce i politykach. Niestety wygląda to na zlot „ludzi w średnim wieku” Młodzi mają w d tę sferę życia

  • Żartujesz? Młodzi nie mają czasu na takie pitolenia 3 po 3, muszą zapierniczać na 2 etatach na raz, żeby jakoś powiązać koniec z końcem. Polityka staje się domeną takich dziadków co im się nudzi bo nie mają nic w domu do roboty.

 10. Mlodzi boja sie pokazywac by ich szef z PO nie wyrzucil z pracy, bo niestety tak jest w Polsce o miękkim totalitaryzmie ,ze nawet klozetowa musi oPOwiadac sie za PO. To jest zamordyzm patrz tasmy Tuska

 11. Czas na zmiany i wypędzenie tej przegnilej,skorumPOwanej wladzy, wladzy ktora doprowadzila Polsjkę i polakow do nędzy.Dobrze sie maja tylko zwolennicy PO bo sa w ukladach i maja pracę a reszta grzebie w smietnikach

 12. A co do zagrożenia zaborami…co to zagarniać, zabierać? To sie teraz inaczej robi – przez gospodarkę i „legalnie”. Robi się to również przez ogłupianie ludzi czy to przez TVN czy to przez TRWAM.
  Moje zdanie jest takie: Przyjechał Maciarewicz trzeba było isc posłuchac , podyskutować a potem przemyślec.

 13. POrównywanie TVN i TV Trwam to tak jakby porównac pięść do oka. Akurat TV Trwam obnaza klamstwa TVN i kolesiostwo z tą przegnila wladzą

  • Tak z ciekawości, bo telewizora raczej nie oglądam, rzuć kilkoma przykładami kłamstw TVN, co?

  • Dobrze, że TVN nie obnaża kłamst TV TRWAM, bo to by sie dopiero porobiło a tak w ogóle to uwazam, że Maciarewicz ma rację, żeby to było jasne. 🙂

 14. W roku 1990 Maciarewicz przyjechal do Detroit USA na zaproszenie s.p. Dr Subczynskiego szefa organizacji antykomunistycnzej POMOST. BYlem i ja na prywatnym spotkaniu z Maciarewiczem. Bylo nas 5 osob.
  Pytam go
  – To jaka bedzie ta nowa Polska, kapitalistyczna czy ciagle socjalistyczna?
  – Ja sie na ekonomii nie znam, wiec nie odpowiem.
  To ja sie dziwie ze on jest poslem w Sejmie a w dodatku wiceszefem PiS.
  PiS duzo obiecuje, nie mowi skad forsa na te obietnice. Ani PO ani PiS nie gwarantuja poprawy ekonomicznej, chyba ze PiS poprawi sytuacje ekonomiczna Kosciola. Moze Korwin – Mikke ale i on gledzi ostatnio w Tv, wygaduje bzdury. Ale program jego partii jest dobry.
  Wiecej w zbiorze mych opowiadan „Fabryki dymu” z czasow PRL. Akcje tocza sie w powiecie.Kupno w ksiegarniach dzierzoniowa i Bielawy.
  Walerian Domanski

  • Od 1990 roku minęło 14 lat. W tym czasie można skończyć studia i zrobić doktorat. Jeżeli twoje książki są równie błyskotliwe jak te komentarze, to raczej nie skorzystam z lektury

 15. Macierewicz doktoratu nie zrobil. Wyplynal dzieki katastrofie samolotu w Smolensku. To troche za malo jak na wiceprezeza PiS.
  Ja za to skonczylem drugie studia w USA. Napisalem 2 gi zbior opowiadan „Klasa robotnicza rzadzi” i wersje angielska „Dog called Hitler”. Druk we wrzesniu 2014 w Polsce wraz zpromoxcja z pazdzierniku..
  Pozdrawiam madrych

 16. Wiecej takich ludzi jak Antoni mMcierewicz a Polska stanie się Polską, z waleriana taki patriota i Polak jak….. w przeciwienstwie do wielkiegi patrioty ministra Macierewicza

 17. Mocne słowa posła Macierewicza. Od 7 lat rządzą zdegenerowane pseudo-elity
  – Ta sprawa pokazuje zdegenerowaną grupę, która chce Polakami rządzić – mówi poseł Antoni Macierewicz w rozmowie z Cyntią Harasim, reporterką VOD Gazeta Polska. – Im szybciej sobie pójdą, tym lepiej – dodaje polityk Prawa i Sprawiedliwości.
  Afera podsłuchowa, a przede wszystkim treść rozmów czołowych polityków Platformy Obywatelskiej, ujawniła prawdziwe oblicze ekipy rządzącej. Ale nadal pozostaje wiele znaków zapytania. Wczoraj na dodatek dowiedzieliśmy się o nagraniu mającym kompromitować Romana Giertycha, adwokata reprezentującego m.in. szefa MSZ Radosława Sikorskiego.

  O komentarz do wydarzeń ostatnich tygodni poprosiliśmy posła PiS Antoniego Macierewicza.
  – Wydaje się, że z tego wszystkiego pojawia się obraz tego establishmentu. Wokół prezydenta Komorowskiego, wokół premiera Tuska, obecnego establishmentu, który od siedmiu lat rządzi, jako struktury całkowicie moralnie i politycznie przegniłej, skorumpowanej – stwierdził polityk.

  – Ci ludzie zachowują się, jakby byli na jakimś podrzędnym bazarze, tak mówią, tak myślą i takie działania planują. Jeżeli tego nie zmienimy, jeżeli nie przywrócimy prawa i sprawiedliwości w Polsce, to jako naród możemy się stoczyć w jakiś chaos, którego nikt nie powstrzyma – alarmuje poseł Macierewicz.

  W trakcie rozmowy z reporterką VOD Gazeta Polska wiceprezes PiS nie chciał spekulować o zamiarach Giertycha, ale przypomniał, że już przed laty, podczas prac orlenowskiej komisji śledczej, wyszły na jaw pierwsze kontakty byłego lidera Ligi Polskich Rodzin z Janem Kulczykiem.
  – Ta sprawa pokazuje zdegenerowaną grupę, która chce Polakami rządzić. Im szybciej sobie pójdą, tym lepiej – ocenił.

  Kto jeszcze mógł zostać nagrany przez „gang kelnerów”? Wymienia się Bronisława Komorowskiego, Leszka Millera, wicepremier Elżbietę Bieńkowską, szefa CBA Pawła Wojtunika i wielu innych. Spekuluje się przy okazji, że nie ujawnione nagrania mogą posłużyć do szantażu.
  – Te, które dotychczas poznaliśmy nie zostały porządnie zanalizowane. Tam jest taka nieprawdopodobna kopalnia wiedzy o sposobie funkcjonowania tej pseudo-elity, tych ludzi, którzy uważają się za wyższych w stosunku do polskiego syfu, bo tak o nas mówią przecież, warto pamiętać, kiedyś mówili o nas, że jesteśmy motłochem, teraz mówią, że jesteśmy polskim syfem, a samym im słoma z butów wystaje. Sami są przykładem ludzi na najniższym moralnym i społecznym poziomie – stwierdził stanowczo poseł Antoni Macierewicz.

 18. Dla mnie motłochem jest banda POpaprańców, która dorwała się do władzy i trzyma rękami i zębami

 19. Panie Domański ! Czy jest pan tym Domańskim , którego Władek Gomułka w 68 wypędził do Izraela ?

 20. Nie kupujcie mej ksiazki „Fabryki dymu” w ksiegarni Irena Golik, bo nie przekazuja mi forsy. Nie odpowiadaja na e maile i telefon jest gluchy!
  Polecam takie opowiadania jak „Jak Zydzi ukrzyzowali Stalina” (akcja w Bratoszowie), Prosiaki (Bielawa), Szwaby wrocily (Pieszyce), czy tez Kompot, Pepesza,
  Boki zrywac Ze smiechu. Czasami czytelnik placze, patzr „Hitler”.
  Do zobaczenia we wrzesniu lub pazdzierniku, bedzie spotkanie autorskie , wydaje drugi zbior „Klasa robotnicza rzadzi”
  Walerian Domanski

  • Walery spadaj ze swoimi prywatami i gówno mnie obchodzi to co piszesz i czy ci za to zapłacą.

 21. Nie dajcie sie oszukiwac politykom. Niech nie obiecuja gruszek na wierzbie, niech podadza co zrobia aby ekonomia polska ruszyla do przodu. Ile inwestycji i skad pieniadze na te inwestycje, jakie zmiany w przepisach proponuja. PO na przyklad obiecala obnizke podatkow ale niestety sie wycofala. PiS obiecuje 300 tysiecy mieszkan rocznie praz silna armie, ale za co? Wroclaw buduje opere za 500 milionow (250 milionow z Unii)ale czy ten budynek jest az tak potrzebny? Moze lepeiej fabryke wybudowac, lub dac ulgi podatkowe firmom z zagranicy ktore zbuduja cos w Polsce. Jeszce raz powtarzam …jedynym wyjsciem z trudnej sytucji jest dalsza decentralizacja wladzy, oddzielenie wladzy sadowniczej od politycznej czyli wybory prezesow sadu, szefow prokuratur i komendantow Policji. POlicje trzeba zdecentralizowac.Wladza lokalna w rece ludzi a nie w rece politykow w Warszawie!
  Walerian Domanski
  Delegat na 1 szy Zjazd „S” w 1981

Comments are closed.