Alarm przeciwpożarowy w Szkole

Alarm przeciwpożarowy w Szkole

16
0
PODZIEL SIĘ

b_640_480_16777215_1___images_2012_stra_100_8212

W Niepublicznej Szkole Podstawowej w Przerzeczynie-Zdroju odbył się próbny alarm przeciwpożarowy. Strażacy z Przerzeczyna-Zdroju, poprzedzając dzisiejszą akcję wykładem (przeprowadzonym w naszej szkole dnia 17 września) dotyczącym przyczyn pożarów, zatruć, zachowań na ich wypadek oraz zapoznania z planem ewakuacji szkoły na wypadek alarmu, pomogli w jego organizacji.

Uczniowie i nauczyciele po usłyszeniu umówionego sygnału alarmowego opuścili budynek szkoły. W punkcie zbornym, na boisku szkolnym sprawdzono, według procedur, obecność oraz zabraną dokumentację. Koordynator akcji zgłosił pani dyrektor oraz jednemu ze strażaków najważniejsze informacje dotyczące ilości uczestników i dokumentacji. Według zaproszonych strażaków przedsięwzięcie zostało przeprowadzone sprawnie, za co nawzajem nagrodziliśmy siebie gromkimi brawami.

b_640_473_16777215_1___images_2012_stra_100_8211

Następnie zaproszeni goście wybrali spośród przygotowanych przez naszych uczniów prac plastycznych siedem najpiękniej według nich wykonanych i nagrodzili pluszakami. Wśród nagrodzonych byli: Julia Orzoł (kl. VI), Natalia Grzegorzek (kl. VI), Renata Kornaga (kl. V), Jakub Dobosz (kl. V), Wiktor Cisek (kl. III), Karolina Dobosz (kl. II) oraz Jakub Stępień (kl. II). Tematem nagrodzonych prac był oczywiście „Strażak w akcji”.

Podziękowania dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Przerzeczynie-Zdroju, która w tym roku została przyjacielem naszej szkoły, za pomoc w dzisiejszej akcji wręczyła pani dyrektor Dorota Wójcik.

UM Niemcza

BRAK KOMENTARZY