Aktywność – dobry wybór

Aktywność – dobry wybór

23
0
PODZIEL SIĘ

28 kwietnia reprezentantki Klubu Aktywnych działającego przy Środowiskowym Hufcu Pracy w Dzierżoniowie w składzie: Nikola Sołtysiak, Patrycja Kozubowska pod opieką Doroty Sikorskiej wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie „ Aktywność – dobry wybór” w Ząbkowicach Śląskich, który organizowany jest w celu wyłonienia najlepszej inicjatywy samorządowej uczestników OHP z województwa dolnośląskiego.

P4280026

Do konkursu przystąpiło 14 jednostek organizacyjnych DWK OHP- Hufce pracy z Przemkowa, Bolesławca, Jawora, Wałbrzycha, Świdnicy, Wrocławia, Bielawy, Bystrzycy Kłodzkiej, Ziębic, Strzelina, Środowiskowe Hufce Pracy z Dzierżoniowa i Jeleniej Góry oraz Ośrodki Szkolenia i Wychowania z Mysłakowic i Ząbkowic Śl. W jury zasiedli przedstawicielki Dolnośląskiej Komendy Wojewódzkiej oraz Wojewódzkiej Grupy Samorządowej, które po zaprezentowaniu się wszystkich grup młodzieży miały niełatwy wybór.

Tematyka przedsięwzięć była bardzo szeroka, dotyczyła ekologii, integracji z osobami niepełnosprawnymi, starszymi, opiece nad osobami potrzebującymi, zwierzętami w schronisku, włączania się w akcje charytatywne. Zgłoszona przez nas inicjatywa wywołała ogromne poruszenie, emocje i dała wielu osobom do myślenia. Dziewczęta opowiadały jak przez ostatnie tygodnie zbierały historie wśród swoich rówieśników, naszych uczestników i absolwentów, którzy poprzez swoje nieprzemyślane decyzje stali się „żywymi” przykładami, bohaterami naszej akcji.

P4280031

Nasza akcja „ Stop Głupocie” mówi o źle podjętych decyzjach, które zmieniają życie, marzenia i zdrowie o 180 stopni, przestrzega i przypomina, że czasem warto się zastanowić. Ponad godzinne obrady komisji wyłoniły laureatów konkursu-przedstawicieli z Przemkowa, jednocześnie wyróżniając naszą inicjatywę, jako wartościową i godną dalszego prowadzenia w ramach działań profilaktycznych.

Klub Aktywnych otrzymał dodatkowo nagrodę pieniężną, dzięki, której opiekun Klubu z pewnością wynagrodzi ogromny wkład, samodzielność w działaniu i zaangażowanie uczestniczek.

Dorota Sikorska

Wychowawca ŚHP w Dzierżoniowie

BRAK KOMENTARZY