Aktywni seniorzy

Aktywni seniorzy

12
0
PODZIEL SIĘ

W Złotoryi zwiedzili dawną kopalnię złota i fabrykę bombek. W Rogoźnicy muzeum Obozu Koncentracyjnego Gross–Rosen. Ciągle czymś zajęci seniorzy z Piławy Górnej przygotowują kolejną niespodziankę.

20140919b_1

Pogoda 10 września dopisała. Piławianie rozpoczęli wycieczkę od zwiedzania kopalni „Aurelia” w Złotoryi, gdzie wydobycie cennego kruszcu zaczęło się już przed 350 laty. Pokonanie wąskiego i niskiego korytarza wymagało wysiłku. Blisko 100 metrów, udostępnione dla turystów, przemierzali w szeregu, lekko pochyleni.

20140919b_2

Z kopalni piławscy podróżnicy udali się do największego w Polsce producenta ozdób choinkowych. Ten ma się czym chwalić. Od 60 lat dostarcza produkty na wszystkie rynki świata. Zwiedzanie zaczęło się od poznania procesu technologicznego, którego finałem jest misternie zdobiona, prawdziwa szklana bombka. Na zwiedzających czekały przygotowane bombki z imionami uczestników wyprawy. Później turyści ruszyli autokarem do Rogoźnicy.

20140919b_3

Wizyta w Muzeum Gross–Rosen zbiegła się z rocznicą upamiętniającą tragedię II wojny światowej. Kilka dni wcześniej słynne miejsce pamięci odwiedziły delegacje różnych organizacji, by uczestniczyć we mszy świętej i złożyć kwiaty w hołdzie pomordowanym. O obozie koncentracyjnym opowiadali zaś byli więźniowie, podczas filmu krótkometrażowego, jaki uczestnicy wycieczki obejrzeli przed oglądaniem wielu ekspozycji. Z Rogoźnicy piławianie wrócili do domu.

20140919b_4

Odział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów przygotowuje tym razem zabawę taneczną. Na imprezę z okazji Dni Seniora do stołówki szkoły podstawowej w Piławie Górnej zaprasza w sobotę 11 października o godzinie 17:00. Zapisy są już przyjmowane w siedzibie związku, w małym budynku szkoły podstawowej, we wtorki i czwartki, od godziny 10:00 do 13:00.

UM Piława Górna

BRAK KOMENTARZY