Akt oskarżenia za kradzież markowych alkoholi

Akt oskarżenia za kradzież markowych alkoholi

7
0
PODZIEL SIĘ

Dwóch mieszkańców Ząbkowic Śląskich pod koniec ubiegłego miesiąca zostało zatrzymanych przez ochronę Polskie-kajdanki-policyjnejednego z marketów, kiedy próbowali wynieść ze sklepu butelki z alkoholem.

W toku postępowania, okazało się, że to nie pierwsza kradzież tego złodziejskiego duetu. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzierżoniowscy policjanci sporządzili akt oskarżenia wobec dwóch młodych mężczyzn z Ząbkowic Śląskich, którzy kradli alkohol. 20 i 23-latek pod koniec marca zostali zatrzymani w jednym z dzierżoniowskich marketów, kiedy wynosili 6 butelek markowego alkoholu wartości ponad 500 zł. Alkohol został odzyskany i wrócił na sklepowe lady.

W toku postępowania okazało się, że obaj mężczyźni są amatorami markowych alkoholi. Kilka dni wcześniej ukradli w tym samym markecie 6 butelek o poj. 0,7 l każda wysokogatunkowej whisky, powodując straty w wysokości blisko 700 zł. Jak wyjaśnili podejrzani skradziony alkohol wypili wraz z kolegami. Tak zamierzali również uczynić i tym razem. Teraz amatorzy markowych trunków za kradzieże odpowiedzą przed sądem za co mogą zostać skazani nawet na 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY