Akt oskarżenia przeciwko sędzi Sądu Rejonowego w Dzierżoniowie

Akt oskarżenia przeciwko sędzi Sądu Rejonowego w Dzierżoniowie

10
1
PODZIEL SIĘ

pol76-5483_mo2W dniu 22 października b.r. Prokurator Rejonowy w Ząbkowicach Śląskich skierował do miejscowego sądu, akt oskarżenia przeciwko sędzi Sądu Rejonowego w Dzierżoniowie oskarżając ją o to, że w dniu 17 lutego 2014r. znajdując się w stanie nietrzeźwości przy stwierdzonym stężeniu alkoholu we krwi w wysokości 2,1 promila, prowadziła w ruchu lądowym samochód, to jest o czyn z art. 178a § 1 kodeksu karnego.

Do zdarzenia doszło w dniu 17 lutego b.r. w godzinach rannych w miejscowości Kluczowa na drodze W382. Kierująca samochodem oskarżona utraciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi i uderzyła w przydrożne drzewo.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze policji dokonali badania stanu trzeźwości kierującej przy użyciu alcosensora, uzyskując w pierwszym badaniu wynik 0,84 mg/dm3. Stan nietrzeźwości sędzi potwierdziło także badanie pobranej od niej krwi, które wykazało 2,1 promila alkoholu.

Postanowieniem z dnia 26 lutego b.r. prokurator zatrzymał sędzi prawo jazdy.

Skierowanie aktu oskarżenia było możliwe po uprawomocnieniu się uchwały Sądu Dyscyplinarnego – Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu o zezwoleniu na pociągnięcie sędzi do odpowiedzialności karnej. Aktualnie oskarżona jest zawieszona w pełnieniu obowiązków sędziego.

Za zarzucony oskarżonej występek grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Świdnicy

1 KOMENTARZ

Comments are closed.