Akademia, życzenia i zakopanie Kapsuły Czasu w ZG nr 3 w Dzierżoniowie

Akademia, życzenia i zakopanie Kapsuły Czasu w ZG nr 3 w Dzierżoniowie

29
0
PODZIEL SIĘ

Dzień Edukacji Narodowej. Akademia, życzenia i zakopanie Kapsuły Czasu w ZG nr 3 w Dzierżoniowie

dzien edukacji narodowej 014

Na dzień 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, zwany również Dniem nauczyciela. Jest to polskie święto państwowe oświaty i szkolnictwa wyższego. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r.

dzien edukacji narodowej 019

W tym dniu w placówkach oświatowych świętują zarówno pedagodzy jak i uczniowie. Uroczysta część akademii odbywa się na aulach lub w salach gimnastycznych. Dzieci i młodzież obdarowują swoich wychowawców drobnymi upominkami, a i uczniowie, którzy brali udział we wcześniej zorganizowanych konkursach otrzymują nagrody. Tak właśnie było w przypadku młodzieży z Zespołu Gimnazjów nr 3 z Dzierżoniowa. Tym razem to nauczyciele przygotowali dla swoich podopiecznych konkurs, polegający na rozpoznaniu grona pedagogicznego za pomocą fotografii. Jednak żeby nie było za prosto, nauczyciele mieli na zdjęciach zaledwie kilka lub kilkanaście miesięcy.

dzien edukacji narodowej 025

Bardzo ciekawym i oryginalnym pomysłem było stworzenie Kapsuły Czasu. Każda klasa mogła do niej włożyć coś od siebie, były to zdjęcia, filmy, wiersze, które dyrektor placówki, Elwira Chamczyńska wraz z przewodniczącym szkoły wkopała głęboko w ziemię, by kolejne pokolenia mogły w przyszłości zobaczyć jak wyglądało w roku 2014 życie.

14 października pierwszoklasiści stali się prawowitymi uczniami ZG nr 3, mieli ślubowanie. W tym roku powstało aż sześć klas pierwszych, zatem uczniów jest naprawdę sporo.

Z okazji Dnia Nauczyciela wszystkim nauczycielom życzymy dużo szczęścia i radości z wykonywanej pracy. Sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów. Niech Wam sprzyja los w tej niełatwej pracy.

Katarzyna Krzak, fot. Katarzyna Krzak

katarzyna.krzak@tygodnik.info.pl

BRAK KOMENTARZY