85-LECIA POŚWIĘCENIA KOŚIOŁA

85-LECIA POŚWIĘCENIA KOŚIOŁA

15
1
PODZIEL SIĘ

BIELAWSKIE RZEMIOSŁO PODCZAS JUBILEUSZU 85-LECIA POŚWIĘCENIA KOŚIOŁA

Z okazji Jubileuszu 85-lecia poświęcenia Kościoła oraz obrzędu konsekracji ołtarza i poświęcenia Kościoła po remoncie, przedstawiciele władz rzemiosła polskiego Prezes Izby Rzemieślniczej w Opolu – Tadeusz Staruch oraz Starszy Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie – Kazimierz Rachowiecki przekazali Parafii pw. Ducha Świętego Relikwiarz, w którym umieszczono relikwię błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki ufundowany przez opolską Izbę i bielawski Cech.

W trakcie tak pięknego Jubileuszu – 5 października br. w Parafii pw. Ducha Świętego w Bielawie, biskup pomocniczy diecezji świdnickiej Adam Bałabuch wręczył odznaczenia diecezjalne nadane przez biskupa ordynariusza Ignacego Deca. Odznaczenia otrzymało dwóch bielawskich rzemieślników – Członków Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie – szczególnie zaangażowanych w działalność wspólnoty parafialnej.

order123

Order św. Stanisława – Za zasługi dla Diecezji Świdnickiej otrzymał Kazimierz Rachowiecki, a Pierścień Diecezji Świdnickiej został wręczony Andrzejowi Jaworskiemu. W imieniu bielawskiego Cechu, serdecznie gratuluję osobom odznaczonym wyróżnienia za pracę społeczną na rzecz Kościoła i Parafian.

 

 

Katarzyna Wierzbicka

Dyrektor Biura Cechu

 

 

 

1 KOMENTARZ

Comments are closed.