7000 PORCJI MARIHUANY I CIASTKA …

7000 PORCJI MARIHUANY I CIASTKA …

30
5
PODZIEL SIĘ

Dzierżoniowscy policjanci ujawnili znaczną ilość narkotyków, zlikwidowali plantację marihuany i zabezpieczyli sprzęt do jej przetwarzania. Zatrzymano dwie osoby związane z tym procederem.

76-5321

8 sierpnia 2014 roku funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie ustalili, że w piwnicy jednego z bloków mieszkalnych na terenie miasta mogą znajdować się spore ilości narkotyków. W trakcie realizacji sprawy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o wytwarzanie i posiadanie ich znacznych ilości środków odurzających.

Podczas przeszukania pomieszczeń piwnicznych i mieszkalnych funkcjonariusze ujawnili ilość marihuany, z której można by uzyskać ponad 7 tysięcy handlowych porcji. Policjanci znaleźli także 90 ciastek nasączonych wywarem uzyskanym z przetwarzania tego narkotyku oraz blisko 24 gramy haszyszu. Funkcjonariusze zabezpieczyli również samochód jednego z zatrzymanych oraz pieniądze w kwocie 3000 złotych pochodzące ze sprzedaży narkotyków.

W toku czynności okazało się, że ujawniona marihuana pochodzi z uprawy prowadzonej przez jednego z zatrzymanych na nieużytku rolnym w okolicach miasta. Policjanci zabezpieczyli na tej plantacji 30 krzewów konopi o różnej fazie wzrostu, a także sprzęt do podlewania.

76-5322

Zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty dotyczące przetwarzania i posiadania znacznych ilości narkotyków, dodatkowo jeden z mężczyzn usłyszał zarzut uprawy konopi. Wobec niego Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Wobec drugiego mężczyzny zastosowano dozór Policji i poręczenie majątkowe.

Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Kamil Rynkiewicz

5 KOMENTARZE

  1. Dobre dziecko, ma rolniczo-ogrodnicze zamiłowania. Napewno nie wiedział że te krzaczki to jakies zioło… czepiacie się chłopaka a on taki pracowity jak mróweczka

Comments are closed.