Piętnaście lat Dzierżoniowa i Lanškroun

Piętnaście lat Dzierżoniowa i Lanškroun

13
0
PODZIEL SIĘ

Burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun otrzymał wyjątkowe wyróżnienie za rozwój współpracy partnerskiej pomiędzy Dzierżoniowem a Lanškroun. Pamiątkowy medal, odpowiednik naszego Medalu za Zasługi dla Dzierżoniowa, w imieniu czeskiego samorządu przekazała starostka Lanškroun Stanislava Švarcová.

Obchody jubileuszu współpracy odbyły się w miniony weekend u naszych południowych sąsiadów. Ich elementem było m.in. „Święto gliny”, w czasie którego artyści z kilku krajów stworzyli wyjątkowe rzeźby. Kilka z nich, wykonanych przez rzeźbiarza z Dzierżoniowa stanie niebawem na „Rondzie Czeskim”. W miniony weekend w Lanškroun wystąpiła także dzierżoniowska orkiestra dęta.

Lanškroun liczy prawie dziesięć tysięcy mieszkańców. Jest niezwykle malownicze i bardzo ciekawie. To świetne miejsce na weekendową wyprawę, które potrafi zaskoczyć. Można do niego dojechać w niespełna dwie godziny. Otoczone lasami, jeziorami i  Górami Orlickimi Lanškroun oferuje wiele atrakcji dla turystów i pasjonatów aktywnego wypoczynku.

Trwająca formalnie od piętnastu lat współpraca miasta rozpoczęła się prawie trzydzieści lat temu od wspólnych kontaktów Diory i Tesli oraz dzierżoniowskiej Radiobudy i jej czeskiego odpowiednika.

Medal za długoletnią współpracę i rozwój partnerstwa miast otrzymał także dyrektor Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury Krzysztof Tokarski.

burmistrz_medal_launskroun

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLines of Bielawa 2014
Następny artykułBędą jak nowe

BRAK KOMENTARZY