Wielkanocne życzenia dla najstarszej mieszkanki

Wielkanocne życzenia dla najstarszej mieszkanki

13
0
PODZIEL SIĘ

W tym roku pani Henryka Wiśniewska skończy 102 lata. Jest najstarszą mieszkanką Dzierżoniowa. W imieniu burmistrza miasta wielkanocne życzenia przekazała jej 15 kwietnia wraz z prezentem od zajączka kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Danuta Stasiak.

 102-latka

Henryka Wiśniewska urodziła się w miejscowości Grabal niedaleko Warszawy w 1912 r. Przeżyła dwie wojny światowe. – A może i trzecią przeżyję – żartuje. Mimo podeszłego wieku jest sprawna, porusza się sama, choć przy pomocy balkonika. I oprócz problemów ze wzrokiem nie narzeka na zdrowie. – Ale już mi się sprzykrzyło to życie – mówi.

Dobre samopoczucie jej jednak nie opuszcza, co budzi podziw sporej rodziny. Bo pani Henryka wychowała w sumie 9 dzieci, w tym sześcioro pasierbów, 9 wnucząt i 4 prawnuczęta. Jej pierwszy mąż zginął na wojnie, drugi zmarł ok. 50 lat temu. To właśnie po jego śmierci przeprowadziła się do Dzierżoniowa, gdzie w latach 70. i 80. pracowała w aptece. Mieszka z córką i wnuczką i to z nimi właśnie zasiądzie do wielkanocnego stołu.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY