5 milionów dla przedsiębiorców

5 milionów dla przedsiębiorców

12
0
PODZIEL SIĘ

5_milionow_dla_przedsiebiorcow

Od sierpnia dolnośląscy przedsiębiorcy będą mogli sięgnąć po pieniądze na rozwój swoich firm. Środki z unijnej inicjatywy JEREMIE rozdysponuje Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej. Mikro, małe i średnie firmy mogą ubiegać się o bezprowizyjne pożyczki do 250 tys. zł. Ich oprocentowanie wyniesie zaledwie 1%.

– Do tej pory ok. 30 % przedsiębiorstw, które sięgnęły po środki z inicjatywy JEREMIE, to tzw. start-up czyli przedsiębiorstwa działające do 24 miesięcy. Na tym etapie posiadanie pieniędzy na inwestycje jest niezwykle ważne. Poza tym, każdy pieniądz przekazany firmom oznacza rozwój regionu – podkreśla Marek Kobiec, prezes DAWG.

5 mln zł trafi do około 50 mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Dolnego Śląska. Pożyczka rozłożona zostanie na 60 miesięcy, z możliwością półrocznej karencji. Środki będzie można przeznaczyć na m.in. na zakup, budowę lub modernizację obiektów produkcyjno- usługowo- handlowych, tworzenie nowych miejsc pracy, wdrażanie nowych rozwiązań technicznych lub technologicznych, zakup maszyn, urządzeń czy środków transportu bezpośrednio związanych z celem realizowanego przedsięwzięcia.

Na Dolnym Śląsku unijna inicjatywa JEREMIE realizowana jest od września 2009 roku przez Zarząd Województwa oraz Bank Gospodarstwa Krajowego, które utworzyły tzw. Dolnośląski Fundusz Powierniczy. Do końca czerwca 2014 r. wspartych zostało 3 829 dolnośląskich przedsiębiorców. Otrzymali oni środki z inicjatywy JEREMIE o wartości 387 mln 404 tys. zł, które przekazane zostały w formie pożyczek lub kredytów.

Szczegółowych informacji udziela Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o.o.,

Centrum Finansowe DAWG : Wrocław al. Kasztanowa 3a, anna.motyka@dawg.pl, tel. (71) 736 63 05

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY