Strona główna Dzierżoniów FESTIWAL AKROBATYKI SPORTOWEJ

FESTIWAL AKROBATYKI SPORTOWEJ

89
0
UDOSTĘPNIJ

W ubiegłą sobotę w dzierżoniowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbył się FESTIWAL AKROBATYKI SPORTOWEJ organizowany przez sekcję Akrobatyki Sportowej Dzierżoniów.

ASD powstała dokładnie 1 stycznia 2017r i na dzień dzisiejszy zrzesza 147 dziewcząt i chłopców z Dzierżoniowa pod opieką trenerek: Agnieszki Kareckiej i Natalii Twardowskiej.

Tego dnia wszyscy podopieczni mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed licznie zgromadzonymi rodzicami, dziadkami i przyjaciółmi. Był to pierwszy tego rodzaju występ w ich sportowej karierze a do udziału zgłosiło się chętnych aż 117 uczestniczek i uczestników!

Pokazy odbywały się w układach dwójkowych i trójkowych z wieloma elementami figur, które spotkały się z głośnymi owacjami i brawami a i nie jedną łezkę w oku dało się zauważyć z trybun 😉 Wydarzeniu towarzyszyło wiele emocji, zarówno tremy jak i satysfakcji i radości, natomiast trenerki ewidentnie pękały z dumy na widok postępów podopiecznych… w końcu to one wiedzą najlepiej ile ciężkiej pracy i wysiłku trzeba włożyć na treningach, żeby osiągnąć zamierzone efekty.

Sportowcy zostali ukoronowali medalami za odwagę i udział w pokazie oraz nabyte zdolności, a w przerwie otrzymali posiłek regeneracyjny i przystąpili do plastycznego konkursu związanego oczywiście z tematyką sekcji akrobatyki.

Wspaniałe przeżycie i sportowe doświadczenie, które z pewnością zaowocuje na kolejnych występach, do których już się szykujemy 🙂 Ucieszyła nas bardzo obecność wiceburmistrza- Pana Andrzeja Bolisęgi, który również z przyjemnością przypatrywałam się ewolucjom “akademickich akrobatek” i poznał nieco bliżej sekcję akrobatyki sportowej.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, że byliście tego dnia i że jesteście ze swoimi pociechami i z nami na co dzień, że nas wspieracie i pomagacie. Jesteście nieocenieni! 🙂

Dziękujemy także wszystkim za pomoc w organizacji imprezy, za dobre chęci, miłe słowa i przepyszne ciasta, dzięki którym osłodziliście nam te wspaniałe chwile.

Do zobaczenia na kolejnych pokazach! Pełna relacja foto z Festiwalu na naszym fanpage’u: https://www.facebook.com/AkrobatykaSportowaDzierzoniow/

Zapraszamy!