Strona główna Dzierżoniów Dzierżoniów samorządowym liderem edukacji.

Dzierżoniów samorządowym liderem edukacji.

251
0
UDOSTĘPNIJ

Nasze miasto znalazło się gronie sześćdziesięciu czterech nagrodzonych samorządów, otrzymało także specjalne wyróżnienie, przyznane za szczególną troskę o podnoszenie jakości nauczania.

– Wraz z certyfikatem potwierdzającym to wyróżnienie otrzymamy także raport z oceny dokonanej przez ekspertów, którzy z zewnątrz ocenili nasze działania. Ma on zawierać wnioski, rekomendacje i spostrzeżenia ułatwiające dalsze podnoszenie jakości nauczania i na tym zależy mi najbardziej – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Ideą „Samorządowego Lidera Edukacji” jest identyfikowanie i promowanie miast mających szczególne osiągnięcia w rozwoju edukacji i systemu oświaty. O tym wyborze decydują eksperci i naukowcy m.in. Uniwersytet Warszawskiego, Uniwersytet Śląskiego czy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Program „Samorządowy Lider Edukacji” to jeden z najbardziej prestiżowych i wartościowych projektów certyfikacyjnych w Polsce, porównywany do takich inicjatyw, jak konkurs „Teraz Polska” czy Polska Nagroda Jakości.

Szczegółowe informacje, wykaz nagrodzonych i wyróżnionych miast, gmin i powiatów na stronie http://www.lider-edukacji.pl