Strona główna Bielawa Zapraszamy na wystawę Krystyny Leśniewskiej-Pasionek

Zapraszamy na wystawę Krystyny Leśniewskiej-Pasionek

48
0
UDOSTĘPNIJ
Zapraszamy na wystawę Krystyny Leśniewskiej-Pasionek. Artystka urodziła się w Lądku, obecnie mieszka w pobliskim Radochowie. Namalowała ponad 300 obrazów, które przyniosły jej liczne wyróżnienia oraz nagrody, m.in. cykliczne wyróżnienia na przeglądach klasyki nieprofesjonalnej Walory 1994, 1996 czy 1998.
Brała udział w licznych plenerach w Polsce oraz w Czechach oraz w wystawach zbiorowych m.in. w Bystrzycy Kłodzkiej, Stroniu Śląskim, Mieroszowie, Kłodzku (Galeria Kłodzkiego Ośrodka Kultury w 2003 r.), a także w konkursach organizowanych m.in. przez oświęcimskie muzeum czy Muzeum Narodowe w Krakowie. Jej prace spotkamy w lądeckiej galerii na rynku czy w galerii Lido w Lądku Zdroju.

Obrazy Krystyny Leśniewskiej-Pasionek można podzielić na dwie grupy. Pierwsze to obrazy – jak to określa krytyk sztuki Anna Orska: surrealistyczne, pełne symboli czy odniesień. Są to często obrazy z pogranicza snu, jawy, marzenia.

Szczególne wrażenie czyni wspomniany już cykl Dekalog ukazujący artystyczną wizję dziesięciu przykazań czy obraz wystawiany ostatnio w lądeckim „Janie”, a ukazujący przesłonięty mgłą zamek niby ze snu. Często pojawia się mniej lub bardziej wyrazista sylwetka dobrego anioła, który zapewne czuwa nad jej twórczością. Druga grupa, to realistyczne pejzaże, widoki ukazujące urok tej ziemi. Miejsca znane i te już zapomniane. Wszystko w ciepłych barwach pastelowych, przewaga żółci, pomarańczu, różnych odcieni niebieskiego.
Wystawę zorganizowano w ramach XXIX Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej