Strona główna Alarmowy Przedszkolaki z wizytą u dzierżoniowskich policjantów.

Przedszkolaki z wizytą u dzierżoniowskich policjantów.

121
0
UDOSTĘPNIJ

25 września do Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zawitały „Biedroneczki” i „Pszczółki” z Przedszkola Sióstr Salezjanek w Pieszycach. Uśmiechy dzieci powodowały radość u funkcjonariuszy, więc wizytę można uznać za bardzo udaną.

Do dzierżoniowskiej jednostki policji zawitały we wtorek dzieci z Przedszkola Sióstr Salezjanek w Pieszycach. Maluchy miały możliwość zwiedzenia gmachu przy ul. Ząbkowickiej, przyjrzenia się pracy, a także obejrzenia elementów umundurowania
i wyposażenia policjantów. Pociechy zaszczyciły swoją obecnością komendanta i na pewien czas opanowały gabinet. Wycieczka miała charakter edukacyjny. W trakcie rozmowy z dziećmi przypomniano zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym
i wpływie posiadania elementów odblaskowych na bezpieczeństwo. Mali goście robili sobie odciski palców, ale największym zainteresowaniem cieszył się samochód służbowy gdzie była możliwość włączenia tak zwanych „kogutów”.

Tego typu wycieczki są dużym przeżyciem dla najmłodszych, które z podziwem patrzą na policjantów, ale i funkcjonariuszy napawa duma z racji pełnionej służby.

kom. Marcin Ząbek

KPP Dzierżoniów