Strona główna Alarmowy Zawody sportowe to świetna okazja do przeprowadzenia działań profilaktycznych przez policjantów, w...

Zawody sportowe to świetna okazja do przeprowadzenia działań profilaktycznych przez policjantów, w ramach programu „Świadomy Junior”.

108
0
UDOSTĘPNIJ

20 września w Dobrocinie, w ramach kolejnej edycji Otwartych Jesiennych Biegów Przełajowych „Dobrocińskie Przełaje”, odbyły się zawody sportowe. W zmaganiach brali udział zawodnicy z powiatów: kłodzkiego, świdnickiego, wałbrzyskiego, ząbkowickiego i dzierżoniowskiego. Była to okazja do przeprowadzenia działań profilaktycznych przez dzierżoniowskich policjantów. Z najmłodszymi spotkał się Komisarz Lew.

Pod koniec ubiegłego tygodnia dzieci i młodzież z powiatów: kłodzkiego, świdnickiego, wałbrzyskiego, ząbkowickiego i dzierżoniowskiego stanęła na starcie zawodów „Dobrocińskie Przełaje”. Rywalizacja odbywała się na różnych trasach i w różnych kategoriach wiekowych, więc nie wszyscy zawodnicy biegli w jednym czasie. Stworzyło to możliwość, aby policjanci, a wśród nich dzielnicowy gminy Dzierżoniów, asp. sztab. Andrzej Kłos przeprowadzili działania profilaktyczne w ramach programu „Świadomy Junior”. Najmłodsi spotkali się z policyjną maskotką Komisarzem Lwem i otrzymywali elementy odblaskowe.

Każda okazja jest dobra do prowadzenia działań profilaktycznych, a spotkania potwierdzają dużą wiedzę dzieci, która jest jedynie przypominana i systematyzowana.

kom. Marcin Ząbek

KPP w Dzierżoniowie