Strona główna Alarmowy Bielawscy policjanci zatrzymali złodzieja, który dokonywał kradzieży na terenie naszego powiatu i...

Bielawscy policjanci zatrzymali złodzieja, który dokonywał kradzieży na terenie naszego powiatu i odzyskali wiele utraconych przedmiotów, pieniędzy i dokumentów.

80
0
UDOSTĘPNIJ

Damską torebkę z kluczami, portfelami, dokumentami, kartami płatniczymi, gotówką, oraz odzież utraciła w wyniku kradzieży mieszkanka Bielawy. Policjanci z Komisariatu Policji w Bielawie zatrzymali sprawcę i odzyskali większość zrabowanych przedmiotów.

18 września w Bielawie z domku jednorodzinnego, którego drzwi nie były zamknięte na zamek doszło do kradzieży torebki wraz z zawartością. Skradziono także odzież. Wartość wszystkich utraconych rzeczy wynosiła 2520 złotych. Pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o przestępstwie w bielawskim komisariacie. Policjanci podjęli natychmiastowe działania. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. Już tego samego dnia złodziej został zatrzymany. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec naszego powiatu. Szybkość procesu wykrywczego pozwoliła na odzyskanie znacznej części utraconego mienia. Jak się okazało to nie była jedyna kradzież tego sprawcy. Zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dodatkowych zarzutów dotyczących kradzieży roweru, oraz telefonów komórkowych, biżuterii i odzieży. Oba czyny były popełnione na terenie Pieszyc. W momencie zatrzymania, bielawscy dochodzeniowcy już prowadzili postępowania wobec 37-latka o podobne przestępstwa, których łącznie było 14.

21 września sprawca licznych kradzieży został doprowadzony przez policjantów do Prokuratury Rejonowej w Dzierżoniowie. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Marcin Ząbek

KPP w Dzierżoniowie