Strona główna Wiadomości Jaki kantor internetowy wybrać?

Jaki kantor internetowy wybrać?

208
0
UDOSTĘPNIJ
Euro with dollar banknotes and calculator.

Przy wyborze kantoru nie należy patrzeć tylko na wysokość kursów i spreadów. Bardzo ważne jest bezpieczeństwo i funkcjonalne rozwiązania, które oferują e-kantory.

Na rynku obecnie funkcjonuje kilkadziesiąt kantorów internetowych i platform społecznościowej wymiany walut. Skąd jednak wiedzieć, która jest najlepsza, i na której rozpocząć wymianę? Warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

 

Po pierwsze bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo pieniędzy i gwarancja otrzymania przelewu zwrotnego to podstawa. Jak rozpoznać serwis, któremu warto zaufać? Przede wszystkim zwróćmy uwagę na liczbę klientów i opinie jakie wyrażają o serwisie: czytajmy fora, media społecznościowe, serwisy opiniotwórcze (opineo.pl). Sprawdźmy, czy dany serwis jest Krajową Instytucją Płatniczą, na licencji Komisji Nadzoru Finansowego. Dowiedzmy się, jakie posiada certyfikaty i nagrody potwierdzające rzetelność, terminowość i wysoką jakość obsługi. Sprawdźmy także certyfikaty bezpieczeństwa danej strony np. SSL. Warto wybrać takie kantory internetowe, które długo działają na rynku.

 

Po drugie funkcjonalność

Sama wymiana walut to nie wszystko. Są kantory internetowe, które oferują dużo, dużo więcej. Na przykład Walutomat.pl – tutaj nie tylko mamy atrakcyjne kursy, bo ustalane przez samych użytkowników serwisu, ale system dobierze nam automatyczne najlepsze oferty. Dodatkowo możemy wypłacić gotówkę, wysłać pieniądze za darmo do większości polskich banków, a w atrakcyjnych cenach do ponad 30 krajów na całym świecie. Co więcej oferuje nam https://www.walutomat.pl/? Jako pierwszy w Polsce uruchomił wpłaty poprzez szybkie przelewy. Teraz cała procedura wymiany waluty jest jeszcze prostsza.

 

Po trzecie kursy

Oczywiście wysokie kursy nie są do zaakceptowania w kantorach internetowych. Te serwisy wygrywają właśnie tym z bankami i stacjonarnymi kantorami, że mają bardzo atrakcyjne kursy a spready zaledwie kilkugroszowe.

Skoro nie ma dużej różnicy w kursach, decydujące o wyborze mogą być właśnie powyższe czynniki, ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo.