Strona główna Alarmowy Minął kolejny weekend i policjanci po raz kolejny ujawnili pijanych kierowców

Minął kolejny weekend i policjanci po raz kolejny ujawnili pijanych kierowców

80
0
UDOSTĘPNIJ

W miniony weekend policjanci powiatu dzierżoniowskiego zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu
w wydychanym powietrzu! Za jazdę na „podwójnym gazie” oprócz utraty prawa jazdy i grzywny grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę i niedzielę na drogach powiatu dzierżoniowskiego policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących.

Pierwszy został zatrzymany 15 września przed 19:00, przez funkcjonariuszy z Posterunku w Łagiewnikach. 35-letni mężczyzna jadący audi spowodował zagrożenie w ruchu drogowym, zjeżdżając na przeciwległy pas. Tragedia była o włos. Gdyby nie natychmiastowa reakcja kierowcy jadącego z naprzeciwka, który został zmuszony do zjazdu do rowu zderzenie czołowe mogło skutkować śmiercią, lub kalectwem ludzi. Sprawca zdarzenia miał 2,49 promila w wydychanym powietrzu.

Dwóch kolejnych kierujących wpadło dzień później.

Około 11:00 policjanci dzierżoniowskiej drogówki zatrzymali 19-letniego mężczyznę jadącego renault. Badanie alkomatem wykazało, że był pijany i miał 1,02 promila.

Na koniec dnia okazało się, że jazda w stanie nietrzeźwości dotyczy także kobiet.

Tuż przed 19:00 funkcjonariusze z KPP Dzierżoniów zatrzymali 42-letnią kobietę, która będąc w stanie nietrzeźwości (2,41 promila) kierowała samochodem marki Suzuki i doprowadziła do kolizji. Sprawczyni nie miała uprawnień do kierowania pojazdem.

Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Apelujemy o rozwagę, gdyż jazda w takim stanie stanowi realne zagrożenie dla życia, lub zdrowia samego kierującego, jak i innych uczestników ruchu.

kom. Marcin Ząbek

KPP Dzierżoniów