Strona główna Alarmowy Mimo wielokrotnych apeli ciągle zdarzają się pijani kierujący.

Mimo wielokrotnych apeli ciągle zdarzają się pijani kierujący.

142
0
UDOSTĘPNIJ

W miniony weekend policjanci powiatu dzierżoniowskiego zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden miał 2,4 a drugi 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu! Za jazdę na „podwójnym gazie” oprócz utraty prawa jazdy i grzywny grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

7 września na drogach powiatu dzierżoniowskiego policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy został zatrzymany przed 22:00 w Piławie Górnej. 17- letni mężczyzna kierował motorowerem mając 2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Tego samego dnia w Bielawie, tuż przed północą policjanci z komisariatu zatrzymali 50-letniego mężczyznę jadącego volkswagenem. Badanie alkomatem wykazało, że był pijany i miał 1,4 promila. Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Apelujemy o rozwagę, gdyż jazda w takim stanie stanowi realne zagrożenie dla życia, lub zdrowia samego kierującego, jak i innych uczestników ruchu.

kom. Marcin Ząbek
KPP Dzierżoniów