Strona główna Dzierżoniów Zapraszamy na festyn rodzinny z Peppą i Krecikiem

Zapraszamy na festyn rodzinny z Peppą i Krecikiem

216
0
UDOSTĘPNIJ

Aleja Bajkowych Gwiazd zyska 1 września dwóch nowych mieszkańców. Ich gwiazdy zostaną odsłonięte tradycyjnie podczas kończącego wakacje festynu łączącego pokolenia. Nie zabraknie podczas niego animacji dla dzieci, Festiwalu Kolorów z proszkami holi, występu iluzjonisty i zabaw rekreacyjnych dla całych rodzin. A także sztafety charytatywnej „Pozytywnie zabiegani” – tym razem wieczornej, pod hasłem „Światło i kolor”. Dodatkowo festynowi towarzyszyć będzie kulinarne Szaleństwo Bajecznych Smaków Food Truck. A to nie koniec – tym razem szykujemy też coś na 2 września.

Początek imprezy o godz. 15.00 z cheerleaderkami z Fit Art Dance Cheerleaders Anna Daszyńska-Hercuń. Pojawią się na nim oczywiście najbardziej oczekiwani goście – bohaterowie ulubionych przez dzierżoniowian bajek, którzy zamieszkali w Alei. Zainteresowani będą mogli zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Będą też darmowe dmuchańce, bańki mydlane, malowanie twarzy, balony, stoisko kreatywne i zabawy animacyjne z Klubem Animacji Dziecięcych „Pestka”. Rodziny będą miały okazję pobawić się w trakcie przygotowanych przez Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej gier i zabaw rekreacyjnych, takich jak minigolf, rzuty ringo, magiczna klatka, pstrykacz i inne.

O godz. 17.00 to, na co najmłodsi czekają najbardziej – odsłonięcie gwiazd Świnki Peppy i Krecika. Tych dwóch bajkowych bohaterów wybrali w tym roku przedstawiciele najmłodszego i najstarszego pokolenia mieszkańców. Dołączą oni do zaszczytnego grona bajkowych postaci, które już goszczą w Alei – Elzy z Krainy Lodu, Misia Uszatka, Reksia, Bolka i Lolka, Minionków i Smerfów.

Zaraz potem pokazy wrocławskiego iluzjonisty i showmana Macieja Kulhawika, który w 2013 roku wygrał Internetowy Turniej Iluzjonistów, a w 2015 roku, po odkryciu na portalu YouTube, został zaproszony na Mistrzostwa Świata Iluzji w Rimini. Napięcie, niebanalne sztuczki i inteligentny dowcip – to coś, co nam zaserwuje ze sceny przed Festiwalem Kolorów. A ten już o godz. 18.00. Uczestników imprezy czekają dwie godziny zabawy z DJ-em  i cztery wyrzuty proszków holi – kto był w ubiegłym roku, wie, czym to się może skończyć… Eksplozjami barw na ubraniach, we włosach i wszystkim dokoła. Dobra zabawa gwarantowana.

Podobnie zresztą, jak i przy biegu charytatywnym „Pozytywnie zabiegani”, w którym wezmą udział 5-osobowe drużyny z firm, instytucji, organizacji, choć nie tylko. Sztafeta odbędzie się w tym roku pod hasłem „Światło i kolor” o godz. 20.30. Ale już od 20.00 zawodnicy będą się rozgrzewali z Fit Matką Wariatką, czyli Joanną Kajsturą oraz Vegeneratem, czyli Przemysławem Ignaszewskim. Każdy uczestnik będzie miał do pokonania dystans niecałych 500 m. Wpisowe od drużyn trafi na konto Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Prowadzi ona domowe hospicjum dla dzieci nieuleczalnie i przewlekle chorych i opiekuje się dziećmi w ich własnych domach na całym Dolnym Śląsku.

Podczas imprezy będzie się można posilić różnymi smakołykami z całego świata. Kulinarne rozkosze podniebienia zapewnią food trucki.

A tych, którzy będą czuli po 1 września niedosyt, zapraszamy w niedzielę. Dzieciom polecamy zaś spektakl teatralny „Igraszki smoka” Teatru lalek Pinokio o przygodach sympatycznego smoka Teodora, który zostaje oskarżony o kradzież królewskiego berła. Chcąc udowodnić swoją niewinność wyrusza w drogę, aby je odnaleźć. Po spektaklu na najmłodszych czekają animacje rodem prosto z Dzikiego Zachodu.