Strona główna Bielawa Jezioro Bielawskie – pole kempingowe z widokiem na Góry Sowie

Jezioro Bielawskie – pole kempingowe z widokiem na Góry Sowie

260
0
UDOSTĘPNIJ

Nocleg pod namiotem lub w kamperze z widokiem na Jezioro Bielawskie i Góry Sowie? Tak to już możliwe! Miasto Bielawa przygotowało teren, który już od przyszłorocznej wiosny dostępny będzie nie tylko dla namiotów i przyczep kempingowych, ale nawet kamperów.

Miasto ogrodziło teren, wybudowało zaplecze sanitarne, zainstalowało monitoring oraz odnowiło niedziałające od kilkunastu lat przyłącza elektryczne (dla przyczep kempingowych i kamperów). Wkrótce na terenie pola namiotowego pojawią się dodatkowe przyłącza elektryczne, które będą służyć turystom wypoczywającym pod namiotami. Miasto myśli również o przygotowaniu drugiej plaży w sąsiedztwie toru do wakeboardu. Wszystko po to aby z pola kempingowego było jak najbliżej do strzeżonego kąpieliska.

Pierwsze próby, pole namiotowe przeszło pozytywnie, podczas ostatnich imprez plenerowych – Zlotu Motocyklowego oraz festiwalu Regałowisko.

Oficjalne otwarcie pola kempingowego, które funkcjonować będzie na zasadach komercyjnych, nastąpi wiosną przyszłego roku. Jego zarządcą jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie.