Strona główna Alarmowy Mimo wielokrotnych apeli ciągle zdarzają się pijani kierujący.

Mimo wielokrotnych apeli ciągle zdarzają się pijani kierujący.

178
0
UDOSTĘPNIJ

W miniony weekend policjanci powiatu dzierżoniowskiego zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden miał ponad 2 a drugi ponad 3 promile alkoholu we krwi! Za jazdę na „podwójnym gazie” oprócz utraty prawa jazdy
i grzywny grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Od 10 do 12 sierpnia na drogach powiatu dzierżoniowskiego policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

Pierwszy został zatrzymany 10 sierpnia, po godzinie 17:00 w Ligocie Wielkiej. 55- letni mężczyzna kierując pojazdem volkswagen uderzył w przydrożne bariery po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Jak się okazało był kompletnie pijany, badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu dało wynik ponad 3 promile. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Dwa dni później w Bielawie, tuż przed 14:00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 31-letniego mężczyznę jadącego audi. Kierowca prowadził bez wymaganych uprawnień. Dodatkowo badanie alkomatem wykazało, że był pijany i miał 2,22 promila.

Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Apelujemy o rozwagę, gdyż jazda w takim stanie stanowi realne zagrożenie dla życia, lub zdrowia samego kierującego, jak i innych uczestników ruchu.

kom. Marcin Ząbek

KPP Dzierżoniów