Strona główna Alarmowy Ochotnicza Straż Pożarna w Bielawie ma już nowy sprzęt medyczny!

Ochotnicza Straż Pożarna w Bielawie ma już nowy sprzęt medyczny!

241
0
UDOSTĘPNIJ

W czwartek 12 lipca przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielawie odbyła się prezentacja nowo zakupionego sprzętu ratownictwa medycznego dla tej jednostki. Zakup możliwy był dzięki pozyskanemu na tel cel praktycznie stuprocentowemu dofinansowaniu gminy Bielawa. Oficjalnego przekazania sprzętu dokonał tego dnia na ręce prezesa OSP Dariusza Gortycha, burmistrz Piotr Łyżwa.

Strażacy mają teraz do dyspozycji: defibrylator, torbę ratowniczą, deski ortopedyczne – pediatryczną i dla dorosłych, zestaw TRIAGE (zestaw do segregacji poszkodowanych w zdarzeniach masowych) oraz kamizelki KED do bezpiecznego wyciągania poszkodowanych z pojazdów. Nowe wyposażenie z pewnością usprawni pracę funkcjonariuszy podczas wszelkich akcji ratunkowo-gaśniczych. Obecnie strażacy posiadają bowiem tylko dwa podstawowe zestawy medyczne, które są już mocno wyeksploatowane.

Pieniądze, dzięki którym udało się zakupić sprzęt medyczny, pochodzą z Ministerstwa Sprawiedliwości z „Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Całkowita wartość projektu to blisko 16 000 zł, z czego wysokość dofinansowania wyniosła 99 % tej kwoty.