Strona główna Sport Zapaśnicy udają się na zasłużony odpoczynek

Zapaśnicy udają się na zasłużony odpoczynek

159
0
UDOSTĘPNIJ

W dniach 3 – 7 lipca w Zagrzebiu zawodniczka naszego klubu Sylwia Martyka miała okazję uczestniczyć w Mistrzostwach Świata Kadetek w Zapasach. Sylwia reprezentowała Polskę w kat. 57kg. Niestety już w pierwszym pojedynku musiała uznać wyższość zawodniczki z Białorusi i odpadła z zawodów. Ostatecznie sklasyfikowana została na XVIII pozycji.

Na zawody jechałam z myślą o wywalczeniu wysokiej lokaty. Niestety już w pierwszej walce moja przeciwnika okazała się lepsza i odpadłam ze zmagań – Sylwia Martyka

To był bardzo wyczerpujący sezon dla Sylwii. Teraz czas na odpoczynek i analizę kolejnych startów. W imprezach mistrzowskich przegrywała nieznacznie z późniejszymi medalistkami Mistrzostw Europy oraz Świata. W Polsce podczas tego sezonu była poza zasięgiem przeciwniczek – Norbert Warchoł.

W dniach 7-8 lipca w Teresinie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym. MULKS JUNIOR Dzierżoniów reprezentował w tych zawodach Michał Bobrowski(kat. 92kg).

Wszyscy wiedzą, że Michał jest bardzo uniwersalnym zawodnikiem, który rozwija się w wielu płaszczyznach. Tym razem miał okazję rywalizować w zapasach, gdzie wywalczył V miejsce.

Wyjazd na Mistrzostwa Polski współfinansowany był ze środków Urzędu Miasta w Dzierżoniowie.

Wraz z rozpoczęciem wakacji nasi zawodnicy i zawodniczki uczestniczyć będą w zgrupowaniach zapaśniczych w Kudowie Zdrój (9-18 lipca), w Spalonej (22-28 lipca) i w Świeradowie Zdroju (5-15 lipca).

Wielkie podziękowania dla sponsorów naszych podopiecznych, tj. firm DRG AGRO GROUP z Tuszyna oraz Domino Polska.