Strona główna Bielawa „Niepełnosprawni są wśród nas – Wreszcie Niepodległa” – za nami warsztaty w...

„Niepełnosprawni są wśród nas – Wreszcie Niepodległa” – za nami warsztaty w Zespole Ośrodków Wsparcia w Bielawie

235
0
UDOSTĘPNIJ

W czwartek 5 lipca w Zespole Ośrodków Wsparcia odbyło się organizowane rokrocznie spotkanie integracyjno-warsztatowe, pod nazwą: „Niepełnosprawni są wśród nas – Wreszcie Niepodległa”. W warsztatach z roku na rok uczestniczy coraz większa liczba podopiecznych z ośrodków wsparcia z Dolnego Śląska i nie tylko. W tym roku było to az 400 osób, również z Opolszczyzny i województwa śląskiego.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonała dyrektor ośrodka Grażyna Smolińska, a gości powital burmistrz Piotr Łyżwa. Na warsztatach obecni byli także: zastępca burmistrza Jadwiga Horanin, przewodnicząca Rady Miejskiej Marta Masyk, dyrektor MZPO Ewa Kowalik, dyrektor MZPO Robert Bąk, Komendant KPP w Dzierżoniowie insp. Marek Mitraszewski, ks. Krzysztof Pełechoraz dyrektor SP4 Elżbieta Niemczyk.

Uczestnicy warsztatów brali udział w tzw. „Stacjach historycznych – Od Biskupina do III Rzeczpospolitej Polskiej”, wkonując różnego rodzaju konkurencje. Dla najlepszych drużyn czekały nagrody. Każdy ośrodek otrzymał także Godło Polskie i Flage.